Ухвала від 09.08.2022 по справі 553/3140/22

Ленінський районний суд м.Полтави

Справа № 553/3140/22

Провадження № 1-кс/553/804/2022

УХВАЛА

Іменем України

09.08.2022м. Полтава

Ленінський районний суд м. Полтава у складі:

слідчої судді: ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2 ,

розглянувши в залі суду м. Полтави матеріали клопотання дізнавача СД відділу поліції №2 Харківського РУП №1 ГУ ННП в Харківській області ОСОБА_3 погодженого прокурором Слобідської окружної прокуратури м. Харкова про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у рамках кримінального провадження № 12022226180000257 від 30.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

В клопотанні зазначено, що у провадженні СД відділу поліції №2 Харківського РУП №1 ГУ НП в Харківській області знаходиться кримінальне провадження, відомості про кримінальні правопорушення у якому внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022226180000257 від 30.06.2022 за ч. 1 ст. 190 КК України.

Під час досудового розслідування було встановлено, 29.06.2022 о 16:16 до чч ВП №2 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області надійшла заява від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , про те, що невстановлена особа, шахрайським шляхом заволоділа її грошовими коштами в сумі 29 195.25 грн., чим завдала останній матеріальної шкоди.

Допитана у якості потерпілого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 пояснила, що 29.06.2022 року близько 14:00 на мобільний телефон ОСОБА_4 надійшов дзвінок від раніше невідомого номера, а саме НОМЕР_1 . Піднявши слухавку телефона, потерпіла почула голос чоловіка, який представився ОСОБА_5 , співробітник АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з роботи з клієнтами, робочий номер НОМЕР_2 , після чого він повідомив, що після того, як потерпіла оновила додаток « ІНФОРМАЦІЯ_3 », до її акаунту увійшли дві невідомі особи. Після чого оператор попросив потерпілу вийти з акаунту « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та зайти знову у додаток, щоб перевірити правильність вводу паролю. Далі, останній повідомив, що при введені парю від « ІНФОРМАЦІЯ_3 » потерпілій потрібно натиснути опцію «Показати пароль». Пізніше він сказав, що триває перевірка, та дзвінок обірвався. Після цього абонент більше не виходить на зв'язок. Далі ОСОБА_4 зайшла в додаток « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та побачила, що з її банківської карти ( НОМЕР_3 ) було здійснено переказ двома операціями, загальна сума яких 29195 грн.

Таким чином, з метою перевірки факту списання грошових коштів ОСОБА_4 і встановлення подальшого перерахування або транзакції по зняттю даних грошей, що може сприяти встановленню істини по кримінальному провадженню і встановленню осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення, та є речовим доказом по справі, орган досудового розслідування прийшов до висновку про необхідність отримати тимчасовий доступ до копій документів, які знаходяться у володінні Харківського ГРУ АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_4 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 (головний офіс АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_5 за адресою: АДРЕСА_3 ), а саме до реєстру руху грошових коштів по розрахунковому рахунку, що прив'язаний до банківської картки НОМЕР_3 , відкритої у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на ім'я ОСОБА_4 , за період з 09 год. 00 хв. 29.06.2022 до 20 год. 00 хв. 29.06.2022, та можливість вилучення завірених копій.

В ході досудового розслідування виникла необхідність встановлення фактів здійснення телефонних дзвінків та місцезнаходження осіб, які можуть бути причетні до скоєння даного злочину, під час їх здійснення, враховуючи те, що під час вчинення кримінального правопорушення злочинці могли користуватися послугами операторів телекомунікації, в зв'язку з чим встановлення осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення, можливе лише шляхом перевірки інформації про з'єднання кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг. Отримані відомості можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні через те, що іншим способом неможливо довести вказані обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації від операторів зв'язку та встановити місцезнаходження викраденого майна.

На адресу суду дізнавачем та прокурором надано заяви про проведення розгляду клопотання у їх відсутність, прохала клопотання задовольнити.

Статтею 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Крім того, ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором. У клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Відповідно до ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця.

Беручи до уваги вищевикладене, з метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, а також враховуючи неможливість отримання відомостей в інший спосіб, та звертаючи увагу на те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, приходжу до висновку, що дане клопотання підлягає задоволенню, оскільки необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що перебувають в електронному вигляді у володінні оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що розташований за адресою: АДРЕСА_4 (контактні телефони представника: НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 ), а саме чи користується послугами мобільного зв'язку мобільного оператору ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » абонент мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » НОМЕР_9 , із зазначенням дати та часу з'єднання, номерів абонентів, з якими відбувалося з'єднання, адреси базових станцій та указаннямIMEI мобільних терміналів за період з 12.07.2022 по час виконання ухвали на паперових носіях, а також на оптичному носії для лазерних систем зчитування, із зазначенням місцезнаходження абонента, базових станцій та їх адреси, через які здійснювалися ці з'єднання абонента мобільного зв'язку.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 110, 159, 162-166, 309, 369-372, 395 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання дізнавача СД відділу поліції №2 Харківського РУП №1 ГУ ННП в Харківській області ОСОБА_3 погодженого прокурором Слобідської окружної прокуратури м. Харкова про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у рамках кримінального провадження № 12022226180000257 від 30.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України - задовольнити.

Надати дізнавачу сектору дізнання відділу поліції №2 Харківського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Харківській області лейтенанту поліції поліції ОСОБА_3 та прокурору Слобідської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_6 , тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Харківського ГРУ АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_4 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 (головний офіс АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_5 за адресою: АДРЕСА_3 ), дозвіл на надання тимчасового доступу до документів а саме: завірених копій реєстру руху грошових коштів по розрахунковому рахунку, що прив'язаний до банківської картки НОМЕР_10 , відкритої у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на ім'я ОСОБА_7 , за період з 08 год. 00 хв. 06.06.2022 до 20 год. 00 хв. 06.06.2022 року, з розшифровкою дебетової та кредитової частини, зазначенням найменування контрагентів, кодів ЄДРПОУ, поточних рахунків і МФО банків, а також дат, сум, призначення платежів, вхідного залишку на кожен день -в друкованому вигляді, та можливість їх вилучити.

Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.

Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідча суддя Ленінського районного суду м. ПолтавиОСОБА_1

Попередній документ
105678896
Наступний документ
105678898
Інформація про рішення:
№ рішення: 105678897
№ справи: 553/3140/22
Дата рішення: 09.08.2022
Дата публікації: 15.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Подільський районний суд міста Полтави
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (19.08.2022)
Дата надходження: 08.08.2022
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
КРЮЧКО НАТАЛІЯ ІВАНІВНА
суддя-доповідач:
КРЮЧКО НАТАЛІЯ ІВАНІВНА