Ухвала від 09.08.2022 по справі 904/242/22

УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про результати розгляду заяви

поточного кредитора про грошові

вимоги до банкрута у справі про банкрутство

09.08.2022м. ДніпроСправа № 904/242/22

за заявою Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області

до боржника Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" (51914, Дніпропетровська область, м.Кам'янське, вул.Романківська, буд.1, ідентифікаційний номер юридичної особи 00377532)

про визнання банкрутом

Суддя Суховаров А.В.

При секретарі судового засідання Рудь В.Г.

Представники:

від кредитора - Романова І.М. посв. №579 дійсне до 31.12.2023 Управління виконавчої дирекції ФСС України в Дніпропетровській обл.

від боржника ліквідатор - не з'явився

ВСТАНОВИВ:

В провадженні господарського суду Дніпропетровської області перебуває справа №904/242/22 про банкрутство Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" (51914, Дніпропетровська область, м.Кам'янське, вул.Романківська, буд.1, ідентифікаційний номер юридичної особи 00377532).

Повноваження ліквідатора виконуються арбітражним керуючим Венською Оксаною Олександрівною, яка діє на підставі свідоцтва на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №174 від 24.04.2013.

14.06.2022 на веб-сайті Вищого господарського суду України опубліковано повідомлення за №68821 про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів".

14.07.2022 до господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області до Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" про визнання грошових вимог на суму 4 429 670, 36 грн. та судового збору у розмірі 4 962, 00 грн.

Ухвалою суду від 19.07.2022 розгляд заяви призначено на 09.08.2022.

01.08.2022 від ліквідатора надійшло повідомлення про розгляд грошових вимог, за змістом якого визнаються грошові вимоги Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області у сумі 4 429 670, 36 грн. та 4 962, 00 грн. судового збору в повному обсязі з подальшим внесенням до реєстру вимог кредиторів Товариства з додатковою відповідальністю «Кам'янський завод продтоварів» грошових вимог на суму 4 962,00 грн. витрат по сплаті судового збору до 1 черги та суми 4 429 670, 36 грн. до 2 черги задоволення вимог кредиторів.

04.08.2022 від кредитора ТОВ "Мастер-Пак" надійшло клопотання про розгляд заяви Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області без участі уповноваженого представника ТОВ "Мастер-Пак".

08.08.2022 від ліквідатора надійшло клопотання, за змістом якого він підтримує доводи, викладені повідомленні про розгляд грошових вимог, та просить суд розглянути заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області без участі уповноваженого представника.

09.08.2022 від Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" надійшло клопотання про відкладення розгляду заяви, з огляду на звернення Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційної скаргою на постанову господарського суду Дніпропетровської області від 14.06.2022 по справі №904/242/22, результати розгляду якої можуть вплинути на розгляд даної заяви.

Дослідивши вищевказане клопотання, суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для відкладення розгляду заяви з огляду на те, що заявником не надано доказів призначення до розгляду Центральним апеляційним господарським судом апеляційної скарги Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів", в той час як сам факт призначення складу суду не свідчить про прийняття вказаної скарги до провадження судом апеляційної інстанції та, відповідно, винесення постанови за результатом її розгляду Центральним апеляційним господарським судом.

В судовому засіданні 09.08.2022 заявник підтримує вимоги, викладені в заяві.

Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Як вбачається з акту №1 від 22.04.2011 про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, внаслідок нещасного випадку, що стався 20.04.2011 в кондитерському цеху АТЗТ "Дніпровський завод продтоварів" ОСОБА_1 , що перебувала на посаді оператору лінії у виробництві харчової продукції, отримала поєднану травму лівої кісті, що становить 25% втрати професійної працездатності.

Згідно постанови Кам'янського Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області №12021/181341/1941/23 від 06.03.2022 "Про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини 2 статті 37 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", призначено потерпілому ОСОБА_1 номер справи 181341, номер випадку 1941, перераховану щомісячну страхову виплату в розмірі 1 179,85 грн.; виплату провадити з 01 березня 2022 р., безстроково; щомісячну страхову виплату виплачувати щомісячно з наступного місяця після місяця, у якому вона призначена та нарахована, але не пізніше 30 календарних днів з дня прийняття постанови.

Як вбачається з акту №1 від 03.07.2014 про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, внаслідок нещасного випадку, що стався 19.10.2001 на автошляху Н-23 Кіровоград - Кривий Ріг - Запоріжжя, ОСОБА_2 , що перебував на посаді агенту по збуту АТЗТ "Дніпровський завод продтоварів", отримав професійну травму - відкритий перелом верхньої третини малоберцової кістки середньої третини більшоберцової кістки правої голені зі зміщення, відкрити перелом ІІ-ІІІ-ІV плосневих кісток правої стопи, поєднану травму лівої кісті, що становить 20% втрати професійної працездатності.

Згідно постанови Кам'янського Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області №12021/149057/1302/34 від 06.03.2022 "Про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини 2 статті 37 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", призначено потерпілому ОСОБА_2 номер справи 149157, номер випадку 1302, перераховану щомісячну страхову виплату в розмірі 1 153,73 грн.; виплату провадити з 01 березня 2022 р., безстроково; щомісячну страхову виплату виплачувати щомісячно з наступного місяця після місяця, у якому вона призначена та нарахована, але не пізніше 30 календарних днів з дня прийняття постанови.

Як вбачається з акту №1 від 15.04.2004 про нещасний випадок на виробництві, внаслідок нещасного випадку, що стався 11.04.2004 на території АТЗТ "Дніпровський завод продтоварів", ОСОБА_3 , що перебував на посаді інспектору охорони АТЗТ "Дніпровський завод продтоварів", отримав професійну травму - сполучена травма тіла, перелом-вивих, забій корінців спинного мозку, перелом обох п'яток, закритий перелом лівої променевої кістки без зміщення, синьці, що становить 100% втрати професійної працездатності.

Згідно постанови Кам'янського Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області №12021/149227/1517/171 від 06.03.2022 "Про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини 2 статті 37 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", призначено потерпілому ОСОБА_3 , номер справи 149227, номер випадку 1517, перераховану щомісячну страхову виплату в розмірі 5 768,65 грн.; виплату провадити з 01 березня 2022 р., безстроково; щомісячну страхову виплату виплачувати щомісячно з наступного місяця після місяця, у якому вона призначена та нарахована, але не пізніше 30 календарних днів з дня прийняття постанови.

Як вбачається з акту №1 від 30.04.2007 про нещасний випадок на виробництві, внаслідок нещасного випадку, що стався на території АТЗТ "Дніпровський завод продтоварів", ОСОБА_4 , що перебував на посаді слесаря-сантехніка АТЗТ "Дніпровський завод продтоварів", отримав професійну травму - сполучена травма тіла, перелом-вивих, забій корінців спинного мозку, перелом обох п'яток, осколковий перелом правої гомілки, що становить 25% втрати професійної працездатності.

Згідно постанови Кам'янського Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області №12021/148652/791/89 від 06.03.2022 "Про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини 2 статті 37 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", призначено потерпілому ОСОБА_4 , номер справи 148652, номер випадку 791, перераховану щомісячну страхову виплату в розмірі 1 442,17 грн.; виплату провадити з 01 березня 2022 р. безстроково; щомісячну страхову виплату виплачувати щомісячно з наступного місяця після місяця, у якому вона призначена та нарахована, але не пізніше 30 календарних днів з дня прийняття постанови.

Згідно частини 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Положеннями ч.1 ст.509 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до приписів ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно

до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч.1 ст.1195 ЦК України фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я фізичній особі, зобов'язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування, придбання ліків, протезування, стороннього догляду тощо.

В розумінні положень пункту 3 частини 1 статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначено, що застрахованою особою є фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок.

Страхувальником, у відповідності до вищєнаведених приписів Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.

За змістом ч.1 ст.4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" фонд соціального страхування України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом.

За змістом ч.ч.1, 2 ст.11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" джерелами формування коштів Фонду є:

1) страхові внески страхувальників та застрахованих осіб;

2) суми фінансових санкцій, застосованих відповідно до цього Закону, інших законів до підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - підприємців за порушення встановленого порядку сплати страхових внесків та використання коштів Фонду, штрафів за недотримання законодавства про соціальне страхування, а також суми адміністративних штрафів, накладених відповідно до закону на посадових осіб та громадян за такі порушення;

3) суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за соціальним страхуванням;

4) доходи від розміщення тимчасово вільних коштів, у тому числі резерву коштів Фонду;

5) капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

6) доходи від реалізації майна, придбаного за рахунок коштів Фонду;

7) добровільні внески та інші надходження відповідно до закону.

Кошти Фонду використовуються на:

1) виплату матеріального забезпечення, страхових виплат та надання соціальних послуг, фінансування заходів з профілактики страхових випадків, передбачених цим Законом;

2) фінансування витрат на утримання та забезпечення діяльності Фонду, його робочих органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, розвиток та функціонування інформаційно-аналітичних систем Фонду;

3) формування резерву коштів Фонду.

У відповідності до приписів пункту 1 частини 1 ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" кошти, що надходять до Фонду від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, повинні забезпечувати, зокрема, виплату застрахованим особам матеріального забезпечення та надання соціальних послуг, передбачених цим Законом.

Згідно ч.2 ст. 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" роботодавець зобов'язаний: 1) надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг згідно із цим Законом; 2) вести облік коштів соціального страхування і своєчасно надавати Фонду встановлену звітність щодо цих коштів; 3) під час перевірки правильності використання коштів Фонду та достовірності поданих роботодавцем даних надавати посадовим особам Фонду необхідні документи та пояснення з питань, що виникають під час перевірки; 4) подавати в установленому порядку відповідно до законодавства відомості про: розмір заробітної плати та використання робочого часу працівників; річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), кількість нещасних випадків і професійних захворювань на підприємстві за минулий календарний рік; використання коштів Фонду за іншими визначеними цим Законом напрямами в порядку, встановленому правлінням Фонду; 5) інформувати про кожний нещасний випадок або професійне захворювання на підприємстві; 6) безоплатно створювати всі необхідні умови для роботи на підприємстві представників Фонду; 7) повідомляти працівникам підприємства про адреси та номери телефонів Фонду, а також лікувально-профілактичних закладів та лікарів, які за угодами з Фондом обслуговують підприємство; 8) подавати звітність до Фонду у строки, в порядку та за формою, що встановлені правлінням Фонду; 9) повернути Фонду суму виплаченого матеріального забезпечення та вартість наданих соціальних послуг потерпілому на виробництві у разі невиконання своїх зобов'язань щодо сплати страхових внесків.

Відповідно до ч.1 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" підставою для оплати потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення реабілітації у сфері охорони здоров'я, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.

Згідно ч.1 ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" ступінь втрати працездатності потерпілим установлюється МСЕК за участю Фонду і визначається у відсотках професійної працездатності, яку мав потерпілий до ушкодження здоров'я. МСЕК установлює обмеження рівня життєдіяльності потерпілого, визначає професію, з якою пов'язане ушкодження здоров'я, причину, час настання та групу інвалідності у зв'язку з ушкодженням здоров'я, а також необхідні види медичної та соціальної допомоги.

Огляд потерпілого, складання та корегування індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю, в якій визначаються види реабілітаційних заходів та строки їх виконання, проводиться МСЕК за умови подання акта про нещасний випадок на виробництві, акта розслідування професійного захворювання за встановленими формами, висновку спеціалізованого медичного закладу (науково-дослідного інституту профпатології чи його відділення) про професійний характер захворювання, направлення лікувально-профілактичного закладу або роботодавця чи профспілкового органу підприємства, на якому потерпілий одержав травму чи професійне захворювання, або робочого органу виконавчої дирекції Фонду, суду чи прокуратури.

Згідно ч.2 ст.1205 ЦК України у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.

Порядком капіталізації платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації страхувальників, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2019 року №986 (далі - Порядок №986) передбачена капіталізація платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації (зокрема у зв'язку з банкрутством) страхувальника (далі -платежі) для задоволення вимог, що виникли із його зобов'язань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю застрахованим особам.

За змістом ч.ч. 2 Порядку термін "капіталізація платежів" означає визначення суми грошових зобов'язань страхувальника у випадку його ліквідації (зокрема у зв'язку з банкрутством), що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю застрахованим особам, які належить сплатити до Фонду соціального страхування України для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Капіталізація платежів проводиться щодо кожної застрахованої особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідних подальших платежів для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Під час капіталізації платежів враховуються заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати на догляд за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів, види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого, а також інші виплати, передбачені законодавством.

Приписами частини 4 Порядку визначено, що капіталізація платежів перед застрахованими особами або перед особами, визначеними у статті 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", розраховується на період, що визначається як різниця між середньою очікуваною тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та віком особи на момент її проведення, та обчислюється щодо кожного платежу таким чином:

1) щомісячні страхові виплати втраченого заробітку - з урахуванням середньомісячного заробітку та ступеня втрати професійної працездатності;

2) витрати на догляд за потерпілим відповідно до медичного висновку - згідно з нормами, встановленими нормативно-правовими актами;

3) витрати на забезпечення потерпілого автомобілем безоплатно чи на пільгових умовах, організацію та оплату навчання водінню автомобіля, а також на виплату компенсації на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування - згідно з нормами, встановленими нормативно-правовими актами;

4) витрати на санаторно-курортне лікування - із розрахунку середньої вартості санаторно-курортної путівки: для осіб з інвалідністю I групи - щороку, для інших осіб з інвалідністю - не рідше одного разу на три роки.

За змістом п.п. 7, 8 Порядку капіталізація платежів включає заборгованість страхувальника з виплат, пов'язаних із його зобов'язаннями відшкодувати шкоду, заподіяну життю або здоров'ю застрахованої особи, а саме суми одноразової допомоги, щомісячних виплат втраченого заробітку, витрат на догляд за потерпілим і виплат за листками непрацездатності.

У кредиторських вимогах Фонду соціального страхування України до страхувальника, щодо якого розпочато ліквідацію, зазначається сума грошових зобов'язань, обчислена з урахуванням кожного платежу, що підлягає капіталізації.

Суми капіталізованих платежів відповідно до зазначених кредиторських вимог у випадках ліквідації страхувальника перераховуються робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, у якому страхувальник перебуває на обліку.

Згідно ч.1 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров'я. Максимальний розмір щомісячної страхової виплати не повинен перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Максимальний розмір щомісячної страхової виплати після проведеного перерахування відповідно до частини другої статті 37 цього Закону не повинен перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Мінімальний розмір призначеної щомісячної страхової виплати потерпілому у перерахунку на 100 відсотків втрати професійної працездатності не може бути меншим за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб.

Положенням, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві від 09.06.2010 №18 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08.07.2010 за №489/17784 визначається механізм організації цілеспрямованого, своєчасного та ефективного лікування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі - потерпілі), їх медичної реабілітації, а також забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - виконавча дирекція Фонду), управліннями виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділеннями виконавчої дирекції Фонду у районах та містах обласного значення .

Відповідно до пункту 2 вищевказаного Положення фінансування витрат на лікування потерпілих, їх медичну реабілітацію, забезпечення лікарськими засобами, виробами медичного призначення здійснюється за прямими наслідками страхового випадку виконавчою дирекцією Фонду, робочими органами виконавчої дирекції Фонду відповідно до укладених договорів із аптечними закладами (постачальниками, виробниками), санаторно-курортними, реабілітаційними закладами (відділеннями), закладами охорони здоров'я державної та/або комунальної форм власності за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

За викладених обставин, кредитором здійснено розрахунок платежів, що підлягають капіталізації, для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань страхувальника перед потерпілими особами, наступного змісту:

1) потерпіла особа ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), станом на момент проведення капіталізації, досягнула віку 65 років.

Згідно офіційно опублікованих даних Таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя за 2019 рік, середня очікувана тривалість життя жінки при досягненні нею віку 65 років становить 16,43 років.

З урахуванням положень ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" суми щомісячної страхової виплати у розмірі 1 179,85 грн., капіталізації підлягають платежі з щомісячних страхових виплат за 197,16 місяців та становить 232 619,23 грн. (1 179,85грн х 197,16міс. = 232 619, 23грн.)

Згідно виписки з акта огляду медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, потреби у наданні медичної та соціальної допомоги від 02.11.2011 серії 10ААА №073240 (далі - довідка МСЕК), потерпілій особі визначено потребу у додаткових видах допомоги, що передбачають витрати на медикаментозне лікування.

З урахуванням середнього показника за статтею витрат із стаціонарного лікування на одну потерпілу особу за 2021 рік в сумі 8 387,00 грн. та статистичних даних очікуваної тривалості життя ОСОБА_1 , передбачена капіталізація платежів на суму 137 798,41грн. (8 387,00грн. х 16,43р. = 137 798,41грн).

З урахуванням середнього показника за статтею витрат із амбулаторного лікування однієї потерпілої особи за 2021 рік в сумі 4 497,00 грн. та статистичних даних очікуваної тривалості життя ОСОБА_1 передбачена капіталізація платежів на суму 73 885,71 грн. (4 497,00грн. х 16,43міс. = 73 885,71грн).

Враховуючи викладене, загальний розмір коштів, що підлягають капіталізації на користь потерпілої особи ОСОБА_1 становить 444 303, 35 грн. (232 619, 23грн. + 137 798,41грн. + 73 885,71грн.).

2) потерпіла особа ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 ), станом на момент проведення капіталізації, досягнула віку 66 років.

Згідно Таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя, середня очікувана тривалість життя чоловіка при досягненні ним віку 66 років становить 11,37 років.

З урахуванням встановленої на підставі ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" суми щомісячної страхової виплати у розмірі 1 153,73 грн., капіталізації підлягають платежі з щомісячних страхових виплат за 136,44 місяців та становить 157 414, 92 грн. (1 153,73 грн. х 136,44 міс. = 157 414, 92 грн.).

Згідно довідки МСЕК від 14.01.2015 серії №12ААА №001.132, потерпілій особі ОСОБА_2 визначено потребу у додаткових видах допомоги, що передбачають витрати на медикаментозне лікування, забезпеченні ортопедичними устілками.

З урахуванням середнього показника за статтею витрат із стаціонарного лікування на одну потерпілу особу за 2021 рік в сумі 8 387,00грн. та статистичних даних очікуваної тривалості життя ОСОБА_2 , передбачена капіталізація платежів на суму 95 360,19грн (8 387, 00грн х 11,37р.= 95 360,19грн).

З урахуванням середнього показника за статтею витрат із амбулаторного лікування однієї потерпілої особи за 2021 рік в сумі 4 497,00грн та статистичних даних очікуваної тривалості життя ОСОБА_2 передбачена капіталізація платежів на суму 51 130,89грн (4497,00.грн. х 11,37міс. = 51 130,89грн).

Забезпечення потерпілої особи протезно-ортопедичними виробами, технічними та іншими засобами реабілітації (КЕКВ 2740.3) відбувається відповідно до «Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання», затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 25.03.2008 №23 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.06.2008 №545/15236.

За викладених обставин, сума платежів, що підлягають капіталізації з урахуванням вартості ортопедичних устілок (734 грн. за пару) та періодичності їх забезпечення (палицею 1 раз на рік) складає 8 345,58грн (734,00грн. х 11,37р.)

За викладених обставин, загальний розмір платежів, що мають бути капіталізована складає 312 251,58грн (157 414, 92грн. + 95 360, 19грн. + 51 130, 89грн. + 8 345, 58грн. = 312 251, 58 грн.).

3) потерпіла особа ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), станом на момент проведення капіталізації, досягнула віку 58 років.

Згідно Таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя, середня очікувана тривалість життя чоловіка при досягненні ним віку 58 років становить 15,95 років.

З урахуванням встановленої на підставі ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" суми щомісячної страхової виплати у розмірі 5 768,65грн, капіталізації підлягають платежі, з щомісячних страхових виплат за 191,40 місяців та становить 1 104 119,61грн (5 768,65грн х 191,40міс. = 1 104 119,61грн.).

Згідно довідки МСЕК від 09.10.2007 серії ДНА-02 №018920, потерпілій особі ОСОБА_3 визначено потребу у додаткових видах допомоги, що передбачають витрати на санаторно-курортне та медикаментозне лікування, забезпеченні автомобілем та компенсації витрат на бензин, ремонті і технічному обслуговуванні, технічними та іншими засобами реабілітації, постійним стороннім доглядом та побутовим обслуговуванням, спеціальними засобами пересування.

Суми витрат на забезпечення постійним стороннім доглядом розраховується у відповідності до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України «Про Державний бюджет України на поточний рік» у відсотках на постійний сторонній - 50% мінімальної заробітної плати та статистичних даних очікуваної тривалості життя ОСОБА_3 , що склали 622 050,00 грн. (6500,00грн х 50% х 12 міс. х 15,95р. = 22 050,00 грн.).

Сума витрат на забезпечення побутовим обслуговуванням розраховується у відповідності до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України «Про Державний бюджет України на поточний рік» у відсотках на побутове обслуговування - 25% мінімальної заробітної плати та статистичних даних очікуваної тривалості життя ОСОБА_3 , що становлять 311 025, 00грн (6500,00 грн. х 25% х 12 міс. х 15,95р. = 311025,00 грн.).

Суми витрат на оздоровлення розраховується у відповідності до положень «Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання», затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 №33 та з урахуванням наданого Потерпілій особі права на оздоровлення, визначеного Порядком №986, що становить 472279,50грн. (658,00грн.(1 ліжко-день) х 45діб х 15,95р.)

Сума витрат для супроводжуючої особи потерпілого, розраховується у відповідності до Граничних розмірів витрат для вказаної категорії осіб на поточний рік, встановлений Постановою правління Фонду соціального страхування України від 29.01.2021 №4 для відшкодування вартості ліжко-дня перебування в санаторно-курортному закладі без лікування, що становить 361 028, 25грн. (503,00грн. (1 ліжко-день) х 45діб х 15,95р.),

Середній розмір компенсації витрат на проїзд на одну потерпілу особу за 2021 рік складає 556,00грн, що за 15,95р. становитиме 8868,20грн (556,00 грн. х 15,95р.)

Середній розмір компенсації витрат на проїзд на одну супроводжуючу особу Потерпілого за 2021 рік склав 772,00грн, що за 15,95р. становитиме 12313,40грн (772,00 грн. х 15,95р.)

Розрахунок потреби з медикаментозного лікування полягає у стаціонарному лікуванні (КЕКВ 2740.1) із забезпеченням Потерпілої особи лікарськими засобами та виробами медичного призначення (КЕКВ 2740.7), порядок та періодичність яких визначені Положенням №18.

Таким чином,з огляду на середній показник за статтею витрат із стаціонарного лікування на одну потерпілу особу за 2021 рік в сумі 8387,00грн та статистичних даних очікуваної тривалості життя ОСОБА_3 , передбачена капіталізація платежів на суму 133772,65грн (8387,00грн х 15,95р. =133772,65грн.).

З урахуванням середнього показника за статтею витрат із амбулаторного лікування однієї потерпілої особи за 2021 рік в сумі 4,00грн та статистичних даних очікуваної тривалості життя ОСОБА_3 передбачена капіталізація платежів на суму 71 727,15грн (4497,00грн х 15,95р. = 71727,15грн.).

Сума витрат на постільну та натільну білизну, постільні речі розраховано виходячи з середньої вартості цих витрат на одного потерпілого у 2021 році (3 445,00грн) та статистичних даних очікуваної тривалості життя ОСОБА_3 становить 54 947,75грн (3445,00грн х 15,95р. = 54 947,75грн.).

Сума витрат на гігієнічні вироби (підгузки) розраховано виходячи з середньої вартості цих витрат на одного Потерпілого у 2021 році (9 108,00грн) та статистичних даних очікуваної тривалості життя Миронюк В.Г. становить 145 272,60грн (9 108,00грн х 15,95р. = 145 272,60грн.).

Забезпечення потерпілої особи технічними та іншими засобами реабілітації (КЕКВ 2740.3) відбувається відповідно до «Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання», затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 25.03.2008 №23 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.06.2008 №545/15236 та Граничних цін на технічні та інші засоби реабілітації для осіб з інвалідністю, в тому числі для осіб, інвалідність яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, затверджених Наказом Міністерства соціальної політики України 06.08 2019 за №1208 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 29.08.2019 за №1003/33974.

Сума платежів, що підлягає капіталізації з урахуванням граничної вартості санітарного стільця (1795,00грн), статистичних даних очікуваної тривалості життя Потерпілої особи та періодичністю їх забезпечення (1 раз на 4 роки) склала 7 157,56грн (1 795,00грн х (15,95р.: 4) =7157,56грн).

Сума платежів, що підлягає капіталізації з урахуванням граничної вартості протипролежневого матрацу (10219,00грн), статистичних даних очікуваної тривалості життя Потерпілої особи та періодичністю їх забезпечення (1 раз на 5 років) склала 32598,61грн (10219,00грн х(15,95р.:5р.)=32 598,61грн).

Сума платежів, що підлягає капіталізації з урахуванням граничної вартості палиці (227,00грн), статистичних даних очікуваної тривалості життя Потерпілої особи та періодичністю їх забезпечення (Іраз на 2 роки) склала 1810,33грн (227,00грн х (15,95:2) = 1810,33грн).

Сума платежів, що підлягає капіталізації з урахуванням граничної вартості милиць (291,00грн), статистичних даних очікуваної тривалості життя Потерпілої особи та періодичністю їх забезпечення (1 раз на 3 роки) склала 3094,30грн (291,00грн х 2) х (15,95р.: 3) = 3094,30грн).

Сума платежів, що підлягає капіталізації з урахуванням граничної вартості сидіння для ванни (993,00грн), статистичних даних очікуваної тривалості життя Потерпілої особи та періодичністю їх забезпечення (1 раз на 4 роки) склала 3959,59грн (993,00грн х (15,95р.:4) = 3959,59грн).

Сума платежів, що підлягає капіталізації з урахуванням граничної вартості кімнатної коляски (11664,00грн), статистичних даних очікуваної тривалості життя Потерпілої особи та періодичністю їх забезпечення (1 раз на 4 роки) склала 46656,00грн (11664,00грн х (15,95р.: 4 = округлене 4) =46656,00грн).

Сума платежів, що підлягає капіталізації з урахуванням граничної вартості дорожньої коляски (12127,00грн), статистичних даних очікуваної тривалості життя Потерпілої особи та періодичністю їх забезпечення (1 раз на 5 років) склала 60635,00грн (12127,00грн х(15,95р.:5р.=округлене 3)=60 635,00грн.

Розрахунок потреби із забезпечення потерпілої особи автомобілем визначено з урахуванням вартості транспортних засобів, що централізовано придбані за рахунок коштів Фонду (67650,00грн) та статистичних даних очікуваної тривалості життя Потерпілої особи та періодичністю їх забезпечення (1 авто на 10 років) склала 135 300, 00грн (67650,00грн х(15,95р.:10р. = округлене 2)=135 300,00грн).

Порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів передбачені Постановою Кабінету Міністрів від 14.02.2007 №228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування».

Згідно положень вищевказаного порядку грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів виплачуються інвалідам, що мають автомобілі у розмірі 22 відсотки прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць. Протягом 2022 року компенсаційнівитрати у розмірі 22 відсотків від прожиткового мінімуму 1986,00грн склали 436,92грн.

За викладених обставин, компенсаційні витрати на користь потерпілої особи з урахуванням очікуваної тривалості життя, та кратності забезпечення (щорічно) склали 6968,87грн (436,92грн х 15,95р.=6968,87грн).

Загальна сума платежів, що підлягає капіталізації складає 3595584,37грн (1104119,61грн + 472279,50грн + 361028,25грн + 8868,20грн + 12313,40грн + 133772,65грн + 71727,15грн + 54947,75грн + 145272,60грн + 7157,56грн + 32598,61грн + 1810,33грн + 3094,30грн + 3959,59грн + 46656,00грн + 60635,00грн + 45300,00грн + 6968,87грн + 622050,00грн + 311025,00грн = 3595584,37грн).

4) потерпіла особа ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) станом на момент проведення капіталізації, досягнув віку 85 років.

Згідно офіційно опублікованих даних Таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя, середня очікувана тривалість життя чоловіка при досягненні ним віку 85 років становить 4,48 років.

З урахуванням положень ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" суми щомісячної страхової виплати у розмірі 1442,17 грн., капіталізації підлягають платежі з щомісячних страхових виплат за 53,76 місяців та становить 77531,06грн (1 442,17грн. х 53,76міс. = 77 531,06грн ).

З огляду на викладені обставини, загальна сума коштів, що підлягає капіталізації складає 4 429 670,36грн. (444303,35грн + 312251,58грн + 3595584,37грн + 77531,06грн).

Згідно ст.13 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ст.ст. 74, 77 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ч. 1 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

За результатом дослідження матеріалів справи, суд зазначає, що заявником доведено належними та допустимими доказами обґрунтованість визначених заявником сум капіталізованих платежів, що підлягають визнанню господарським судом та внесенню до реєстру вимог кредиторів боржника у відповідній черговості.

Разом з тим, кредитором сплачено судовий збір за подання заяви з грошовими вимогами до боржника у розмірі 4 962, 00 грн., який підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів.

За змістом положень статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника

Згідно ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

За змістом частини 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому:

1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов'язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;

2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);

3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;

4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою;

5) у п'яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;

6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.

З огляду на обґрунтованість вимог заяви ТОВ "Промисловий Альянс", яка подана до господарського суду в межах строку, визначеного приписами ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, дійшов висновку щодо наявності підстав для визнання ТОВ "Промисловий Альянс" конкурсним кредитором з грошовими вимогами до Акціонерного товариства "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом", що підлягають погашенню у наступному порядку:

- 1 черга - 4 962, 00 грн. (витрати по сплаті судового збору);

- 2 черга - 4 429 670,36грн. (основний борг);

Керуючись ст.ст. 234-235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 60-61 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд -

УХВАЛИВ:

Заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області (49000, м.Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 93, ідентифікаційний номер юридичної особи 41323962) до Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" (51914, Дніпропетровська область, м.Кам'янське, вул.Романківська, буд.1, ідентифікаційний номер юридичної особи 00377532) про визнання грошових вимог на суму 4 429 670, 36 грн. та судового збору у розмірі 4 962, 00 грн. задовольнити повністю.

Визнати грошові вимоги Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області (49000, м.Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 93, ідентифікаційний номер юридичної особи 41323962) до Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" (51914, Дніпропетровська область, м.Кам'янське, вул.Романківська, буд.1, ідентифікаційний номер юридичної особи 00377532) на суму 4 962, 00 грн. (судовий збір) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, на суму 4 429 670, 36 грн. (основна заборгованість) - 2 черга задоволення вимог кредиторів.

Ухвала набирає законної сили 09.08.2022.

Ухвала може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено 12.08.2022.

Суддя А.В. Суховаров