Ухвала від 18.08.2022 по справі 700/519/22

Cправа № 700/519/22

Провадження № 1-в/700/26/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" серпня 2022 р. Лисянський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лисянка подання начальника сектору поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області майора поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Прилутчина Пружанського району Брестської області, Республіки Білорусь та жительки АДРЕСА_1 , раніше судимої у 1997 році за ч.3 ст.140 КК України, востаннє засудженої апеляційним судом Одеської області за п.12 ч.2 ст.115, ч.2 ст.185, ч. 3 ст. 357, ч. 1 ст. 70 КК України до 11 років позбавлення волі. Ухвалою апеляційного суду Одеської області, згідно зі ст. 81 КК України, звільненої 08.05.2015 року умовно-достроково на 1 рік 4 місяці 22 дні. Покарання відбувала у Чорноморській виправній колонії № 74. Судимість не знята та не погашена, -

ВСТАНОВИВ:

Начальник сектору поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області майор поліції ОСОБА_4 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду.

В обґрунтування подання зазначив, що ОСОБА_5 після звільнення із місць позбавлення волі (08.05.2015 року) на шлях виправлення не стала, систематично порушує громадський порядок.

Так, внаслідок систематичного порушення громадського порядку, ухвалою Лисянського районного суду Черкаської області від 02.08.2021 року відносно ОСОБА_5 було встановлено адміністративний нагляд строком на один рік.

Згідно вищевказаної ухвали на ОСОБА_5 були покладені наступні обов'язки.

Заборона виходити з будинку за місцем проживання з 22.00 до 06.00 год. наступного ранку;

Заборона виїзду за територію обслуговування сектору поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного відділу поліції, без дозволу начальника сектору поліцейської діяльності № 2;

Заборона відвідувати торгівельні заклади, де продають спиртні напої на розлив, з метою проведення у них часу;

Зобов'язати з'являтися на реєстрацію до сектору поліцейської діяльності № 2 другу, третю та четверту суботи щомісяця з 09 години 00 хвилин до 10 години 00 хвилин.

За час перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_5 з початку 2022 року систематично порушувала правила перебування під адміністративним наглядом.

Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 28.04.2022 року ОСОБА_5 перебуваючи під адміністративним наглядом 02.04.2022 року не з'явилася на реєстрацію до СПД №2 Звенигородського РВП, чим порушила п.4 встановлених обмежень.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 12.05.2022 року ОСОБА_5 перебуваючи під адміністративним наглядом 09.04.2022 року, 16.04.2022 року не з'явилася на реєстрацію до СПД №2 Звенигородського РВП, чим порушила п.4 встановлених обмежень.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 17.05.2022 року ОСОБА_5 перебуваючи під адміністративним наглядом 14.05.2022 року не з'явилася на реєстрацію до СПД №2 Звенигородського РВП, чим порушила п.4 встановлених обмежень.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 21.05.2022 року ОСОБА_5 перебуваючи під адміністративним наглядом 21.05.2022 року та 28.05.2022 року не з'явилася на реєстрацію до СПД №2 Звенигородського РВП, чим порушила п.4 встановлених обмежень.

23.06.2022 року вказані протоколи про адміністративні правопорушення за ч.2 ст.187 КУпАП відносно ОСОБА_5 були розглянуті Лисянським районним судом Черкаської області, з урахуванням ч.2 ст.36 КУпАП відносно неї було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу 170 грн.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 09.06.2022 року ОСОБА_5 перебуваючи під адміністративним наглядом 07.06.2022 року о 04:00 год. була відсутня за місцем проживання, чим порушила п.1 встановлених обмежень.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 09.06.2022 року ОСОБА_5 , перебуваючи під адміністративним наглядом 09.06.2022 року о 04:00 годині була відсутня за місцем проживання, чим порушила п. 1, встановлених обмежень.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 11.06.2022 року, ОСОБА_5 , перебуваючи під адміністративним наглядом 11.06.2022 року не з'явилася на реэстрацію до СПД № 2 Звенигородського РВП, чим порушила п.4 встановлених обменжень.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 13.06.2022 року, ОСОБА_5 , перебуваючи під адміністративним наглядом 13.06.2022 року о 01:00 годині була відсутня за місцем проживання, чим порушила п. 1, встановлених обмежень.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, від 15.06.2022 року, ОСОБА_5 , перебуваючи під адміністративним наглядом 14.06.2022 року 23:55 годині була відсутня за місцем проживання, чим порушила п.1, встановлених обмежень.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 18.06.2022 року, ОСОБА_5 , перебуваючи під адміністративним наглядом 18.06.2022 року не з'явилася на реєстрацію до СПД № 2 Звенигородського РВП, чим порушила п. 4, встановлених обмежень.

11.07.2022 року вказані протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 2 ст. 187 КупАП відносно ОСОБА_5 були розглянуті Лисянським районним судом, з урахуванням вимог ч. 2 ст. 36 КупАП, та на неї було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 170 гривень.

Зважаючи на те, що ОСОБА_6 , звільнившись із місць позбавлення волі, на шлях виправлення не стала, допускає порушення громадського порядку та є небезпечною для суспільства, то просить суд встановити відносно останньої адміністративний нагляд строком на 1 рік.

В судовому засіданні представник сектору поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області подання підтримав, просив його задовольнити.

ОСОБА_5 у судовому засіданні не заперечувала проти задоволення подання.

Прокурор у судовому засіданні підтримав дане подання.

Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши подання та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку, що подання є обґрунтованим і підлягає задоволенню із встановленням засудженій обмежень із наступних підстав.

Ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільнених з місць позбавлення волі» передбачає, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно п. в) ч.1 ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного нагляду щодо вищезазначених осіб є матеріали органів Національної поліції.

Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

З наданих суду матеріалів вбачається, що ОСОБА_5 неодноразово притягувалася до адміністративної відповідальності, після скоєння правопорушень попереджалася про недопустимість неправомірної поведінки і можливість встановлення щодо неї адміністративного нагляду.

Згідно з п. в) ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд може бути встановлений, зокрема, щодо повнолітніх осіб, які були засуджені до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Враховуючи те, що ОСОБА_5 підпадає під ознаки особи, щодо якої може бути застосований адміністративний нагляд, так як остання на шлях виправлення не стала, систематично вчиняє правопорушення, веде антигромадський спосіб життя, зловживає спиртними напоями, а також необхідністю постійного спостереження та контролю за її поведінкою, з метою здійснення на неї виховного впливу та запобігання вчинення нею повторних правопорушень та злочинів, суд вважає за можливе подання щодо встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_5 із покладенням на неї, передбачених законом обов'язків терміном на один рік, задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2 - 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд -

УХВАЛИВ:

Подання начальника сектору поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області майора поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду, задовольнити.

Встановити відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Прилутчина Пружанського району Брестської області, Республіки Білорусь та жительки АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на один рік.

Згідно зі ст.ст. 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» покласти на ОСОБА_5 наступні обов'язки та застосувати визначені обмеження, а саме:

1.Заборонити виходити з будинку за місцем проживання з 22.00 до 06.00 год. наступного ранку.

2.Зобов'язати з'являтися на реєстрацію до сектору поліцейської діяльності № 2 Звенигородського РВП в першу, другу, третю та четверту суботи щомісяця з 09 години 00 хвилин до 10 години 00 хвилин.

3.Заборонити виїзд за територію обслуговування сектору поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного відділу поліції, без дозволу начальника сектору поліцейської діяльності № 2.

4.Заборонити відвідувати торгівельні заклади, де продають спиртні напої на розлив, з метою проведення у них часу.

Ухвала суду може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Черкаського апеляційного суду через Лисянський районний суд.

Суддя - ОСОБА_1