09.08.2022 Справа № 756/6073/22
Справа № 756/6073/22
3/756/3545/22
09.08.2022 Оболонський районний суд міста Києва у складі головуючого судді Касьян А.В., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 ), такого, що проходить військову службу у військовій частині НОМЕР_2 (кулеметник), військовий квиток НОМЕР_1 від 14.06.1999,
за ч. 3 ст. 17220 КУпАП,
09.08.2022 до Оболонського районного суду міста Києва надійшов адміністративний матеріал, складений 09.08.2022 старшим офіцером відділу організації патрульно-постової служби, розшуку та діяльності Військової служби правопорядку у гарнізонах Військової частини НОМЕР_3 підполковником ОСОБА_2. на підставі протоколу про адміністративне правопорушення КИ №722 стосовно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 17220 КУпАП.
За результатом розгляду справи про адміністративне правопорушення судом було встановлено, що військовослужбовець військової служби за мобілізацією прапорщик ОСОБА_1 08.08.2022 о 10:00 на території військової частини перебував в стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду, де був виявлений старшим лейтенантом ОСОБА_3. За згодою військовослужбовця ОСОБА_1 було проведено огляд на стан алкогольного сп'яніння в установленому порядку із застосуванням спеціального технічного засобу Алконт-МТМ прилад №00259 (тест №328 від 08.08.2022), результат огляду склав 2,15‰.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене за ч. 3 ст. 17220 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість визнав повністю, та підтвердив, що дійсно перебував у стані алкогольного сп'яніння.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши докази, які містяться в матеріалах адміністративної справи, суд дійшов висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 в учиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 17220 КУпАП, з огляду на таке.
Згідно ст. 1 Закону України «Про оборону України» від 06.12.1991 №1932-ХІІ особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, із 05:30 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан строком на 30 діб. Указом Президента України від 14.03.2022 №133/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 15.03.2022 №2119-IX, із 05:30 26 березня 2022 року продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 30 діб. Указом Президента України від 18.04.2022 №259/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 21.04.2022 №2212-IX, із 05:30 25 квітня 2022 року продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 30 діб. Указом Президента України від 17.05.2022 №341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 22.05.2022 №2263-IX, із 05:30 25 травня 2022 року продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб.
Відповідно до положень ст. 9 цього Кодексу адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами та іншими документами.
Відповідно до ст. 252 цього Кодексу орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З матеріалів справи вбачається, що вина військовослужбовця військової служби за мобілізацією ОСОБА_1 в учиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 17220 КУпАП, підтверджується наступними доказами, а саме:
- даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення КИ №722 в якому зазначено, що прапорщик ОСОБА_1 був виявлений з ознаками алкогольного сп'яніння, за згодою останнього огляд на стан сп'яніння було проведено в установленому порядку із застосуванням спеціального технічного засобу Алконт-М ТМ прилад №00259 (тест №328 від 08.08.2022), результат огляду склав 2,15‰. Протокол про адміністративне правопорушення було складено у зв'язку з тим, що прапорщик ОСОБА_1 , будучи обізнаним про відповідальність, всупереч імперативним вимогам статей 9, 11, 16, 49, 241 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, статті 1-4 Дисциплінарного статуту Збройних сил України, порушивши військову дисципліну, знаходився на території військової частини в стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду, за що передбачена відповідальність за ч. 3 ст. 17220 КУпАП, протокол сумніву у суду не викликає, оскільки складений відповідно до вимог статей 254, 256 КУпАП, в якому також зазначено про роз'яснення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, прав та обов'язків, передбачених ст. 63 Конституції України, положень ст. 268 КУпАП.
При цьому, протокол не містить жодних пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з приводу незгоди з його змістом, як і не містить жодних заяв, зауважень, заперечень чи скарг під час його оформлення чи після цього, не надано таких суду й під час розгляду справи, натомість зазначено про те, що військовослужбовець військової служби за мобілізацією ОСОБА_1 свою винуватість визнає повністю;
- даними, що містяться в роздруківці результату тесту за допомогою засобу Алконт-МТМ прилад №00259 (тест №328 від 08.08.2022), результат огляду склав 2,15‰, де міститься підпис особи, що тестують, тобто підпис прапорщика ОСОБА_1 ;
- даними, що містяться в рапорті від 08.08.2022;
- долученою копією військового квитка серії НОМЕР_1 від 14.06.1999 на ім'я ОСОБА_1 .
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність в діях прапорщика ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 17220 КУпАП, та кваліфікує дії останнього за ч. 3 ст. 17220 КУпАП як «поява військовослужбовця на території військової частини в нетверезому стані в умовах особливого періоду», що підтверджується належними та допустимими доказами у справі, які повністю узгоджуються між собою та відповідають дійсним фактичним обставинам справи встановленим у судовому засіданні.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при призначенні стягнення правопорушнику суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне накласти на прапорщика ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті на строк 7 (сім) діб відповідно до санкції ч. 3 ст. 17220 КУпАП.
Положеннями ст. 401 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 33, 17220, 221, 276-280, 283-287, 289 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 17220 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті на строк 7 (сім) діб.
Строк арешту ОСОБА_1 з утриманням на гауптвахті рахувати з моменту його поміщення до гауптвахти.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496 (чотириста дев'яносто шість) грн 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 місяці.
Суддя А.В. Касьян