Ухвала від 11.05.2022 по справі 640/24307/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

за наслідками розгляду заяви

про відстрочення виконання рішення суду

11 травня 2022 року м. Київ № 640/24307/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кармазіна О.А., розглянувши клопотання відповідача про відстрочення виконання рішення у справі

за позовомОСОБА_1 (неповнолітнього, в інтересах якого діє ОСОБА_2 )

до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області в особі Шевченківського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області

про визнання протиправними та скасування вимоги та рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням суду від 08.04.2022 позов задоволено частково.

Так, зобов'язано Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (02152, м. Київ, вул. Березняківська, 4-а, код ЄДР: 42552598) в особі Шевченківського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (04106, м. Київ, вул. Академіка Ромоданова, 17) оформити та видати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; адрес для листування - АДРЕСА_1 ; адрес реєстрації - АДРЕСА_2 ) паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки (у зв'язку із досягненням 16-річного віку) відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.92 N 2503-XII.

10.05.2022 канцелярією суду зареєстрована заява відповідача про відстрочення виконання рішення суду.

ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області зазначає, що не має можливості виконати судове рішення у повному обсязі.

В обґрунтування заявленого клопотання, відповідач посилається на введення воєнного стану в Україні та його продовження, а також те, що відповідно до п. 3 Указу Президента України № 64/2022 у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені ст.ст. 30 - 34, 38, 39, 41 - 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені ч. 1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Зазначено, що на період воєнного стану в Україні тимчасово обмежено гарантоване ст. 33 Конституції України право кожного, хто на законних підставах перебуває на території України, на свободу пересування. Між тим, відповідачем не зазначено, яким чином це стосується даного конкретного питання.

Також, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» одним із заходів правового режиму на період воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, є особливий режим в'їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів. Між тим, як і у попередньому випадку, відповідачем не зазначено, яким чином це стосується даного конкретного питання.

Відповідачем також зазначено, що у зв'язку із введенням воєнного стану в Україні, наказами ДМС оголошено простій працівників ДМС та її територіальних підрозділів підприємств, установ які входять до сфери управління ДМС.

Між тим, простій закінчено та з 03.03.2022 відновлено надання адміністративних послуг та запроваджено на період воєнного стану виконання роботи в дистанційному режимі.

При цьому відповідач зауважує, що м. Київ та Київська область на даний час є зонами, які постійно піддаються обстрілам та ракетно-бомбовим ударам ворога.

Відповідач додає, що на сьогодні ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області та його територіальних/структурних підрозділах відсутні бланки паспортів у формі книжечки зразка 1994.

Централізоване зберігання бланків, як зазначає відповідач, здійснюється в ДМС, та через зазначені обставини на сьогодні відсутня можливість забезпечення їх доставки в області.

Зазначене вище, як вважає відповідач, створює умови неможливості реалізації своїх процесуальних прав та обов'язків в повному обсязі та унеможливлює виконання судового рішення по даній справі.

Вирішуючи заявлене клопотання, суд виходить з наступного.

Так, враховуючи те, що справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (ст. 262 КАС України), ці правила поширюються і на вирішення похідних від цього питань, у т.ч. на стадії виконання, тобто вирішення цих питань здійснюється, відповідно, за тими самими правилами.

Відповідно до ч. 1 ст. 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.

Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (ч. 3 ст. 378 КАС України).

Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім'ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

У даному випадку, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відсутні підстави, які б зумовлювали відстрочення виконання рішення суду.

Так, з наявних матеріалів вбачається, що простій завершено ще з 02.03.2022 та відновлено надання адміністративних послуг.

Тобто, простій завершено більш ніж два місяці тому.

Режим дистанційної роботи органів ДМС з 02.03.2022 стосується лише тих службовців, які не задіяні в наданні адміністративних послуг.

Виконання рішення суду є обставиною, що свідчить про обґрунтовану необхідність надання адміністративних послуг, пов'язаних з виконанням рішення суду.

Відповідачем не надано жодних доказів обмеження пересування працівників ДМС у м. Києві чи доказів неможливості отримання в ДМС відповідних документів, бланків, необхідних для виконання рішення суду.

При цьому, внутрішні акти ДМС не можуть скасовувати дію прямих норм Конституції України, зокрема, щодо обов'язковості судових рішень (ст. 129-1 Конституції України).

Окремо, суд звертає увагу на те, що органи влади працюють та виконують покладені на них функції, додатково підтверджуючи стабільність роботи державних інституцій, їх інституціональної спроможності.

Судом не встановлено об'єктивних обставин, які свідчать про наявність суттєвих перешкод для виконання рішення суду чи які б свідчили про неможливість виконання рішення суду.

Відтак, суд приходить до висновку про очевидну безпідставність заявленого клопотання та про відсутність підстав для його задоволення.

Керуючись ст. ст. 241, 243, 248, 250, 378 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання відповідача від 05.05.2022 про відстрочення виконання рішення суду у справі № 640/24307/21.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Відповідно до ч. 8 ст. 378 КАС України ухвалу суду за результатами розгляду питання про відстрочення виконання судового рішення може бути оскаржено в порядку, передбаченому ст.ст. 293 - 296 КАС України.

Зважаючи на затвердження Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року N 1845/0/15-21, в електронній формі апеляційні скарги подаються безпосередньо до апеляційного суду.

Суддя О.А. Кармазін