про повернення позовної заяви
04 серпня 2022 р. № 400/10790/21
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Біоносенко В. В., розглянувши позовну заяву
за адміністративним позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до:Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради Миколаївської області, вул. Пушкінська, 1,Вознесенськ,Миколаївська область,56500,
про:визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду з позовом до Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради Миколаївської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Миколаївського окружного адміністративного суду від 15.11.2021 року зазначений адміністративний позов залишено без руху із встановленням строку для усунення недоліків (надання заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду, в якій зазначити поважні причини його пропуску, з наданням доказів на підтвердження поважності цих причин) у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно матеріалів справи, позивачу направлено ухвалу від 15.11.2021 на адресу, зазначену у позовній заяві, останній її не отримав, про що свідчить поштове повідомлення від 22.11.2021 року з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою", недоліки позовної заяви не усунуто.
Ухвалою суду від 30.12.2021 року ОСОБА_1 продовжено строк на усунення недоліків позовної заяви.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачу направлено ухвалу від 30.12.2021 на адресу, зазначену у позовній заяві, останній її не отримав, про що свідчить поштове повідомлення, недоліки позовної заяви не усунуто.
Відтак, судом було вжито усіх заходів для належного повідомлення позивача про необхідність усунення недоліків позовної заяви з наданням для цього достатнього часу, однак ним ухвала суду не виконана, а за таких обставин позовна заява підлягає поверненню.
Відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
При цьому, згідно ч.8 ст.169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі вищезазначеного, керуючись п.1 ч. 4 ст.169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву і додані до неї матеріали повернути.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України.
3. Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання в порядку, визначеному ст.ст. 295-297 КАС України.
Суддя В. В. Біоносенко