Справа № 308/9112/22
3/308/5507/22
03 серпня 2022 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Деметрадзе Т.Р., ознайомившись з матеріалами, що надійшли з Управління патрульної поліції в Закарпатській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 139 КУпАП, -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №264328 вбачається, що 11.07.2022 року близько 09 год. 35 хв. ОСОБА_1 будучи відповідальною особою за проведення будівельних робіт, здійснив самовільне займання тротуару та не вжив заходи щодо встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху (конуси, червона стрічка), створив перешкоду для руху пішоходів, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 139 КУпАП. У відповідності до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Частиною 1 статті 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Судом встановлено, що протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки при складанні протоколу вказується місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, однак, в порушення цих вимог, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення.
Одночасно, згідно з диспозицією ч. 1 ст. 139 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за Пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб'єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджене.
Конкретизований зміст бланкетної диспозиції передбачає певну деталізацію відповідних положень інших нормативно-правових актів, що наповнює норму більш конкретним змістом, для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації за відповідною статтею чи частиною статті КУпАП.
Формулювання суті правопорушення не може обмежуватися посиланням на нормативний акт, а повинно також містити відомості про вчинене правопорушення згідно з диспозицією ч. 1 ст. 139 КУпАП з конкретизацією суті порушення.
Разом з тим, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №264328 від 11.07.2022 зазначено адміністративно караного ознаки діяння, вчинення якого інкримінується ОСОБА_1 , яке не підпадає під диспозицію ч. 1 ст. 139 КУпАП.
Більше того, згідно доданого супровідного листа з УПП в Закарпатській області ДПП №14609/41/15/2022 від 14.07.2022, на адресу суду направлено матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 188-28 КУпАП, а не ч. 1 ст 139 КУпАП як зазначено у протоколі.
Враховуючи зазначені обставини, виходячи з вимог п. 2 ст. 278 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів зазначеної справи про адміністративне правопорушення для їх дооформлення до Управління патрульної поліції в Закарпатській області ДПП.
На підставі наведеного, керуючись ст. 256, 278 КУпАП, -
Адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 139 КУпАП - повернути до Управління патрульної поліції в Закарпатській області ДПП для належного оформлення.
Після доопрацювання матеріали справи повернути до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області для розгляду по суті.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Р. Деметрадзе