Справа № 369/6844/22
Провадження № 3/369/4709/22
Іменем України
03.08.2022 року м. Київ
суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Хрипун Світлана Володимирівна, розглянувши матеріали командира військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності молодшого сержанта ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає АДРЕСА_1 , працює водій - лінійний наглядач лінійно-кабельного відділення зв'язку роти зв'язку батальйону зв'язку військової частини НОМЕР_1 , дані про ІПН в матеріалах справи відсутні, - за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
Встановив
01 серня 2022 о 17 годині 35 хвилин старшим лейтенантом ОСОБА_3 на АДРЕСА_2 військової частини НОМЕР_1 біля приміщення казарми був виявлений з ознаками алкогольного сп'яніння молодший сержант ОСОБА_2 . Виконувати службові обов'язки в такому стані він був не спроможний. Названого військовослужбовця доставлено до Центрального управління військової служби правопорядку по м. Києву та Київській області, де зафіксовано наявність у нього алкогольних речовин в розмірі 2,18 проміле. Таким чином, в умовах особливого періоду молодший сержант ОСОБА_2 перебував на території військової частини, де проходить службу, в стані алкогольного сп'яніння, чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене частиною третьою статті 172-20 КУпАП.
В судове засідання молодший сержант ОСОБА_1 не з'явився, в протоколі просив розглядати справу у його відсутність.
Дослідивши матеріали адміністративної справи відносно за статтею 172-20 ч. 3 КУпАП,:
протокол серії А0799 № 14 про адміністративне правопорушення від 02.08.2022 р. відносно ОСОБА_1 за ст. 172-20 ч. 3 КУпАП,;
копію військового квитка;
копію протоколу КИ № 856 про адміністративне затримання від 01.08.2022 року;
тест на алкоголь № 1689 від 01.08.2022 року, результат 2,18%;
копію постановки Києво-Святошинського районного суду Київської області від 13.06.2022 року;
висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 01.08.2022 року;
вважаю за необхідне визнати ОСОБА_1 винним за статтею 172-20 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як зазначено в ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справив їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про оборону України" особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Верховний Суд у листі від 13.07.2018 р. № 60-1543/0/2-18 повідомив, що особливий період діє в Україні з 17.03.2014, після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 "Про часткову мобілізацію". Президент України рішення про переведення державних інституцій на функціонування в умовах мирного часу не приймав.
24 лютого 2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022 строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України від 18 квітня 2022 року № 259/2022 строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України від 18 травня 2022 року № 341/2022 строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 року воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Таким чином згідно матеріалів адміністративної справи № 369/6844/22 молодший сержант ОСОБА_1 , знаходився на території військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_2 в стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду, за що передбачена відповідальність згідно ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення за ст. 172-20 ч. 3 КУпАП на ОСОБА_1 суд враховує, що обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено, підстав для передачі адміністративних матеріалів відносно нього на розгляд громадській організації, трудовому колективу не встановлено.
Враховуючи особу порушника, його матеріальний стан і характер правопорушення, вважаю за можливе накладення штрафу у розмірі двісті п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Зважаючи на вищенаведене, відповідно до ст. 172-20 ч. 3, ст. 32-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та керуючись ст. 30 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Постановив:
ОСОБА_1 визнати винним за ч. 3 ст. 170-20 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі двісті п'ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3655 /три тисячі шістсот п'ятдесят п'ять / гривень.
Оскільки ОСОБА_1 є військовослужбовцем, то відповідно до п. 12 ч. 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 року (з наступними змінами та доповненнями) він звільняється від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова про накладення адміністративного стягнення звертається до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя Cвітлана Володимирівна Хрипун