Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/1354/22
Провадження № 3/935/959/22
Іменем України
17 серпня 2022 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Щербаченко І. В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Відділу поліції №1 Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирської області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП не надано, до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
До Коростишівського районного суду Житомирської області 29.06.2022 від Відділу поліції №1 Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирської області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №330328 від 14.06.2022 ОСОБА_1 неналежним чином виконувала батьківські обов'язки по вихованню своєї неповнолітньої доньки ОСОБА_2 2016 року народження, яку 29.05.2022 близько 19:00 години за адресою: АДРЕСА_1 залишила без опіки та піклування, чим вчинила правопорушення, передбачене частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином /а.с.15,16/.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 є донькою ОСОБА_1 відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 .
Згідно рапорту інспектора чергового відділу поліції № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області 29.05.2022 о 19:28 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 29.05.2022 о 19:25 за адресою: АДРЕСА_1 у заявника ОСОБА_3 виник конфлікт з дружиною, яка пішла з дому та залишила з ним дитину.
Згідно рапорту інспектора чергового відділу поліції № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області 31.05.2022 о 11:10 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 29.05.2022 о 19:25 за адресою: АДРЕСА_1 у заявника ОСОБА_3 зникла дружина ОСОБА_1 , останній припускає, що вона зловживає спиртнимми напоями.
Згідно письмових пояснень ОСОБА_1 , остання 29.05.2022 покинула своє місце проживання у зв'язку із потребою вирішити особисті питання, при цьому співмешканцю не повідомила про своє місцеперебування.
Відповідно до довідки-характеристики Студеницького старостинського округу Глибочицької сільської ради Житомирського району Житомирської області ОСОБА_1 схильна до вживання алкогольних напоїв, в результаті чого може залишати постійне місце проживання та свою малолітню дитину на тривалий час.
Згідно статті 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення оцінка доказів здійснюється органом /посадовою особою/ за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення також підтверджується зібраними у матеріалах справи доказами.
Тому, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується вказаними матеріалами справи, а ОСОБА_1 не було надано жодних переконливих доводів, підтверджених відповідними доказами, які б давали суду підстави поставити під сумнів правдивість обставин, викладених у матеріалах справи.
Враховуючи обставини справи, характер правопорушення, особу правопорушниці, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника в дохід держави слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 23, 25, 33-35, 40-1, 184, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні 29.05.2022 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок на розрахунковий рахунок UA718999980313000106000006729, отримувач коштів - ГУК у Жит.обл/ТГ, м.Коростишів/21081100, код класифікації доходів бюджету - 21081100, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ 37976485.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок на користь держави на розрахунковий рахунок UА908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Київ/Києві, код класифікації доходів бюджету 22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, код за ЄДРПОУ 37993783.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Зобов'язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя І. В. Щербаченко