ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/8147/22
провадження № 3/753/4016/22
"15" серпня 2022 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Рудюк О.Ю., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 КпАП України,
відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ААД № 218225 від 17 квітня 2022 року, ОСОБА_1 17 квітня 2022 року о 09 год. 50 хв. керував автомобілем OPEL д.н.з. НОМЕР_1 в м. Києві по пр-т П.Григоренка, 36 з ознаками наркотичного сп'яніння. Від проходження медичного огляду у медичному закладі відмовився, а також вчинив дії по ухиленню від проходження огляду до 11 год. 55 хв., чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 130 КпАП України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав себе винуватим, пояснивши, що з протоколом не погоджується так як в наркотичному сп'янінні не перебував. Аналіз сечі намагався декілька разів здати, однак у нього не вийшло, у зв'язку з проблемою зі здоров'ям.
Суд, заслухавши пояснення, дослідивши адміністративний матеріал, аналізуючи зібрані по справі докази, приходить до наступного висновку.
Статтею 245 КпАП України визначено, що серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
У відповідності до положень ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 252 КпАП України висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності.
Згідно ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ААД № 218225 від 17 квітня 2022 рокуОСОБА_1 17 квітня 2022 року о 09 год. 50 хв. керував автомобілем OPEL д.н.з. НОМЕР_1 в м. Києві по пр-т П.Григоренка, 36 з ознаками наркотичного сп'яніння. Від проходження медичного огляду у медичному закладі відмовився, а також вчинив дії по ухиленню від проходження огляду до 11 год. 55 хв., чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України.
Між тим, відповідно ж до п. 6 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України №1395 від 07.11.2015 року, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Так, відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - Інструкція), а саме, п. 7 Розділу 3, проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов'язкове.
Відповідно до п.п. 12, 13 Інструкції, предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук. Для дослідження біологічного середовища може використовуватися кров, якщо в обстежуваної особи неможливо взяти зразки біологічних середовищ, вказаних у пункті 12 цього розділу.
Отже лікар КМНКЛ «Соціотерапія», у разі неможливості відібрання у ОСОБА_1 сечі для проведення лабораторного дослідження, повинен був відібрати у нього для дослідження біологічного середовища слину, змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук, або кров.
Переконливих даних про те, що ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння судом не встановлено.
Наведене дає підстави вважати, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 130 КпАП України, а тому провадження у справі на підставі п. 1 ст. 247 КпАП України підлягає закриттю через відсутність складу адміністративного правопорушення в діях особи, яка притягається до відповідальності.
Керуючись 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суд
провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 України.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського Апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва.
Суддя: О.Ю. Рудюк