Справа № 726/1019/22
Провадження №3/726/823/22
Категорія 230
09.08.2022 м. Чернівці
Суддя Садгірського районного суду м. Чернівці Проскурняк І. Г. розглянувши адміністративний матеріал, відносно ОСОБА_1 , мешканця АДРЕСА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.164-5 ч.1 КУпАП,
До суду надійшов адміністративний матеріал серії ВАБ №075101 від 28.06.2022 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 164-5 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №075101 від 03.06.2022 року біля 13 год. 21 хв. гр. ОСОБА_1 , перебуваючи в контейнері з ролетами №1100-С, який розташований по вул. Калинівській, 13 А, м.Чернівці де зберігав тютюнові вироби вітчизняного виробництва - цигарки «Бонд», в кількості 120 пачок; «Парламент», в кількості 76 пачок, які марковані марками акцизного податку для цигарок імпортного виробництва, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.164-5 КУпАП.
Перевіривши надані матеріали у порядку передбаченому ст. 278 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів справи для доопрацювання, виходячи з наступних обставин.
Відповідно до ст. 245 КУпАПзавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зіст. 280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАПу протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Суб'єктом даного правопорушення, як це вбачається з диспозиції ст.164-5ч.1КУпАП можуть бути посадові особи підприємств-виробників, імпортерів і продавців алкогольних напоїв або тютюнових виробів.
В матеріалах справи про адміністративне правопорушення, відсутні докази того, що ОСОБА_1 є посадовою особою підприємства-виробника, імпортера чи продавцем.
Також суд звертає увагу, що відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність. Такі дані відсутні в матеріалах адміністративної справи.
Наведені вище обставини мають суттєве значення для правильного вирішення справи, оскільки неправильне та неточне оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення унеможливлює визнання судом належними та допустимими здобутих по справі доказів в розумінні вимог статті 251 КУпАП.
Таким чином, справа про адміністративне правопорушення не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при складенні протоколу, оскільки допущена при складанні протоколу неповнота передбачених законом даних унеможливлює встановлення істини у справі та ухвалення судом справедливого, законного та обґрунтованого рішення.
При таких обставинах суд вважає за необхідне повернути матеріали адміністративної справи щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-5 КУпАП для дооформлення.
Враховуючи викладене, керуючись ст.256,283 КУпАП, суддя, -
Матеріали адміністративної справи щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-5 КУпАП повернути до Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяІ. Г. Проскурняк