Постанова від 10.10.2007 по справі 16/338

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"10" жовтня 2007 р.

Справа № 16/338

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коротченко Л.С., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 16/338

за адміністративним позовом: Знам'янського транспортного прокурора в інтересах держави, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, м. Київ

до відповідача: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Кіровоград

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області, м. Кіровоград

про стягнення 1700,00 грн.,

за участю секретаря судового засідання Мудрака Р.В.

та представників сторін:

від прокуратури - Федунець З.О., посвідчення № 347;

від позивача - ОСОБА_2, довіреність № 41/1-8-1892 від 12.01.07;

від відповідача - ОСОБА_1;

від третьої особи - ОСОБА_2, довіреність № 41/1-8-1892 від 12.01.07.

Час прийняття постанови: 10 год. 50 хв.

Знам'янський транспортний прокурор в інтересах держави, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті звернувся до господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1 700,00 грн.

Ухвалою господарського суду Кіровоградської області від 10.10.07 р. залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області.

Представник відповідача в судовому засіданні 10.10.07 р. позовні вимоги визнав в повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, надані докази, заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, господарський суд встановив наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" (далі - Закон) загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень, який відповідно до п. 1 ч. 1 Указу Президента України "Про систему центральних органів виконавчої влади" № 572 від 07.04.00 р., є вищим органом у системі органів виконавчої влади.

Відповідно до п. 1 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.06 р. № 789 Міністерство транспорту та зв'язку України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті. Таким урядовим органом державного управління, згідно п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті" № 1190 від 08.09.04 р. (далі - Постанова) є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Згідно п. 20 Постанови, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є юридичною особою.

Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, у відповідності до п. 8 Постанови, для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції.

Відповідно до п. 1 Наказу Міністерства транспорту та зв'язку України "Про затвердження Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті" № 888 від 14.12.05 р. (далі - Наказ), територіальні органи Головавтотрансінспекції в областях є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, в тому числі і територіальне управління Головавтотрансінспекції в Кіровоградській області.

Отже, з наведеного вище випливає, що Головавтотрансінспекція та її територіальні управління є органом державної влади у здійсненні управлінських функцій та суб'єктом владних повноважень.

Згідно п. 4 Наказу, основними завданнями територіальних управлінь є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.

Відповідно до ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції.

Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" № 1567 від 08.11.06 р. (далі - Постанова № 1567) передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях.

За результатами перевірки, відповідно до п. 21 Постанови № 1567, посадовими особами органу державного контролю складається акт встановленої форми.

Якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцем знаходження суб'єкта господарювання (п. 25 Постанови № 1567).

Відповідно до п. 27 Постанови № 1567, за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформлюється за встановленою формою.

Так, 17.04.07 року згідно завдання на перевірку № 013888 від 17.04.2007 р. державним інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області проведено перевірку дотримання законодавства про автомобільний транспорт суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1 (далі - ПП ОСОБА_1), який надає послуги з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі (марка транспортного засобу ВАЗ-2101, номерний знак НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2.

Перевіркою виявлено порушення вимог статті 39 Закону, а саме надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі без ліцензії та ліцензійної картки, про що складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за НОМЕР_3 від 17.04.07 р. (а.с. 7). Вказаний акт підписано ПП ОСОБА_1

В той же день ПП ОСОБА_1 під особистий підпис вручено виклик на 20.04.2007 р. для участі в розгляді справи про скоєне порушення автотранспортного законодавства (а.с. 14).

Постановою про застосування фінансових санкцій № 014954 від 23.04.07 р. (а.с. 8) начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області, на підставі ст. 60 Закону за порушення ст. 39 Закону застосувано до приватного підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме в сумі 1 700,00 грн. (а.с. 8)

Вищезазначена постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем отримана 25.04.07 р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 2561178 та не оскаржена ним у встановленому законом порядку (а.с. 12).

Відповідач в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі.

Відповідно до вимог статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Враховуючи, що визнання відповідачем адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи чи інтереси, господарський суд приймає визнання адміністративного позову.

Отже, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню повністю.

Керуючись п. 4 ст. 94, ст.ст. 112, 136, ч.ч. 1-3 ст. 160, ч. 1 ст. 162, ст. 163, ч. 2 ст. 186, ч.ч. 1-4 ст. 254, п. 6 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний НОМЕР_4) на користь Державного бюджету (р/р 3111210670000 УДК у м. Кіровограді, ГУДКУ у Кіровоградській області, код одержувача 241146085, код бюджетної класифікації 21081100 МФО 823016) фінансові санкції в сумі 1 700,00 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області.

Повний текс постанови буде виготовлено 12.10.2007 р.

Суддя

Л. С. Коротченко