Справа № 367/2209/22
Провадження №3/367/1438/2022
Іменем України
18 серпня 2022 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Линник В.Я., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 22.05.2022 р. серії ААБ № 079148 ОСОБА_1 звинувачується у тому, що він 22.05.2022 р. о 00 год 10 хв в м. Ірпінь, Бучанського району, Київської області, по вул. Северинівська, 9, керував автомобілем «Skoda Octavia» д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження огляду на стан сп'яніння відмовився у встановленому законом порядку. У зв'язку із цим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлявся про час, дату та місце слухання справи, причини неявки суду не повідомив.
Захисник в судове засідання не з'явилась, подала до суду письмові пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, де зазначено, що ОСОБА_1 не мав жодної з ознак алкогольного сп'яніння. Однак, незважаючи на це, йому було запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння на місці зупинки з використанням спеціального технічного засобу, на який за вимогою ОСОБА_1 не було надано сертифікат відповідності, який має бути обов'язково, що викликало у останнього недовіру до названого приладу, тому він наполягав на проходженні медичного огляду в медичному закладі охорони здоров'я. Представник правоохоронного органу не зафіксував факт відмови від проведення огляду в закладі охорони здоров'я, не залучив свідків, не відсторонив ОСОБА_1 від керування транспортним засобом, не передав керування цим транспортним засобом уповноваженій особі, чим фактично підтвердив безпідставність своїх претензій про наявність ознак сп'яніння.
Відповідно до ст. 130 КУпАП до адміністративної відповідальності притягуються особи, які знаходяться в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно п.п. 6, 7 розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби), лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).
Відповідно до п. 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 № 1103, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
З письмових пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, наданих захисником, вбачається, що 22.05.2022 р. в м. Ірпінь, Бучанського району, Київської області, по вул. Северинівська, 9, ОСОБА_2 керував автомобілем «Skoda Octavia» д.н.з. НОМЕР_1 , де його було зупинено інспектором СРПП ВП № 2 Бучанського РУП лейтенантом поліції Захаровим В.М. та запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки, на що ОСОБА_1 відмовився.
При цьому в матеріалах справи відсутні докази наявності у ОСОБА_1 ознак алкогольного сп'яніння, що є передумовою проходження огляду на стан сп'яніння.
Крім того, порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, було порушено, оскільки ОСОБА_1 не було запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння в медичному закладі в присутності двох свідків, про що свідчить відсутність пояснень свідків та будь-яких інших доказів.
Суд вважає, що відсутня подія вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки відсутні докази того, що ОСОБА_1 мав ознаки алкогольного сп'яніння і, маючи їх, відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння. Також не надано доказів того, що ОСОБА_1 пропонували пройти огляд на стан сп'яніння у медичному закладі, а він від цього відмовився.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 130, 247 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати не винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Закрити провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: В.Я. Линник