Справа № 683/1435/22
3/683/961/2022
05 липня 2022 року м. Старокостянтинів
Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Бондарчук Л.А., ознайомившись із матеріалами справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, водій СГК ім. Щорса, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області з відділу поліції №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №437681 від 07 травня 2022 року, який складено відносно ОСОБА_1 за ст. 173-2 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №437681 від 07 травня 2022 ОСОБА_1 ставиться в вину те, що він 06 червня 2022 року о 22 годині 30 хвилин за місце свого проживання по АДРЕСА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вчинив домашнє насильство відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 , а саме: умисні дії психологічного характеру, що полягали у висловлюванні в її сторону нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою, внаслідок чого завдана шкода її психологічному здоров'ю.
Відповідно до постанови Старокостянтинівського районного суду від 20 червня 2022 року справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 повернуто до відділу поліції №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення). У зазначені постанові вказано, що в протоколі невірно зазначено ім'я особи, що притягується до адміністративної відповідальності - « ОСОБА_1 », а також не вірно зазначено частину статті, яка інкримінується ОСОБА_1 - «ч. 173 ст. 173-2 КУпАП», а також протокол про адміністративне правопорушення складений 07 травня 2022 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення 06 червня 2022 року, тобто майже за місяць до вчинення правопорушення.
04 липня 2022 року до Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області надійшла дана справа після до оформлення.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в
його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.
Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення має бути з'ясовано, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини.
Відповідно до п.7 розділу IІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року №1376, не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також внесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено ( або відмови від підписання протоколу).
Оскільки до протоколу про адміністративні правопорушення серії ВАВ № 437681 були внесені записи після направлення матеріалів справи на дооформлення, а не складено новий, протокол містить виправлення, а тому такий протокол складений в порушення нормативних документів та є недопустимим доказом.
Враховуючи викладене, суд визнає протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 437681 (дата складання незрозуміла, оскільки виправлена) недопустимим доказом через порушення процедури його складання, а оскільки у справах даної категорії складення протоколу про адміністративне правопорушення є обов'язковим, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу даного адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.247 ч.1 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного вище, дослідивши та оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суддя приходить до висновку, що у відповідності до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження у справі підлягає закриттю, в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Керуючись ст.9, 245, 247, 251, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановила:
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Хмельницького апеляційного суду.
Суддя