Ухвала від 15.08.2022 по справі 711/3761/22

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Номер провадження 1-кс/711/1168/22

Справа № 711/3761/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2022 року м. Черкаси

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Придніпровського районного суду м. Черкаси клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12021250000000947 від 26.11.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

Старша слідча в ОВС СУ ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , в межах кримінального провадження №12021250000000947, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.11.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України звернулася до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

В обґрунтування клопотання зазначено, що до СУ ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали УСР в Черкаській області за фактом розтрати протягом 2021 років бюджетних коштів службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 .

За даним фактом 26.11.2021 внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування в кримінальному провадженні №12021250000000947 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Так, із матеріалів, які стали підставою для внесення відомостей до ЄРДР вбачається, що за результатом проведення відкритих торгів, 26.07.2021 між ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі по тексту - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), в особі в.о. директора ОСОБА_5 , як Замовником, та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (далі по тексту - ТОВ), в особі директора ОСОБА_6 , як Підрядником, укладено договір №239 (далі по тексту - Договір №239), предметом якого, відповідно до п.1.1., являються роботи з капітального ремонту бул. Шевченка (пішохідна алея від вул. Грушевського до вул. Франка) в м. Черкаси (далі - Об'єкт), з переліком, обсягами робіт та використовуючими матеріалами, наведеними в додатках №1-3 Договору, які є невід'ємними його частинами, а також згідно проектно-кошторисної документації на виконання цих робіт.

Відповідно до п. 3.1 Договору №239 його ціна складає 2 500 052,73 грн. (без ПДВ).

Пунктом 11.1. Договору визначено строк дії договору до 31.12.2021.

Відповідно Додаткової угоди №3 від 18.10.2021 до Договору №239 та додатку №4 «Календарний план виконання та фінансування робіт», роботи виконуються в серпні - жовтні 2021 року.

Шляхом аналізу електронної системи публічних закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та інтернет ресурсу за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_5 відкритих даних про використання публічних коштів, було встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_6 за виконання робіт за Договором №239 були перераховані ТОВ кошти:

- платіжним дорученням №40 від 20.08.2021 кошти в сумі 1 198 786,11 грн. (без ПДВ) за виконані роботи згідно акту №1 від 20.08.2021;

- платіжним дорученням №43 від 22.09.2021 кошти в сумі 655 719,27 грн. ( без ПДВ) за виконані роботи згідно акту №2 від 22.09.2021;

- платіжним дорученням №54 від 25.10.2021 кошти в сумі 645 547,35 грн. (без ПДВ) за виконані роботи згідно акту №3 від 25.10.2021.

Таким чином ІНФОРМАЦІЯ_6 роботи за Договором №239 були оплачені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в повному обсязі в сумі 2 500 052,73 грн. (без ПДВ).

Згідно положень п. 6.3.3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» при погодженні договірної ціни замовник, в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 , розглядаючи її складові, перевіряє ціни на матеріально-технічні ресурси, які повинні прийматися за відповідними обґрунтованими (як правило, найменшими при всіх рівних характеристиках) цінами на відповідні ресурси.

Аналізом додатків до Договору №239 встановлено, що до кошторисної документації (підсумкової відомості ресурсів до локального кошторису № 2-1-1 «23_ДЦ_ИВРЛС_2-1-1») включено вартість будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, які в декілька разів вищі від середніх ринкових, а саме:

- поребрик БР 100.20.8 з ціною 153,63 грн. за метр, а відпускна ціна виробників складає в середньому 120,00 грн. за метр, таким чином на загальному об'ємі в 1020 метрів сума завищення складає близько 39 тис. грн.;

- пісок природній, рядовий вартістю 312.97 грн. за м3 з доставкою, а середня вартість такого матеріалу з доставкою складає 160 грн. за м3, таким чином на загальному об'ємі в 18,3 м3 сума завищення складає близько 3 тис. грн.;

- гранвідсів з ціною 640,26 грн. за м3, а відпускна ціна виробників складає в середньому 140,00 грн. за м3, таким чином на загальному об'ємі в 138,07 м3 сума завищення складає близько 69 тис. грн.;

- щебінь з ціною 866,08 грн. за м3, а відпускна ціна виробників складає в середньому 350,00 грн. за м3, таким чином на загальному об'ємі в 359,54 м3 сума завищення складає близько 179 тис. грн.;

- плити бетонні тротуарні фігурні, товщиною 60 мм з ціною 392,47 грн. за м2, а відпускна ціна виробників такої плитки, зокрема ПП « ОСОБА_7 », ПП « ОСОБА_8 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » складає в середньому 250 грн. за м2, таким чином на загальному об'ємі в 2478 м2 сума завищення складає близько 346 тис. грн.

Крім цього, в ході проведення аналізу інформації, яка є у вільному доступі, з приводу встановлення фактів укладання договорів між ІНФОРМАЦІЯ_6 та суб'єктами підприємницької діяльності, пов'язаними з ОСОБА_6 , встановлено, що в 2021 році ІНФОРМАЦІЯ_6 було укладено 2 договори про надання послуг з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі м. Черкаси на загальну суму 74 763 366,54 грн. із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », одноосібним засновником являється ОСОБА_6 .

Так, згідно даних сайта публічних закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 01.06.2021 між ІНФОРМАЦІЯ_6 в особі директора ОСОБА_9 , як Замовником, та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », в особі директора ОСОБА_10 , як Підрядником, укладено договір №211 (далі по тексту - Договір №211), предметом якого, відповідно до п.1.1., являються послуги з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі м. Черкаси (далі - Послуги №1), з переліком, обсягами робіт та використовуючими матеріалами, наведеними в додатках №1-4 Договору №211, які є невід'ємними його частинами. Згідно п. 3.1. цього договору, його ціна складає 50 619 211,12 грн. (з ПДВ).

Крім цього, 13.10.2021 між ІНФОРМАЦІЯ_6 в особі директора ОСОБА_9 , як Замовником, та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », в особі директора ОСОБА_10 , як Підрядником, укладено договір №276 (далі по тексту - Договір №276), предметом якого, відповідно до п.1.1., являються послуги з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі м. Черкаси (далі - Послуги №1), з переліком, обсягами робіт та використовуючими матеріалами, наведеними в додатках №1-4 Договору №211, які є невід'ємними його частинами. Згідно п. 3.1. цього договору, його ціна складає 24 144 155,59 грн. (з ПДВ).

Під час аналізу додатку № 3 до Договору № 211 встановлено, що відповідно до підсумкової відомості ресурсів до локального кошторису № 2-1-1 на поточний ремонт (із цінами на матеріальні ресурси прийнятими станом на 23.04.2021) вартість суміші асфальтобетонної гарячої дрібнозернистої тип Б марка 1 становить 2749,56 грн. без ПДВ за тонну (3 299,47 грн. з ПДВ за тонну).

Також, під час аналізу додатку №3 до Договору № 276 встановлено, що відповідно до підсумкової відомості ресурсів до локального кошторису № 2-1-1 на поточний ремонт (із цінами на матеріальні ресурси прийнятими станом на 08.10.2021) вартість суміші асфальтобетонної гарячої дрібнозернистої тип Б марка 1 становить 2750,00 грн. без ПДВ за тонну (3 300,00 грн. з ПДВ за тонну).

Крім того, в ході аналізу аналогічних закупівель, проведених ІНФОРМАЦІЯ_6 в аналогічний період 2021 року, встановлено що відповідно додатку №3 до договору № 245 від 11.08.2021, укладеного з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » на капітальний ремонт міжквартального проїзду від житлового будинку АДРЕСА_1 , вартість суміші асфальтобетонної гарячої дрібнозернистої тип Б марка 1 склала 2500,00 грн. без ПДВ за тонну (3 000,00 грн. з ПДВ за тонну).

Згідно положень п. 6.3.3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» при погодженні договірної ціни замовник, розглядаючи її складові, перевіряє ціни на матеріально-технічні ресурси, які повинні прийматися за відповідними обґрунтованими (як правило, найменшими при всіх рівних характеристиках) цінами на відповідні ресурси.

Враховуючи вищевикладене вартість завищення закупівель по Договору № 211 на постачання суміші асфальтобетонної гарячої дрібнозернистої тип Б марка 1 (в кількості 12 495,20 тон, вартістю 3 299,47 грн. з ПДВ за тонну) може скласти близько 3 млн.грн., по Договору № 276 на постачання суміші асфальтобетонну гарячої дрібнозернистої тип Б марка 1 (в кількості 4 902,06 тон, вартістю 3 300,00 грн. з ПДВ за тонну) може скласти близько 1,5 млн. грн.

Крім цього, аналізом додатку № 3 до Договору № 211 встановлено, що відповідно до підсумкової відомості ресурсів до локального кошторису № 2-1-1, у вартість робіт включено заготівельно-складські витрати на суміші асфальтобетонні в сумі 860 969,54 грн. (з урахуванням ПДВ).

Аналізом додатку № 3 до Договору № 276 встановлено, що відповідно до підсумкової відомість ресурсів до локального кошторису №2-1-1, у вартість робіт включено заготівельно-складські витрати на суміші асфальтобетонні в сумі 337 830,65 грн. (з урахуванням ПДВ).

Пунктом 6.3.1.2 ДСТУ - НБД. 1.1- 2:2013 «Настанова щодо визначення прямих витрат у вартості будівництва» передбачено, що заготівельно-складські витрати розраховуються виходячи з відповідних статей цих витрат та обсягів матеріальних ресурсів, які зберігаються на складах та застосовуються безпосередньо на об'єкті будівництва, потужності організації та обсягів робіт по цьому об'єкту будівництва або за домовленістю сторін за усередненими відсотковими показникам, передбаченими в інвесторській кошторисній документації, що обумовлюється договором.

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » не має власного заводу по виготовленню асфальтобетонних сумішей. Для надання послуг з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі м. Черкаси підрядник придбавав суміші асфальтобетонні у заводу виробника асфальтобетону, який у вартість суміші асфальтобетонні вже включив заготівельно-складські витрати.

Також, у відповідності до п. 5.4.4. та таблиці 12 ДСТУ Б В.2.7-119:2011 «Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон дорожній та аеродромний. Технічні умови» час зберігання гарячої асфальтобетонної суміші у бункері-накопичувачі не повинен перевищувати трьох годин після її приготування та температура асфальтобетонної суміші на початку ущільнення та не нижче 90-100 градусів на початку ущільнення, що не дає змоги зберігання даного матеріалу на складах та не несе витрат, пов'язаних з втратами та пошкодженням матеріалу при їх транспортуванні.

Таким чином, загальна вартість зайво включених заготівельно-складських витрат при наданні послуг з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі м. Черкаси за Договорами №211 та №276 може складати більше 1 млн. грн.

На підставі викладеного у органу досудового розслідування є підстави вважати, що посадовими особами Департаменту, під час укладання та оплати будівельних робіт з підприємствами, засновником та бенефіціарним власником яких є ОСОБА_6 , було скоєно розтрату бюджетних коштів на користь цих підприємств, шляхом включення до кошторисної та виконавчої документації завідомо завищеної вартості будівельних матеріалів, а також заготівельно-складські витрати.

Враховуючи зазначені положення КПК України, з метою встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні (в тому числі і під час проведення відповідних експертиз), з метою перевірки підстав укладання, формування цін на будівельні матеріали, стану виконання Договорів №211 та №276, в органу досудового розслідування виникла необхідність в дослідженні документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно витягу з Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ( ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідно до ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси від 06.07.2022 (справа №711/2900/22), було надано дозвіл на тимчасовий доступ до документів ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо замовлення та виконання робіт в 2021 році з надання послуг з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі м. Черкаси та дозволено тимчасове вилучення (виїмку) документів. Термін дії ухвали встановлено один місяць з дня її постановлення. Зазначена ухвала 19.07.2022 була вручена ІНФОРМАЦІЯ_2 , проте до дня дії зазначеної ухвали ІНФОРМАЦІЯ_6 не надано доступ до документів, зазначених в ухвалі суду.

При цьому слідча зауважувала, що документи щодо проведення господарських операцій між ІНФОРМАЦІЯ_6 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », які відбувалися в 2021 році не можуть бути знищені раніше ніж 01.01.2025 і тільки після проведення ревізії.

Крім того, слідство вважає, що вилучення саме оригіналів документів зазначених у клопотанні не призведе до порушення господарської діяльності товариства у зв'язку з закінченням на теперішній час виконання робіт на вказаних об'єктах.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи тяжкість даного кримінального правопорушення та той факт, що дослідження документів має суттєве значення для досягнення дієвості цього провадження, слідча просила надати тимчасовий доступ документів, які знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2

В судове засідання слідчий не з'явився. Надав суду заяву про розгляд клопотання без його участі та без фіксації судового процесу технічними засобами, підтримав клопотання та просив суд його задовольнити.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 163 КПК України, представник ІНФОРМАЦІЯ_1 в судове засідання не викликався.

Вивчивши клопотання та надані слідчим матеріали з кримінального провадження №12021250000000947 від 26.11.2021 слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання слідчого.

Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п.п. 4, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать зокрема: конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.

Згідно п. п. 1.2. ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Разом з тим, відповідно до п. 20-7 Розділу XІ «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» КПК України, під час дії надзвичайного або воєнного стану на території України тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у пунктах 2, 5, 7, 8 частини першої статті 162 цього Кодексу, здійснюється на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури.

Так, Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX (зі змінами, внесеними Указом від 14.03.2022 № 133/2022, затвердженим Законом України від 15.03.2022 № 2119-IX, Указом від 18.04.2022 № 259/2022, затвердженим Законом України від 21.04.2022 № 2212-IX, Указом від 17.05.2022 № 341/2022, затвердженим Законом України № 2263-IX від 22.05.2022), введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022, строком на 30 діб та у подальшому продовжено строк його дії з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.

Відповідно до ст. 12-2 Закону України № 389-VIII від 12.05.2015 із змінами «Про правовий режим воєнного стану» в умовах режиму воєнного стану суди, органи та установи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.

Статтею 124 Конституції України визначено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди, делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються. Згідно з статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. За приписами статті 5 Закону України № 1402-VIII від 02.06.2016 «Про судоустрій і статус суддів», правосуддя в Україні здійснюється виключно судами та відповідно до визначених законом процедур судочинства.

Порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України. Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України (ст. 1 КПК України).

Система норм КПК України чітко визначає, що повноваження будь-якого суб'єкта кримінального процесу визначаються лише цим Кодексом.

Крім того, згідно ч. 3 ст. 7 КПК України зміст та форма кримінального провадження в умовах воєнного стану повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині першій цієї статті, з урахуванням особливостей здійснення кримінального провадження, визначених розділом IX-1 цього Кодексу.

Частиною першою статті 9 КПК України визначено, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов'язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, КПК України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

У свою чергу, пункт 18 частини першої статті 3 КПК України визначає: «слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні…».

Таким чином, законодавець чітко визначив роль слідчого судді у системі кримінального судочинства: забезпечити, аби правоохоронні органи під час здійснення наданих їм повноважень не порушували права, свободи і інтереси особи.

Це завдання може виправдати різноманітні повноваження слідчого судді, спрямовані на забезпечення прав, свобод і інтересів осіб, навіть якщо вони недостатньо чітко передбачені законодавством. Приклад таких повноважень можна знайти у статті 206 КПК України, коли законодавство зобов'язує слідчого суддю «вжити необхідних заходів», не визначаючи перелік цих заходів.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 26 КПК України, слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом. Тобто, враховуючи сферу дії принципу диспозитивності, процесуальний закон чітко зазначає, у який спосіб суд, слідчий суддя вирішують питання. Таким чином, слідчий суддя має вирішувати питання, які віднесені до його повноважень процесуальним законом і саме у спосіб, передбачений процесуальними нормами.

Кримінальне процесуальне законодавство за своєю суттю складає корпус положень, які обмежують свободу дій держави при розслідувані кримінальних правопорушень. Сенс кримінального процесуального законодавства у демократичній країні полягає у тому, щоб збалансувати цей легітимний інтерес у розслідуванні кримінальних правопорушень з іншими - не менш важливими - цінностями і інтересами суспільства: захистом від надмірного втручання держави у приватну сферу, захистом від свавілля, цінністю особистої свободи, запобіганню приниженню гідності, цінністю сімейних зв'язків, свободою підприємницької діяльності тощо.

Слідчий суддя звертає увагу на те, що питання особливого режиму кримінального провадження в умовах воєнного стану визначені ст. 615 КПК України. Відповідно до п. 2 ч. 1 вказаної норми, у редакції Закону України № 2201-IX від 14.04.2022, що набрав чинності 01.05.2022, повноваження, передбачені ст. 163 КПК України виконує керівник відповідного органу прокуратури за відсутності об'єктивної можливості виконання таких повноважень слідчим суддею без виокремлення речей і документів певних категорій. Відповідно, згідно з наведеними нормами законодавства, умовою виконання не слідчим суддею повноважень, передбачених ст. 163 КПК України загалом, є відсутність об'єктивної можливості виконання таких повноважень слідчим суддею.

Так, враховуючи ту обставину, що на території Черкаської області, зокрема безпосередньо у місті Черкаси, на момент розгляду даного клопотання не ведуться активні бойові дії, тому у слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси наявна об'єктивна можливість здійснювати свої повноваження.

Відповідно до ст. 132 КПК України, - застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань у кримінальному провадженні №12021250000000947 від 26.11.2021, здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України.

Досудове розслідування здійснюється за обставинами, відповідно до яких, за версією досудового розслідування, службові особи

ІНФОРМАЦІЯ_1 даний час у слідства ІНФОРМАЦІЯ_1 в протягом 2021 року здійснили розтрату бюджетних коштів.

За даними слідства установлено ознаки можливих корупційних зв'язків та домовленостей між ІНФОРМАЦІЯ_6 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » щодо проведення господарських операцій, які відбувалися в 2021 році.

виникла необхідність у проведенні в межах даного кримінального провадження ряду експертиз, слідча вже зверталась до слідчого судді з аналогічним клопотанням, яке було задоволено слідчим суддею, проте у визначені ухвалою строки службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 не було надано документи.

Слідчий суддя погоджується з тим, що з метою повного та об'єктивного розслідування даного кримінального провадження, а також задля проведення в межах даного кримінального провадження необхідних експертиз, слідчому необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних в клопотанні документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_2 .

Слідчим доведено, що:

- вказані документи мають важливе значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, а також використовуватися для проведення відповідних експертиз, інших слідчих та процесуальних дій;

- іншими способами, окрім тимчасового доступу до документів неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

На підставі викладеного, керуючись ст. 159, 162-164 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати старшим слідчим в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_11 , ОСОБА_3 , ОСОБА_12 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , щодо замовлення та виконання робіт в 2021 році з надання послуг з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі м. Черкаси, з можливістю їх вилучення, а саме:

- в копіях: положення про тендерний комітет та розпорядження про затвердження складу тендерного комітету або розпорядження про призначення уповноваженої особи, визначеної відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель та укладений з нею трудовий договір (контракт), визначені ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі»; документи (заявки, службові записки, акти обстеження, дефектні акти, протоколи нарад чи інші документи) щодо формування потреби у наданні послуг з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі м. Черкаси в 2021 році; калькуляція (розрахунок) чи інші документи, відповідно яких формувалася очікувана вартість предмету закупівлі та планувалося фінансування для видатків на послуги з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі м. Черкаси в 2021 році, в тому числі на будівельні матеріали; плани проведення закупівель; протоколи засідань тендерного комітету чи рішення уповноваженої особи, визначеної відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель, відповідно яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » був визнаний переможцем; наказів на призначення на посади та функціональні обов'язки (посадові інструкції, контракти) працівників, які були задіяні під час виконання Договорів №211 та №276, контролювали якість виконаних робіт (наданих послуг), здійснювали технічний нагляд за проведеними роботам; документи, які надавав підрядник в підтвердження якості матеріалів, які використовувалися під час проведення ремонтних робіт (сертифікати якості (паспорти), експертні висновки, тощо); договір на надання послуг з технічного нагляду (з додатками, додатковими угодами, специфікаціями, тощо) та документи, які підтверджують виконання цього договору (акт виконаних робіт (наданих послуг), платіжні доручення, рахунки на оплату, тощо); заявки ІНФОРМАЦІЯ_2 на виконання робіт; сповіщення про необхідність приймання робіт, що підлягають закриттю; повідомлення про залучення субпідрядних організацій та листи-погодження на залучення субпідрядних організацій;

- в оригіналах: договори №211 та №276 (з додатками, додатковими угодами, специфікаціями, тощо); акти на закриття прихованих робіт; довідки про вартість виконаних робіт (форми КБ-3), акти приймання виконаних робіт (форма КБ-2В) та документи, що підтверджують дані, внесені в ці документи (підсумкові відомості ресурсів, звіти та розрахунки загальновиробничих та адміністративних витрат, перевезення працівників, витрат трудових та матеріально-технічних ресурсів, заготівельно-складські витрати, вартість експлуатації машин та механізмів; акти визначення обсягів та вартості зворотних матеріалів; накладні та/чи реєстри накладних на придбані товари, конструкції, вироби та інші документи, які підтверджують витрати Виконавця (з виділенням послуг наданих Субпідрядниками); розрахунок фактичних витрат по експлуатації машин та механізмів, довідки про вартість матеріалів, калькуляції вартості матеріалів, виготовлених власними силами, тощо); платіжні доручення; банківські виписки; тощо. документи, які надавав субпідрядник в підтвердження відповідності кваліфікаційними вимогам; єдиний журнал виконання робіт; спеціальні журнали з окремих видів робіт; Журнали №1 та №2 по всім ділянкам доріг.

Строк дії цієї ухвали два місяці з дня її постановлення.

Роз'яснити уповноваженим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали суду, слідчий суддя, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених в ухвалі документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1