Єдиний унікальний номер 142/307/22
Номер провадження № 3/142/251/22
Іменем України
10 серпня 2022 року смт. Піщанка
Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Щерба Н.Л., розглянувши матеріали, що надійшли від сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого в АДРЕСА_1 , відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення працюючого охоронником в ПСП "Промінь",
за ч. 2 ст. 187 КУпАП,-
Права, відповідно до ст.268 КУпАП роз'яснено.
10 серпня 2022 року до Піщанського районного суду Вінницької області від сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 439098 від 31 липня 2022 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до вказаного протоколу, 22 липня 2022 року адмінпіднаглядний ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію до СПД № 1 ВП № 1, чим порушив одне із встановлених судом відносно нього обмежень, за що адміністративна відповідальність передбачена ч. 2 ст. 187 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, щиро розкаявся, пояснив, що не зміг з'явитися на реєстрацію до СПД № 1 ВП № 1 у встановлений день так як хворів.
Заслухавши пояснення, дослідивши матеріали справи, вивчивши зміст протоколу про адміністративне правопорушення, оцінивши в сукупності всі надані докази, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, з огляду на наступне.
Згідно положень ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 статті 187 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
На підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП до справи додано постанову Піщанського районного суду Вінницької області від 30 травня 2022 року, згідно якого ОСОБА_1 звільнено від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП, оголосивши йому усне зауваження, провадження у справі закрито.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення за ч.2 ст.187 КУпАП прийнято до уваги те, що у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 439098 від 31 липня 2022 року, зазначено дії правопорушника ОСОБА_1 , які фактично підпадають під кваліфікацію ч.1 ст.187 КУпАП, оскільки відсутні докази вчинення правопорушення повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, а постанова Піщанського районного суду Вінницької області від 30 травня 2022 року, на яку посилається працівник поліції на підтвердження винуватості правопорушника ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП, не передбачає накладення стягнення на останнього, а навпаки, за вказаною постановою суду, ОСОБА_1 звільнено від адміністративної відповідальності та відповідно до ст.22 КУпАП, оголошено усне зауваження, яке відповідно до ст. 24 КУпАП не є видом адміністративного стягнення.
За таких обставин, відсутні підстави накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 , у вчиненні останнім правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП.
На підставі викладеного, та враховуючи, що кодексом України про адміністративні правопорушення не передбачено внесення змін до протоколу про адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 187, 221, 247, 251, 268, 283, 287 КУпАП, суд,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, закрити за відсутністю в його діях події і складу зазначеного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Піщанський районний суд Вінницької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, його захисником, протягом десяти днівз дня її проголошення.
Суддя: