Постанова від 12.08.2022 по справі 676/3925/22

Справа № 676/3925/22

Номер провадження 3/676/2044/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 серпня 2022 року м. Кам'янець-Подільський

Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Черепахін В.О., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області справу про адміністративне правопорушення щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, працюючого водієм ПП «РЕНТРАК»,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №166360 від 23 липня 2022 року, складеного поліцейським ВРПП Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області Шевчуком О.О., 22 липня 2022 року о 23 год. 08 хв. в м.Кам'янець-Подільському по пр.Грушевського, 50 водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 21154, д.н.з. НОМЕР_1 , із ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння на місці зупинки чи в найближчому медичному закладі водій відмовився, чим порушив вимоги п.2.5 ПДР, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що провадження в справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130КУпАП, виходячи з наступних підстав.

Згідно з положеннями ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до вимог ст.ст.245, 280 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст.ст. 9,252 КУпАП особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, яке мало місце, та що має бути встановлено судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.

Статтею 62 Конституції України встановлено, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані стосовно даного правопорушення встановлюються окрім протоколу про адміністративне правопорушення поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків та іншими доказами.

У рішенні ЄСПЛ від 21 липня 2011 року по справі «Коробов проти України» Європейський суд з прав людини наголосив, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом». Така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту.

Проте доказів, які б, поза розумним сумнівом, свідчили про керування ОСОБА_1 транспортним засобом - автомобілем ВАЗ 21154, д.н.з. НОМЕР_1 , матеріали провадження не містять.

Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, яке ставиться в вину ОСОБА_1 , серед іншого, передбачає встановлення не лише факту відмови особи від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, але й керування транспортним засобом.

Відповідно до п.27 Постанови Пленуму ВСУ №14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», під керуванням транспортним засобом слід розуміти виконання функцій водія під час руху такого засобу. Правопорушення, передбачене ст.130 КУпАП, вважається закінченим з моменту руху транспортного засобу.

В судовому засіданні ОСОБА_1 винність у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, не визнав та пояснив, що 22 липня 2022 року близько 20 год. 00 хв. керував вантажним автомобілем та рухався зі сторони м.Хмельницького в сторону м.Чернівці. При в'їзді в м.Кам'янець-Подільський Хмельницької області, поблизу заправки «WOG», вказаний вище автомобіль зламався, тому він залишив даний автомобіль на СТО, а сам на таксі поїхав по адресі: пр.Грушевського, 50, де на парковці раніше залишив свій автомобіль ВАЗ 21154, д.н.з. НОМЕР_1 , в якому планував переночувати. Раніше залишив вказаний автомобіль на парковці, оскільки разом із сім'єю, як вимушені переселенці, проживали в тому районі. В найближчому магазині, неподалік від парковки, придбав дві пляшки алкогольного пива, які розпивав протягом години у салоні вказаного вище автомобіля. Близько 23 год. 00 хв. до його автомобіля підійшли працівники поліції, які звинуватили його в керуванні транспортним засобом з ознаки алкогольного сп'яніння та запропонували пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння. Проходити огляд на стан алкогольного сп'яніння відмовився, оскільки не керував автомобілем, про що неодноразово повідомляв поліцейським. Проте поліцейські не взяли до уваги його заперечення та склали стосовно нього протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, а саме за відмову від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння.

Ураховуючи пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку, що об'єктивних даних, які б вказували на керування ОСОБА_1 транспортним засобом, матеріали провадження не містять.

Долучені органом, що порушив провадження в справі, до матеріалів справи відеозаписи підтверджують лише ту обставину, що ОСОБА_1 на пропозицію поліцейського відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу - газоаналазітора «Dragar» біля транспортного засобу та в найближчому закладі охорони здоров'я. Проте зазначеними доказами не доведено тієї обставини, що ОСОБА_1 керував автомобілем. Навпаки, як вбачається з відеозапису ОСОБА_1 відмовляється від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, мотивуючи тим, що він не керував автомобілем, про що неодноразово наголошує поліцейським.

Враховуючи наведені обставини, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, застосовуючи закріплений в ст.62 Конституції України принцип презумпції невинуватості, який передбачає, що ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість, а також, що всі сумніви стосовно доведеності вини особи, мають тлумачитись на її користь, суддя дійшов переконання, що провадження у справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130КУпАП.

Керуючись п.1 ст. 247, п.3 ч.1 ст. 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, щодо ОСОБА_1 за відсутністю в його діях складу зазначеного адміністративного правопорушення.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду Хмельницької області через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Черепахін В.О