308/10354/22
17.08.2022 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Данко В.Й., розглянувши матеріали справи про адміністративне порушення, що надійшли з Західного офісу держаудитслужби Управління західного офісу держаудитслужби в Закарпатській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, -
В провадженні Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області перебуває справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.
Зідно протоколу про адміністративне правопорушення №13-02-0072/2022 від 29 липня 2022 року, при проведенні ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності відповідно до пункту 3.2.2.2 Плану проведення заходів державного фінансового контролю Західного офісу Держаудитслужби на II квартал 2022 року в Комунальному закладі «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв» Закарпатської обласної ради за період з 01 січня 2018 року по 31 березня 2022 року внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом, а саме: за результатами проведеної процедури закупівлі газового палива (природного газу) (код за ДК 021:2015: 09120000-6 - Газове паливо) у Комунальному закладі «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв» Закарпатської обласної ради під час застосування процедури відкритих торгів за номером ID: UA-2020-12-02-005009-b між директором - художнім керівником ОСОБА_1 та переможцем торгів ТОВ "СЕРВІС ГРУПП ЛТД" в особі директора ОСОБА_2 було укладено договір на постачання природного газу від 11.01.2021 № 122/21 (в обсязі у 2021 ропі - 112 120,00 куб.м.) на загальну суму 681 801,72 грн. (ціна за 1 000 куб м природного газу становить 6081,00 грн. з ПДВ). Строк поставки товару з 20.01.2021 року по 31.12.2021 року включно.
В ході проведення ревізії встановлено внесення змін до істотних умов договору про закупівлю, шляхом укладення додаткових угод від 16.01.2021 №1, від 20,01.2021 №2, від 27.01.2021 № 3, від 22.04.2021 № 4, які підписував директор-художній керівник ОСОБА_1 та ТОВ "СЕРВІС ГРУПП ЛТД" в особі директора ОСОБА_2 .
Внесення змін до договору та підписання додаткових угод від 16.01.2021 №1, від 20.01.2021 №2, від 27.01.2021 № 3, від 22.04.2021 № 4 до основного Договору від 11.01.2021 року №122/21 щодо зменшення обсягів постачання природного газу та збільшення ціни на 38,6% в порівнянні з ціною, встановленою основним договором здійснювалося Театром без наявності підстав та документального підтвердження про коливання та підняття цін за природній газ на ринку на дату укладання відповідних додаткових угод, чим не дотримано вимоги пункту 1, 2 частини 5 статті 41 Закону №922, так як підтвердження коливання ціни на ринку між укладанням зазначених додаткових угод відсутнє.
Отже, внаслідок внесення змін до істотних умов договору шляхом укладання, всупереч законодавству, додаткових угод в частині застосування цін за природний газ, які не відповідають основному договору від 11.01.2021 року №122/21 Театром недоотримано активів (природного газу) у кількості 29,554 куб, м. на суму 179 717,87 грн та зайво сплачено коштів в розмірі 63 767,18 гривень.
Місце вчинення порушення - юридична адреса: 88000, Україна, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Льва Толстого. 12.
Період вчинення правопорушення - січень - квітень 2021 року, зазначене порушення призвело до збільшення ціни за спожитий природний газ, як наслідок, до зайвої оплати за нього посадовими особами Комунального закладу «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв» Закарпатської обласної ради на загальну суму 63 767,18 гривень, що є порушенням пункту першого та другого частини п'ятої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VІІІ зі змінами, і передбачає відповідальність згідно з частиною третьою статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомленим про час та місце слухання справи. А тому суд, розглядає таку за його відсутності.
На підставі ч. 1 ст. 268 КУпАП суд вважає можливим розглянути справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов до наступного висновку.
Згідно з приписами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За правилами ст. ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Згідно до ст.280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 164 КУпАП придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону; застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом; внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни; порушення строків оприлюднення тендерної документації - тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника від тисячі п'ятсот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника; збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії.
Вина правопорушника підтверджується також Протоколом про адміністративне правопорушення №13-02-0072/2022 від 29 липня 2022 року; Довідкою ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Комунального закладу «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв» Закарпатської обласної ради за період з 01 січня 2018 року по 31 березня 2022 року від 29.07.2022 року; довідкою-розрахунком вартості спожитого природного газу та нарахованої суми за спожитий природний газ Комунальним закладом «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв» Закарпатської обласної ради (в тому числі зайво нарахованих коштів) відповідно до Договору від 11 січня 2021 року №122/21; Договором на постачання природного газу №122/21 від 11.01.2021 року; Додатковою угодою №1 до Договору на постачання природного газу №122/21 від 11.01.2021 від 16.01.2021 року; Додатковою угодою №2 до Договору на постачання природного газу №122/21 від 11.01.2021 від 20.01.2021 року; Додатковою угодою №3 до Договору на постачання природного газу №122/21 від 11.01.2021 від 27.01.2021 року; Додатковою угодою №4 до Договору на постачання природного газу №122/21 від 11.01.2021 від 22.04.2021 року; Додатковою угодою №5 до Договору на постачання природного газу №122/21 від 11.01.2021 від 15.06.2021 року; та іншими матеріалами справи.
На підставі викладеного суд вважає доведену вину гр. ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП. При накладенні адміністративного стягнення суд враховує особу правопорушника, обставини, які пом'якшують та обтяжують відповідальність. Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Керуючись ст.164-14 ч. 3, 283-284 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), мешканця АДРЕСА_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25 500/ двадцять п'ять тисяч п'ятсот/ грн.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), мешканця АДРЕСА_1 , на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 496/ чотириста дев'яносто шість/грн. 20 коп.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду: В.Й. Данко