Єдиний унікальний номер 1-179/2009
Провадження № 1-в/448/35/22
Іменем України
18.08.2022 року суддя Мостиського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника ВП №1 Яворівського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_2 , про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, востаннє судимого 18.12.2009 року Мостиським районним судом Львівської області за ч.1 ст.115 КК України до 8-ми років позбавлення волі. Звільнений 11.12.2015 року умовно-достроково на невідбутий термін 1 рік 9 місяців 18 днів з установи Державна установа «Дрогобицька виправна колонія»,
учасники процесу:
представник ВП №1 Яворівського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 ,
засуджений ОСОБА_5
Начальник ВП №1 Яворівського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_6 , звернувся до суду із зазначеним поданням, в якому просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , покликаючись на те, що останній після звільнення з місць позбавлення волі, незважаючи на попередження органів поліції, зловживає алкоголем, порушує громадський порядок і права інших громадян, в зв'язку з чим неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні ОСОБА_3 визнав, що притягувався неодноразово до адміністративної відповідальності, однак бажає виправитись і в подальшому правопорушень не вчинятиме.
Представник ВП №1 Яворівського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_7 , в судовому засіданні подання підтримав і пояснив, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності. Йому робились неодноразові письмові попередження про припинення неправомірної поведінки щодо зловживання алкоголем та порушення громадського порядку, і якщо він буде таке вчиняти, то відносно нього буде порушено питання щодо встановлення адміністративного нагляду.
Заслухавши пояснення засудженого ОСОБА_3 , представника ВП №1 Яворівського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_8 , та дослідивши матеріали справи, вважаю, що є підстави для встановлення адміністративного нагляду виходячи з наступного.
Згідно із ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до положень п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 2 даного Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
У розумінні статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до роз'яснень, наданих в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду, судам необхідно перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 , вироком Мостиського районного суду Львівської області від 18.12.2009 року був засуджений за ч.1 ст.115 КК України до 8-ми років позбавлення волі. Звільнений 11.12.2015 року умовно-достроково на невідбутий термін 1 рік 9 місяців 18 днів з установи Державна установа «Дрогобицька виправна колонія».
Передбачений законом строк для погашення чи зняття судимості по вказаному вироку суду на даний час не збіг.
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, що стверджується матеріалами справи.
Незважаючи на неодноразові попередження органів поліції, продовжує зловживати алкоголем та систематично порушує громадський порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
За місцем постійного проживання ОСОБА_3 , характеризується позитивно.
Відповідно до статей 6, 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду та припиняється автоматично після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до переконання, що відносно ОСОБА_3 слід встановити адміністративний нагляд для створення умов, які б сприяли його виправленню і перевихованню, забезпечили правову поведінку і унеможливили вчинення ним нових порушень закону, оскільки на попередження, спрямовані на недопущення вчинення адміністративних правопорушень останній належним чином не реагує.
З огляду на викладене, подання начальника ВП №1 Яворівського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_9 , про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_10 слід задовольнити, з наведених вище мотивів та підстав.
Керуючись статтею 158 КВК України, Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя -
Подання начальника ВП №1 Яворівського ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_9 , - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
Застосувати до піднаглядного ОСОБА_3 наступні обмеження:
- заборонити виходити з будинку за місцем постійного проживання з 22:00 год. до 06:00 год., наступної доби;
- заборонити з'являтися в тих місцях, де продаються спиртні напої на розлив та в місцях відпочинку молоді і дорослих людей, де робочий день припиняється після 22.00 год.;
- заборонити без дозволу начальника ВП №1 Яворівського РВП ГУНП у Львівській області виїжджати в особистих справах за межі Яворівського району Львівської області;
- реєструватися два рази в місяць, у перший та третій понеділок місяця в кабінеті начальника превенції, що за адресою: АДРЕСА_2 .
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на відділ поліції №1 Яворівського РВП Головного управління національної поліції у Львівській області.
На постанову протягом семи днів з моменту її оголошення може бути подано апеляцію до Львівського апеляційного суду через Мостиський районний суд Львівської області.
Постанова надрукована суддею в нарадчій кімнаті та є оригіналом.
Суддя Юрій БІЛОУС