Справа № 560/11788/21
іменем України
18 серпня 2022 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук А.М.
за участі:секретаря судового засідання Корзун Н.О. представника відповідача Бєлкіної Н.В.
розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - ОСОБА_2 до Державної інспекції архітектури та містобудування України про визнання протиправним та скасування наказу,
ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - ОСОБА_2 звернувся до суду з позовною заявою до Державної інспекції архітектури та містобудування України про визнання протиправним та скасування наказу.
Ухвалою від 20 вересня 2021 року відкрите провадження в адміністративній справі.
16 серпня 2022 року представником позивача подано до суду клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду.
Представник відповідача заперечував проти залишення позовної заяви без розгляду.
Пунктом 5 частини 1 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Згідно ч. 2. ст. 240 КАС України заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті.
Відповідно до частини третьої статті 9 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 44 КАС України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб
Тобто, право позивача розпоряджатися своїми вимогами (в тому числі і на подання клопотання про залишення позову без розгляду) є його диспозитивним правом та має пріоритетне значення для суду при вирішенні спору.
Отже, підстави для відмови у задоволенні поданої заяви законодавством не передбачені, оскільки це є безумовним правом особи, яка звернулася до суду.
Враховуючи те, що сторони самостійно розпоряджаються своїми позовними вимогами та запереченнями, клопотання представника позивача не суперечить закону та не порушує будь-чиї права, свободи або інтереси, суд вважає, що адміністративний позов необхідно залишити без розгляду.
Керуючись статтями 240, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
клопотання представника позивача про залишення позову без розгляду - задоволити.
Адміністративний позов ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - ОСОБА_2 до Державної інспекції архітектури та містобудування України про визнання протиправним та скасування наказу - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення, а у випадку, якщо в судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали суду, - з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складене 18 серпня 2022 року
Головуючий суддя А.М. Ковальчук