Справа № 346/2237/22
Провадження № 3/346/1686/22
11 серпня 2022 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області у складі головуючого судді Коваленка Дениса Сергійовича, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ),
До Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області, 20 червня 2022 року надійшов протокол серія ВАВ № 065507 від 14 червня 2022 року про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі за текстом - КУпАП), з матеріалами.
У справі про адміністративне правопорушення на підставі вказаного протоколу з матеріалами, було призначено відкрите судове засідання на 15 липня 2022 року, 09 годину 00 хвилин. Але у зв'язку із тим, що ОСОБА_1 не отримував повістку до суду, розгляд його справи переносився. Останній раз, суд призначив розгляд справи на 11 серпня 2022 року, на 11 годину 30 хвилин, але повістка повернулась до суду, оскільки він її не отримав у відділенні поштового зв'язку, однак він отримав SMS-повідомлення із текстом повістки. І тому, на підставі статті 6 «право на справедливий суд» Конвенції з прав людини та основоположних свобод, з урахуванням рішення Європейського суду з прав людини «Олександр Шевченко проти України» від 26 квітня 2007 року (де було розглянуто питання тривалості розгляду справи, але його висновок суд вважає цілком застосовним і до цієї справи), суд проводив розгляд справи ОСОБА_1 за його відсутності, оскільки він як сторона у справі протягом більш ніж місяць, не вжив жодних заходів аби дізнатись про стан відомого йому судового провадження і навіть не отримав судової повістки. А про існування провадження проти нього у Коломийському міськрайонному суді йому було відомо, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення, під підпис, він був повідомлений про це.
Аргументи держави Україна. Позиція поліцейської, яка склала протокол відносно ОСОБА_1 полягала у тому, що останній 14 червня 2022 року близько 01 годині 00 хвилин знаходячись в місті Коломия, Івано-Франківської області по вул. Бандери, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, чіплявся до громадян, а на законну вимогу поліцейських ОСОБА_2 та ОСОБА_3 припинити правопорушення відреагував агресивно у грубій формі, висловлювався нецензурною лайкою в сторону поліцейських, погрожував їм, під час виконання ними службових обов'язків і намагався втекти. А за це передбачена адміністративна відповідальність статтею 185 КУпАП.
Позиція ОСОБА_1 , суду невідома.
Оцінка суду щодо фактів.
14 червня 2022 року близько 01 годині 00 хвилин знаходячись в місті Коломия, Івано-Франківської області по вул. Бандери, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, чіплявся до громадян, на вимогу поліцейських ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , припинити правопорушення відреагував агресивно у грубій формі, висловлювався нецензурною лайкою в сторону поліцейських, погрожував їм під час виконання ними службових обов'язків та нагався втекти (а.с. 1 - протокол про адміністративне правопорушення, а.с. 2- протокол про адміністративне затримання, а.с. 3,4 - рапорти поліцейських).
І у той же день, поліцейський Коломийського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області капрал поліції Атаманюк І.Я., склала протокол про адміністративне правопорушення (ВАВ № 065507) відносно ОСОБА_1 вважаючи, що він вчинив правопорушення, передбачене статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення (а.с. 1 - протокол про адміністративне правопорушення).
20 червня 2022 року, протокол разом з усіма зібраними доказами, надійшов до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області (а.с. 6 - супровідний лист).
Оцінка суду щодо діяння.
Положення пункту 22 частини 1 статті 92 Конституції України гарантують, що виключно законами України визначаються діяння, які є адміністративними правопорушеннями та відповідальність за них.
А положеннями статті 185 КУпАП передбачено, що злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, є адміністративним правопорушенням.
Суд враховує, те, що наданими йому доказами у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення та рапортами поліцейських підтверджується, що 14 червня 2022 року близько 01 годині 00 хвилин знаходячись в місті Коломия, Івано-Франківської області по вул. Бандери, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, ОСОБА_1 чіплявся до громадян, а на законну вимогу поліцейських ОСОБА_2 та ОСОБА_3 припинити правопорушення відреагував агресивно у грубій формі, висловлювався нецензурною лайкою в сторону поліцейських, погрожував їм під час виконання ними службових обов'язків та намагався втекти, тобто злісно непокорився законній вимозі поліцейських при виконанні ними службових обов'язків.
А за таких обставин, ОСОБА_1 дійсно вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 185 КУпАП, і саме він винний у його вчиненні, за що підлягає адміністративній відповідальності.
Обставин, які б виключали адміністративну відповідальність, а також обставин, які пом'якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено. А тому, він підлягає адміністративній відповідальності, на загальних підставах.
В силу положень статті 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим кодексом та іншими законами України; при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
За своїм характером, вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, з огляду на його об'єкт, не є особливо тяжким. Суду не надано доказів того, що ОСОБА_1 , має у суспільстві погане соціальне обличчя, що він вчиняв у минулому протиправну поведінку. Суд має докази його віку, статі, місця проживання, докази про його притягнення до адміністративної відповідальності чи незадовільний майновий стан - відсутні.
Адміністративне стягнення, передбачене санкцією статтею 185 КУпАП являє собою штраф від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (що на підставі пункту 5 підрозділу 1 Розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України складає від 136 до 255 гривень) або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Відповідно до положень частини 1 статті 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності метою застосування якої є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Отже, врахувавши встановлені і вказані вище судом обставини для вирішення питання про накладення на ОСОБА_1 стягнення, передбаченого статтею 185 КУпАП, суд вважає, що накладення на нього адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу у розмірі 136 гривень буде достатньою мірою відповідальності за вчинене ним адміністративне правопорушення.
Разом з цим, відповідно до положень статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
А згідно з частиною 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на підставі частини 1 цієї статті та статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» складає 496 гривень 20 копійок.
Отже, керуючись статтями 1,2,7,8,9,10,17-24,26,27,33-38,40-1,173,221,245-253,254-255,268,271,276,279,280,283-285,287,294,298-300,304,305,306 КУпАП, суд,
Визнати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) винуватим у вчиненні ним 14 червня 2022 року адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 136 (сто тридцять шість) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 )судовий збір у розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 (двадцять) копійок, на користь Держави Україна (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанову може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом 10 (десяти) днів, з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. А у разі подання апеляційної скарги у вказаний строк, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення.
Копію постанови направити ОСОБА_1 .
Судовий збір має бути сплачений ОСОБА_1 на наступний робочий день, після набрання цією постановою законної сили.
Постанова може бути пред'явлена до примусового виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання нею законної сили, з урахуванням строків для сплати ОСОБА_1 судового збору.
Для недопущення звернення цієї постанови до примусового виконання, ОСОБА_1 слід надати до апарату Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області документи, що підтвердять сплату ним судового збору у розмірі, за реквізитами та у строки, що передбачені цією постановою.
Суддя Коваленко Д. С.