Головуючий суддя у першій інстанції: Панікар І.В.
10 серпня 2022 рокуЛьвівСправа № 300/6757/21 пров. № А/857/6504/22
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Бруновської Н.В.
суддів: Хобор Р.Б., Шавеля Р.М.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційні скарги ОСОБА_1 та Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09 березня 2022 року у справі № 300/6757/21 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-
02.11.2021р. ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, у якому просив суд:
- визнати протиправною бездіяльність щодо непроведення перерахунку пенсійного забезпечення згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 за №9/1/141 від 11.12.2020р. без обмеження граничним розміром;
- зобов'язати здійснити з 01.04.2019р. перерахунок та подальшу виплату пенсійного забезпечення, без обмеження його максимальним розміром виходячи саме з 90% відсоткового значення розміру грошового забезпечення, згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 за №9/1/141 від 11.12.2020р.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.03.2022р. позов задоволено частково.
Суд зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.08.2021р. перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 без обмеження пенсії максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням раніше проведених виплат.
У задоволенні решти позовних вимог суд відмовив.
Не погоджуючись із даним рішенням, апелянт ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій зазначає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права. Зокрема, вважає, що рішення суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позовної вимоги про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.08.2021р. перерахунок та виплату пенсії за вислугу років в розмірі 90% грошового забезпечення є незаконним. Просить апеляційний суд, в цій частині рішення суду першої інстанції змінити та прийняти нове рішення яким позов задоволити повністю.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області подав апеляційну скаргу, в якій зазначає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права. Просить суд, рішення суду першої інстанції скасувати в частині задоволення позовних вимог та прийняти нове рішення яким в позові відмовити повністю.
В п.3 ч.1 ст.311 КАС України видно, що суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі: подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість рішення суду, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає до задоволення, а апеляційна скарга Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області не підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.
Із матеріалів справи видно, що ОСОБА_1 з 15.07.1999р. перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та отримує пенсію за вислугу років яка призначена відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Пенсійний орган з 04.07.1999р. призначив позивачу пенсію у розмірі 85% грошового забезпечення.
У подальшому, 01.01.2003р., ОСОБА_1 пенсійний орган перерахував пенсію у розмірі 90% грошового забезпечення.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.11.2019р. у справі №300/296/19, суд зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , починаючи з 01.01.2018р. із застосуванням 85% відповідних сум грошового забезпечення на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 №ХД16218 від 17.03.2018р., з урахуванням виплачених сум.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.03.2020р. рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2019 року суд скасував та прийняв нову постанову, якою зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.01.2018р. ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії в розмірі 90% грошового забезпечення, з врахуванням виплачених сум.
Головне управління Пенсійного фонду України в Івано- Франківській області на виконання вищевказаного рішення суду, здійснив позивачу з 01.12.2020р. перерахунок пенсії у розмірі 90% суми грошового забезпечення, внаслідок якого розмір пенсійної виплати становив - 10179 грн.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.03.2021р. у справі №300/450/21 суд зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.04.2019р. перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до складеної ІНФОРМАЦІЯ_1 довідки за №9/1/14/ від 11.12.2020р. про розмір грошового забезпечення, «із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, станом на 05.03.2019р..
Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області виконуючи рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.03.2021р. у справі №300/450/21, з 01.08.2021р. здійснив перерахунок пенсії за вислугу років у розмірі 70% суми грошового забезпечення. При цьому, пенсійний орган застосував до пенсії обмеженням десятьма прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність.
09.08.2021р. ОСОБА_1 звернувся до пенсійного органу із заявою, в якій просив здійснити з 01.08.2021р. перерахунок та виплату пенсії, без обмеження максимальним розміром, відповідно до ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи із відсоткового значення розміру пенсії 90% суми грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням раніше виплачених сум.
Листом від 02.09.2021р. Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії залишив без задоволення у зв'язку з відсутністю правових підстав.
ч.2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розміри пенсії за вислугу років встановлено ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", відповідно до ч. 2 якої максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Положення щодо максимального розміру пенсії, обчислений відповідно до норм Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у ст.13 внесені до виходу позивача на пенсію, та станом на 01.11.2005 р. загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Зменшення відсотку грошового забезпечення з якого розраховується розмір пенсії, обчисленої відповідно до ст.10 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", відбувалось поступово.
Так, на підставі Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ"" від 04.07.2002 № 51-IV у частині другій статті 13 Закону №2262-ХІІ цифри " 85", " 95" і " 90" замінено відповідно цифрами " 90", " 100" і " 95", а слова і цифри "до категорій 2 і 3" замінити словами і цифрою "до категорії 2"; на підставі Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668-VI цифри " 90" замінено цифрами " 80" та на підставі Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 №1166-VII цифри " 80" замінено цифрами " 70".
Останні зміни обумовлені необхідністю запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні, збільшення надходжень до бюджету та удосконалення окремих положень Податкового кодексу України, а також необхідністю реалізації заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, недопущення втрат бюджету, та забезпечення соціальної підтримки громадян, виходячи з фінансових можливостей держави.
Отже, з 01.04.2014р. змінився відсоток грошового забезпечення з якого розраховується розмір пенсії, яка обчислюється відповідно до ст. 13 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та станом на 01.01.2016р. момент здійснення перерахунку пенсій в централізованому порядку, такий становив 70 .
Обмеження ж щодо застосування зазначених положень до попередньо призначених військовослужбовцям пенсій за вислугу років законодавцем не встановлені ні у самому Законі України "Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні", ні у Законі "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
При цьому, колегія суддів звертає увагу, що процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення.
Норми, які визначають механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, встановлені ст.63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка змін не зазнавала, а також нормами Постанови №103, тому застосування у спірному випадку органом пенсійного фонду при перерахунку пенсії нового механізму обчислення пенсії, встановленого у ст. 13 цього Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка регулює призначення пенсій, є протиправним.
Таким чином, колегія суддів вважає протиправним зниження пенсійним органом основного розміру пенсії з 90% на 70% сум грошового забезпечення при перерахунку пенсії позивача з 01.08.2021р. відповідно до ст.63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", оскільки в цьому випадку відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм ч.2 ст.13 указаного Закону, яка застосовується саме при призначенні пенсії, так як при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення. Однак, відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років чи у зв'язку із збільшенням його в силу змін законодавства, є незмінним у бік зменшення.
Колегія суддів звертає увагу сторін, що Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.03.2020р. у справі №300/296/19 встановлено наявність у позивача права на основний розмір пенсії в розмірі 90% грошового забезпечення та відсутність підстав для застосування механізму нового обчислення пенсії з урахуванням норм ч.2 ст.13 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка застосовується при призначенні пенсії.
Отже, суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про правомірність дій пенсійного органу при здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 в частині зміни відсоткової складової грошового забезпечення, що враховується при перерахунку з 90% на 70% з 01.08.2021р.
Відповідно до вимог ч.4 ст. 78 КАС України передбачено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Судом першої інстанції залишено поза увагою той факт, що при призначенні позивачу пенсії 15.07.1999р. її розмір становив 85% грошового забезпечення, а при проведенні перерахунку 01.01.2003р - такий розмір становив 90% грошового забезпечення.
Що стосується обмеження пенсії максимальним розміром, колегія суддів зазначає наступне.
Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які, зокрема, перебували на військовій службі.
За змістом ст.10 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", призначення і виплата пенсій, зокрема, особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом здійснюються органами Пенсійного фонду України.
Відповідно до ч.3 ст.43 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
ч.7 ст.43 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Проте, рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень другого речення ч.7 ст. 43, першого речення ч.1 ст. 54 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зі змінами, а саме: ч.7 ст. 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
При цьому, у вказаному рішенні Конституційний Суд України стверджує, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п'ятою ст. 17 Конституції України, які зобов'язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України.
Згідно п.3, п.4 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 14.12.2000 №15-рп/2000 у справі про порядок виконання рішень Конституційного Суду України, обов'язок виконання рішення Конституційного Суду України є вимогою Конституції України, яка має найвищу юридичну силу щодо всіх інших нормативно-правових актів. Це виключає можливість органу державної влади, у тому числі парламенту, органу місцевого самоврядування, їх посадових осіб відтворювати положення правових актів, визнаних Конституційним Судом України неконституційними, крім випадків, коли положення Конституції України, через невідповідність яким певний акт (його окремі положення) було визнано неконституційним, у подальшому змінені в порядку, передбаченому розділом XIII Основного Закону України.
Конституційний Суд України в пункті 7 рішення №4-рп/2016 від 08.06.2016 вже висловив правову позицію, згідно з якою зауважив, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, визнані неконституційними, не можуть бути прийняті в аналогічної редакції, оскільки рішення Конституційного Суду України є обов'язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені. Повторне запровадження правового регулювання, яке Конституційний Суд України визнав неконституційним, дає підстави стверджувати про порушення конституційних приписів, згідно з якими закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй".
З огляду на те, що положення ч.7 ст.43 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визнано Конституційним Судом України неконституційним, воно втратило чинність з дня ухвалення такого рішення, а саме з 20.12.2016р., Тому внесені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №1774-VIII від 06.12.2016р. до ч.7 зазначеної статті зміни є нереалізованими, оскільки ч.7 ст. 43, після рішення Конституційного Суду України, у Законі "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" відсутня.
Крім того, вказані зміни, по своїй суті є повторним запровадженням правового регулювання, яке Конституційний Суд України визнав неконституційним, а тому ці зміни, не створюють підстав для обмеження пенсії максимальним розміром.
Тобто, обмеження пенсії військовослужбовців максимальним розміром, на підставі норм Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", є неправильним, оскільки цей закон є загальним. Водночас, спеціальним законодавчим актом, який визначає порядок, умови та норми пенсійного забезпечення військовослужбовців є Закон "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у якому норми щодо обмеження пенсії максимальним розміром відсутні, оскільки визнані неконституційними.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що пенсійний орган протиправно обмежив розмір пенсії позивачу, а тому дійшов вірного висновку про наявність підстав для задоволення позову в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії, відповідно до вимог Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" без обмеження її максимальним розміром з 01.08.2021р.
В ч.2 ст.6 КАС України, ст.17 Закону України "Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини" передбачено застосування судами Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) та практики Європейського Суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) як джерела права.
Аналізуючи питання обсягу дослідження доводів скаржника та їх відображення у судових рішеннях, питання вичерпності висновків суду, судом апеляційної інстанції ґрунтується на висновках, що їх зробив Європейський суд з прав людини у справі "Проніна проти України" (Рішення Європейського суду з прав людини від 18.07.2006р.).
Зокрема, у п.23 рішення Європейський суд з прав людини зазначив, що п.1 ст.6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи, що і зроблено апеляційним судом переглядаючи рішення суду першої інстанції, аналізуючи відповідні доводи скаржника.
Так, у рішенні від 10.02.2010р. у справі "Серявін та інші проти України" ЄСПЛ наголосив на тому, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п.1 ст.6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (RuizTorija v. Spain) від 09.12.1994). Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (рішення у справі "Суомінен проти Фінляндії" (Suominen v. Finland) від 01.07.2003). Ще одне призначення обґрунтованого рішення полягає в тому, щоб продемонструвати сторонам, що вони були почуті. Вмотивоване рішення дає стороні можливість оскаржити його та отримати його перегляд вищестоящою інстанцією. Лише за умови винесення обґрунтованого рішення може забезпечуватись публічний контроль здійснення правосуддя (рішення у справі "Гірвісаарі проти Фінляндії" (Hirvisaari v. Finland) від 27.09.2001р.).
В ст.242 КАС України визначено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
ст.316 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Згідно ст.317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є:
1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи;
2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими;
3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи;
4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
З огляду на вищевикладене, доводи апеляційної скарги ОСОБА_1 є суттєвими і складають підстави для висновку про неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи тому, колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції слід скасувати в частині відмови в задоволенні позовної вимоги про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити ОСОБА_1 з 01.08.2021р. перерахунок та виплату пенсії за вислугу років в розмірі 90% грошового забезпечення згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 № 9/1/141 від 11.12.2020р. з врахуванням виплачених сум та ухвалити нове рішення яким задовольнити позовні вимоги в цій частині.
Разом з тим, апеляційна скарга Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області не підлягає до задоволення за безпідставністю з врахуванням наведених судом апеляційної інстанції вище мотивів.
Інші доводи апеляційної скарги фактично зводяться до переоцінки доказів та незгодою апелянта з висновками суду першої інстанцій по їх оцінці, тому не можуть бути прийняті апеляційною інстанцією.
Керуючись ст.ст. 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд,-
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області - залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09 березня 2022 року у справі № 300/6757/21 в частині відмови в задоволенні позовної вимоги про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити ОСОБА_1 з 01.08.2021р. перерахунок та виплату пенсії за вислугу років в розмірі 90% грошового забезпечення згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 № 9/1/141 від 11.12.2020р. з врахуванням виплачених сум - скасувати та прийняти в цій частині нову постанову, якою позов задовольнити.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. С. Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) здійснити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) з 01.08.2021р. перерахунок та виплату пенсії за вислугу років в розмірі 90% грошового забезпечення згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 № 9/1/141 від 11.12.2020р. з врахуванням виплачених сум.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. С. Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) в користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) понесені судові витрати у вигляді сплати судового збору в сумі - 2270,00грн (дві тисячі двісті сімдесят гривень) за подання позовної заяви та апеляційної скарги.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку, виключно у випадках передбачених ч.4 ст.328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя Н. В. Бруновська
судді Р. Б. Хобор
Р. М. Шавель
Повне судове рішення складено 10.08.2022р.