Справа №701/479/22
Провадження №2-а/701/20/22
18.08.22Маньківський районний суд, Черкаської області
в складі: головуючого - судді -Костенка А. І.
за участю секретаря -Брітан О. О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маньківка матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Третього відділу ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо оскарження бездіяльності розпорядника інформації,-
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідача щодо оскарження бездіяльності розпорядника інформації.
Ухвалою суду від 04 серпня 2022 року у справі було відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
В судовому засіданні було оголошено інформацію, яка містилася у відзиві відповідача на позовну заяву, згідно якої представник відповідача стверджував, що дана справа не підсудна Маньківському районному суду Черкаської області, а підсудна Черкаському окружному адміністративному суду.
Позивач в судовому засіданні заперечував проти передачі справи за підсудністю.
Представник відповідача в судовому засіданні не заперечував проти передачі справи за підсудністю.
Відповідно до ч. 5 ст. 29 КАС України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні.
Суд вислухавши учасників процесу, дослідивши матеріали позовної заяви дійшов наступного висновку.
Розмежування предметної юрисдикції місцевих загальних судів як адміністративних та окружних адміністративних судів визначено КАС України. Перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам наведено в частині 1 статті 20 КАС України. Всі інші категорії справ підсудні окружним адміністративним судам. Відтак, місцеві загальні суди як адміністративні суди розглядають: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частинами першою та третьою цієї статті.
Відповідно до положень п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи те, що даний спір предметно не підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі справи за підсудністю, тобто до Черкаського окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 20, 29, 241-243, 248 КАС України, суд,
Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Третього відділу ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо оскарження бездіяльності розпорядника інформації до Черкаського окружного адміністративного суду за підсудністю.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя А. І. Костенко