Справа № 715/2191/22
Провадження № 3/715/1265/22
19.08.2022 смт. Глибока
Суддя Глибоцького районного суду Чернівецької області Цуренко В.А.
секретар судового засідання Оршевська С.М.
розглянувши матеріали справи, які надійшли від 31 прикордонного загону імені генерала-хорунжого ОСОБА_1 регіонального управління Державної прикордонної служби, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадина України, який проживає в АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
16.08.2022 року о 15 год. 30 хв. в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Порубне», що розташований на території Тереблеченської об'єднаної територіальної громади Чернівецького району Чернівецької області, на ділянці відповідальності впс « ІНФОРМАЦІЯ_2 », на в'їзд в Україну було виявлено ОСОБА_2 , під час перевірочних заходів якого було встановлено, що 23.03.2022 року близько 09 год. 00 хв. ОСОБА_2 здійснив незаконний перетин державного кордону з України в Республіку Молдову в обхід пункту пропуску «Сокиряни» на території Дністровського району, Чернівецької області.
Своїми діями ОСОБА_2 порушив вимоги cт. cт. 9. 12 Закону України «Про державний кордон України» від 04.11.1991 року № 1777 -XII.
ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, хоча направив до суду заяву, в якій просить справу розглядати без його участі.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
У відповідності до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Об'єктивна сторона правопорушення передбаченого ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення полягає у перетинанні або спробі перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон країни або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Відповідно до вимог ст. 9 Закону України «Про державний кордон України» перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку.
Згідно ст. 12 Закону України «Про державний кордон України» пропуск осіб, які перетинають державний кордон України, здійснюється органами Державної прикордонної служби України за дійсними документами на право в'їзду на територію України або виїзду з України.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення від 16 серпня 2022 року, рапорт помічника начальника відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 », рапорт інспектора прикордонної служби 1 категорії 4 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 », приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення передбачений ч.1 ст.204 КУпАП.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_2 23 березня 2022 року здійснив незаконний перетин державного кордону з України в Республіку Молдова.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Враховуючи наведене, характер вчиненого порушення, особу правопорушника, факт того, що ОСОБА_2 вчинив дії, що посягають на встановлений законом порядок охорони державного кордону, що свідчить про відверте ігнорування встановлених в суспільстві правил поведінки, а також правових норм, що регулюють порядок охорони державного кордону і зазначене свідчить про істотну суспільну шкідливість особи, вважаю, що для виховання останнього в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян буде достатнім для виховання даної особи, керуючись ст. ст. 33, 34, 245, 251, 280, 284, 287, 294 КУпАП,-
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Глибоцький районний суд протягом 10-ти діб з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя: