вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
"10" серпня 2022 р. м. Ужгород Справа № 907/398/22
Суддя Господарського суду Закарпатської області Ремецькі О.Ф.,
За участю секретаря судового засідання Сінкіна Е.В.
розглянувши матеріали справи за позовом керівника Ужгородської окружної прокуратура в інтересах держави до Ужгородської міської ради, м. Ужгород та Товариства з обмеженою відповідальністю “Інвестгруп К”, м. Ужгород про визнання незаконним та скасування рішення ради, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування державної реєстрації
За участю представників:
прокурор - Андрейчик Алла Миколаївна, службове посвідчення № 059161 від 15.01.2021 року
від відповідача 1 - не з'явився
від відповідача 2 - не з'явився
Прокурор звернувся до Господарського суду Закарпатської області з позовом до відповідачів про визнання незаконним та скасування п. 1.5 рішення Ужгородської міської ради за № 406 від 07.09.2021 про затвердження проекту із землеустрою товариству з обмеженою відповідальністю “Інвестгруп К” щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 2110100000:23:001:0083 площею 2,2651 га для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості по вул. Миколи Бобяка, 15д з подальшою передачею в оренду; визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 15.09.2021 за кадастровим номером 2110100000:23:001:0083 площею 2,2651 га для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості з подальшою передачею, укладений між Ужгородською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю “Інвестгруп К”; скасування державної реєстрації права користування (оренди) товариства з обмеженою відповідальність “Інвесггруп К” на земельну ділянку 2110100000:23:001:0083 площею 2,2651 га, з одночасним припиненням права користування (оренди).
Ухвалою суду від 29.06.2022 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи № 907/398/22 прийнято здійснювати у порядку загального позовного провадження, підготовче засідання у справі № 907/398/22 призначено на 19 липня 2022 р.
18.07.2022 р. від прокурора до суду надійшла заява про вжиття заходів забезпечення позову. В якій прокурор просить накласти арешт на земельну ділянку за кадастровим номером 2110100000:23:001:0083, площею 2,2651 га, в місті Ужгород по вул. Миколи Бобяка, 15д та заборонити товариству з обмеженою відповідальністю “Інвестгруп К” та іншим особам здійснювати будь-які будівельні роботи на такій.
Ухвалою суду від 19.07.2022 прийнято до розгляду заяву прокурора про вжиття заходів забезпечення позову та призначено її до розгляду на 10.08.2022, відкладено підготовче засідання на цю ж дату.
Прокурор присутній в судовому засіданні, навів пояснення з приводу заявлених позовних вимог та поданої заяви про забезпечення позову. Разом з тим, подав клопотання про приєднання доказів до матеріалів справи. Щодо відкладення підготовчого засідання не заперечив.
Представник відповідача 2 подав суду письмовий відзив на позов та заяву про вступ у справу як представника.
Інші учасники судового процесу в засідання суду не з'явились.
У судовому засіданні постановлено ухвалу про відмову у задоволенні заяви прокурора про вжиття заходів забезпечення позову.
Частиною 2 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав:
1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про на-правлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання;
2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.
Відповідно до ст.177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Дослідивши наявні у матеріалах справи документи, необхідність надання сторонам додаткового часу для подання додаткових доказів, з метою забезпечення процесуальних прав сторін, суд вважає за доцільне відкласти підготовче засідання для визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
На підставі викладеного, керуючись ст.177, ст. 183, ч.2. ст. 202, ст.234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Закарпатської області -
Відкласти підготовче засідання на 25 серпня 2022 р. на 11:30 год.
в приміщенні Господарського суду Закарпатської області за адресою: м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а, зал судових засідань №5.
Повідомити учасників справи, що додаткові письмові докази, клопотання, заяви, пояснення, необхідно подати у строк до 25.08.2022 з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених статтею 170 Господарського процесуального кодексу України.
Заяви, клопотання та заперечення (з процесуальних питань) подавати тільки в письмовій формі (ч. 2 ст. 169 ГПК України).
Звернути увагу учасників процесу, що інформація по справі, яка розглядається, доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://zk.arbitr.gov.ua/sud5008/gromadyanam/csz/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ремецькі О.Ф.