ЄУ № 712/5527/22
Провадження №1-в/712/121/22
04 серпня 2022 року Соснівський районний суд м. Черкаси
у складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, особи, відносно якої розглядається подання ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області полковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Черкаси, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше засудженого вироком Соснівського районного суду м. Черкаси від 02.08.2017 за ч.3 ст. 185 КК України 2001 року до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки,
До Соснівського районного суду м. Черкаси звернувся начальник Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області полковник поліції ОСОБА_4 з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , мотивуючи свої вимоги тим, що останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, вчиняє адміністративні правопорушення, за місцем свого проживання характеризується посередньо. ОСОБА_3 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності та попереджався про можливість встановлення за ним адміністративного нагляду. Начальник Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області полковник поліції ОСОБА_4 просить встановити наступні обмеження: заборонити перебування у місцях, де здійснюється торгівля алкогольними напоями на розлив; заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Черкаси без дозволу керівництва Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області; зобов'язати з'являтися на відмітку до Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області один раз на місяць.
Представник Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області в судовому засіданні підтримав подання, просив встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 строком на 12 місяців.
ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що дійсно вчиняв адміністративні правопорушення та попереджався про можливість встановлення адміністративного нагляду, проти встановлення адміністративного нагляду не заперечував.
Дослідивши надані матеріали, вислухавши пояснення ОСОБА_3 , думку представника Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області, суд вважає, що подання підлягає задоволенню за таких обставин.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Судом встановлено, що вироком Соснівського районного суду м. Черкаси від 02.08.2017 ОСОБА_3 засуджено за ч.3 ст. 185 КК України 2001 року до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки.
Згідно довідки про звільнення № ЧРК-ВК 92 09983 від 20.10.2020 ОСОБА_3 звільнений по відбуттю строку покарання з місць позбавлення волі.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:
- постановою Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області серії ГАБІ №330727 від 20.07.2022 за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП на нього накладене адміністративне стягнення у виді попередження;
- постановою Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області серії ГАБІ №330728 від 21.07.2022 за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП на нього накладене адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 170 грн.;
- постановою Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області серії ГАБІ №330729 від 25.07.2022 за ч. 2 ст. 178 КУпАП на нього накладене адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 51 грн.
Разом з тим, ОСОБА_3 неодноразово попереджався про можливість встановлення за ним адміністративного нагляду.
Дані обставини свідчать про те, що ОСОБА_3 , незважаючи на попередження органів поліції, систематично порушує громадський порядок, вчиняє правопорушення.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд здійснюється міліцією.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
Відповідно до ст.8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд припиняється постановою судді за поданням начальника органу внутрішніх справ; у разі погашення або зняття судимості з особи, яка перебуває під наглядом; достроково, якщо піднаглядний перестав бути небезпечним для суспільства і позитивно характеризується за місцем роботи і проживання. В інших випадках адміністративний нагляд автоматично припиняється: після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду; у разі засудження піднаглядного до позбавлення волі і направлення його до місця відбування покарання; у разі смерті піднаглядного.
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 залишається небезпечним для суспільства, оскільки неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності та попереджався про можливе встановлення адміністративного нагляду, але будь-яких висновків для себе не зробив, за місцем проживання характеризується посередньо, схильний вчиняти адміністративні правопорушення. Тому, суд дійшов до висновку про задоволення подання та встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 .
Керуючись ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст. ст. 369-372, 539 КПК України, суд
Подання начальника Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області полковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на дванадцять місяців з моменту оголошення ухвали про встановлення адміністративного нагляду, встановивши наступні обмеження:
1.Заборонити перебування у місцях, де здійснюється торгівля алкогольними напоями на розлив.
2.Заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Черкаси без дозволу керівництва Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області.
3.Зобов'язати з'являтися на відмітку до Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області один раз на місяць.
Копію ухвали надіслати для виконання начальнику Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Соснівський районний суд м. Черкаси протягом 7 діб з моменту її проголошення.
Суддя: ОСОБА_6 ОСОБА_1