Справа № 462/3420/22
Іменем України
03 серпня 2022 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Галайко Н. М., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з ВП № 1 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, тимчасово не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 694287 від 24.06.2022 року, ОСОБА_1 , 23.06.2022 року у період часу з 14 год. 30 хв. до 17 год. 30 хв. не прибув у ВП № 1 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Чернівецька, 2, на реєстрацію, відтак порушив правила адміністративного нагляду, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Права особи, притягненої до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вимоги ст. 63 Конституції України ОСОБА_1 роз'яснені при складанні адміністративного протоколу.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини своєї неявки суду не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Враховуючи наведене, на підставі ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе розглядати справу без участі ОСОБА_1 , оскільки він належно повідомлений про розгляд справи.
З огляду на те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, будучи обізнаною про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення, не вжила заходів для явки до суду, тому суд вважає, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що спрямована на затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ст. 38 КУпАП.
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 3.04.2008 року наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення, є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку, що у діях ОСОБА_1 , наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 694287 від 24.06.2022 року (з якого вбачається, що ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав);
-реєстраційним аркушем ВП № 1 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області;
-постановою Залізничного районного суду м. Львова № 1-137/2008 від 25.06.2021 року про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 , терміном на 1 рік із застосуванням обмежень;
-постановою Залізничного районного суду м. Львова № 1-137/2008 від 17.06.2022 року про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 , терміном на 6 місяцівіз застосуванням обмежень;
-постановою Залізничного районного суду м. Львова № 462/2318/22 від 23.05.2022 року про визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, і накладення на нього стягнення - штраф у розмірі 170 грн. Ухвалено стягнути з ОСОБА_1 496 грн. 20 коп. судового збору в дохід держави;
-рапортом та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об'єктивному взаємозв'язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вина правопорушника доведена, дії за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення кваліфіковані вірно, оскільки він повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду, встановлені судом, враховуючи особу правопорушника та матеріали адміністративної справи, суд приходить до переконання, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП у разі винесення суддею постанови про накладання адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у відповідності до Закону України «Про судовий збір».
У відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з 01.01.2022 року складає 496 грн. 20 коп.
Керуючись ст. 221, 280, 283-284 КУпАП суд, -
ухвалив:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 15 (п'ятнадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) грн. 00 коп.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави 496 (чотириста дев'яносто шість) грн. 20 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через місцевий суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя/підпис/
З оригіналом згідно.
Суддя: Н. М. Галайко