Номер провадження 1-кп/754/472/22
Справа№754/15086/21
Вирок
Іменем України
10 серпня 2022 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:
головуючого: - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря: - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12021100030002142 від 12.08.2021 року відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Сабірабад Республіки Азербайджан, азербайджанця, громадянина Республіки Азербайджан, непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, -
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, -
за участю сторони обвинувачення: - прокурорів ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
за участю сторони захисту: - обвинуваченого ОСОБА_3 ,
- захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,
за участю перекладачів: - ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , -
ОСОБА_11 у невстановлений час, спосіб та місці знайшов, тим самим незаконно придбав, пістолет «Stalker», моделі 914-S, № НОМЕР_1 , виготовлений шляхом переробки саморобним способом, який відноситься до короткоствольної гладкоствольної вогнепальної зброї, яку проклав до своєї сумки та почав незаконно носити при собі, без передбаченого законом дозволу.
В подальшому, ОСОБА_11 11.08.2021 року приблизно о 12 годині 00 хвилин, знаходячись в салоні автомобіля «Hyundai», номерний знак « НОМЕР_2 », неподалік зупинки громадського транспорту «Парк Муромець» на пр. Шухевича в м. Києві, був зупинений працівниками поліції, якими у останнього при поверхневій перевірці, в сумці, було виявлено вогнепальну зброю - пістолет «Stalker», моделі 914-S, № НОМЕР_1 , виготовлений шляхом переробки саморобним способом, який відноситься до короткоствольної гладкоствольної вогнепальної зброї, яку ОСОБА_11 незаконно придбав та носив, без передбаченого законом дозволу.
ОСОБА_11 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, а саме: незаконному придбанні та носінні вогнепальної зброї, без передбаченого законом дозволу.
В судовому засіданні ОСОБА_11 повністю визнав себе винуватим у пред'явленому обвинуваченні, підтвердив викладені в обвинувальному акті обставини та показав суду, що не пам'ятає точно в який час він знайшов пістолет «Stalker» та в подальшому носив його при собі. Після цього, приблизно 11.08.2021 року о 12 годині, він був зупинений працівниками поліції, які вилучили у нього вказаний пістолет. Дозволу на придбання та носіння пістолету він не мав. Розкаюється в скоєному.
На підставі ч. 3 ст. 349 КПК України, за згодою учасників судового провадження, судом визнано недоцільним дослідження доказів по справі, щодо тих обставин, які ніким з учасників процесу не оспорюються. При цьому судом з'ясовано, що обвинувачений правильно розуміє зміст цих обставин, сумнівів у добровільності його позиції немає; останньому роз'яснено, що у такому випадку, він буде позбавлений права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
Суд вважає, що дії ОСОБА_3 правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 263 КК України, як незаконне придбання та носіння зберігання вогнепальної зброї, без передбаченого законом дозволу, та визнає його винуватим у вчиненні даного кримінального правопорушення.
Обставиною, що пом'якшує покарання обвинуваченого ОСОБА_3 суд, відповідно до ст. 66 КК України, визнає його щире каяття.
Обставин, що обтяжують покарання, відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.
При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_12 , суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення та суспільну небезпеку скоєного кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, який раніше не судимий, згідно висновку судово-психіатричної експертизи № 60 від 16.09.2021 року на час вчинення кримінального правопорушення на будь-який психічний розлад не страждав, за своїм психічним станом міг усвідомлювати своїми дії та керувати ними, наведену пом'якшуючу покарання обставину та відсутність обставин, що обтяжують показання, та вважає, що виправлення і перевиховання обвинуваченого можливі без ізоляції від суспільства, тому обирає йому покарання у вигляді позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України, тобто з випробуванням. При цьому суд вважає, що призначення обвинуваченому даного виду покарання є необхідним та достатнім для його виправлення та попередження вчинення обвинуваченим нових кримінальних правопорушень.
Питання щодо речових доказів слід вирішити згідно вимог ст. 100 КПК України.
На підставі ч. 2 ст. 124 КПК України суд вважає за необхідне стягнути з обвинуваченого ОСОБА_3 витрати на залучення експерта у кримінальному провадженні (висновок експерта № СЕ-19/111-21/39319-БЛ від 20.08.2021 року) в розмірі 2 745,92 грн. на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 368, 371, 373, 374 КПК України, суд, -
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у пред'явленому обвинуваченні за ч. 1 ст. 263 КК України та призначити йому покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування покарання у виді позбавлення волі, якщо він протягом 1 (одного) року іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов'язки, передбачені п.п. 1,2 ч. 1 ст. 76 КК України, а саме періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи та навчання.
Речовий доказ пістолет «Stalker», моделі 914-S, № НОМЕР_1 , - після набрання вироком законної сили, знищити.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави витрати за залучення експерта у кримінальному провадженні у розмірі 2 745,92 грн.
Вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.
Головуючий: ОСОБА_1