Справа № 761/13637/22
Провадження № 1-кс/761/7587/2022
29 липня 2022 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого детектива першого відділу детективів Підрозділу детективів із захисту фінансів у бюджетній сфері та міжнародної технічної допомоги Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 ,у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021100000000092 від 05.02.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч 3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, -
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшло погоджене прокурором ОСОБА_4 , у встановленому законом порядку, клопотання старшого детектива першого відділу детективів Підрозділу детективів із захисту фінансів у бюджетній сфері та міжнародної технічної допомоги Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021100000000092 від 05.02.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч 3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Своє клопотання обґрунтовує тим, що Першим відділом детективів Підрозділу детективів із захисту фінансів у бюджетній сфері та міжнародної технічної допомоги Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 05.02.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021100000000092, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що в період 2019-2020 рр. службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за попередньою змовою із посадовими особами КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » діючи умисно, шляхом укладення удаваних правочинів (здійснення постачання ТМЦ, виконання будівельних робіт та послуг на території міста Києва), формування безпідставного податкового кредиту з ПДВ з підприємствами із ознаками фіктивності, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та інші, ухилились від сплати податку на додану вартість на загальну суму понад 30 млн. грн., що підтверджується матеріали оперативного підрозділу та висновком економічного дослідження №12/01-20-1 від 12.01.2021 року.
Крім того, згідно матеріалів оперативного підрозділу встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ) у період 2018-2020 років, з метою заниження податкових зобов'язань, штучно завищили власні валові витрати та сформували «штучний» податковий кредит, шляхом використання реквізитів підприємств з ознаками «фіктивності» та «транзитності», а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_4 ), в результаті чого службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ) ухилились від сплати податків, що входять в систему оподаткування, на суму понад 9 894 811,42 грн. Також встановлено, що замовниками будівельно-монтажних робіт, послуг, товарів які виконували вказані підприємства з ознаками фіктивності в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » є К « ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_5 ) та ІНФОРМАЦІЯ_11 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ).
Підставами для внесення кримінального провадження слугували матеріали ІНФОРМАЦІЯ_12 та висновок економічного дослідження №12/01-20-1 від 12.01.2021 року, за період з 2019-2020 років, відповідно до якого встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) є неодноразовими переможцями у публічних закупівлях оголошених КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) за період 2019-2020 років та здійснювали виконання будівельних робіт. За період 2019-2020 р.р підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) здійснили виконання робіт для КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) на суму 299 602 713,06 грн., в т.ч.
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) на суму 81 771 215,29 грн., в т.ч. ПДВ - 13 628 535,87 грн. на виконання будівельно-монтажних робіт на виконання капітальних робіт;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) на суму 40 655 421,46 грн., в т.ч. НДС - 6 775 903,59 грн. на виконання капітального ремонту;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на суму 177 176 076,31 грн., в т.ч. ПДВ - 29 529 346,05 грн. на виконання капітального ремонту.
В свою чергу з метою завищення вартості робіт та подальшого отримання готівкових коштів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) мали фінансово-господарські відносини з підприємствами з ознаками «ризиковості» ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) на суму 740 331 993,52 грн., в т.ч. ПДВ 123 388 665,60 грн.
Підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_9 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) не мають в достатній кількості найманих працівників та виробничо-складських приміщень, перебувають на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_14 , користуються однією ір-адресою для подачі офіційної звітності, використовують одночасно одні й ті самі автомобілі, що вказує на належність даних СГД до однієї транзитно-конвертаційної групи.
Виходячи з вищевикладеного випливає, що щодо придбання товару (будматеріали, послуги будівельної техніки) підприємствами з ознаками «транзитності» ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) від підприємств з ознаками «фіктивності» ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_9 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) за період 2019-2020 р.р. мали значний вплив на формування податкового кредиту з податку на додану вартість для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) на суму 616 943 327,92 грн., ймовірно шляхом внесення до податкової звітності неправдивих відомостей, що не відповідають дійсності без наявності первинних документів, які фіксують факти здійснення господарських операцій.
Також, в ході проведення дослідження зроблено розрахунок перевищення вартості включених до кошторисної вартості за окремими договорами КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період 2019-2020 р.р. В ході розрахунку встановлено завищення вартості на загальну вартість на суму 6 308 869,97 грн.
Також, під час досудового розслідування було встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_11 ) виписано податкові накладні з номенклатурою (шини, автозапчастини) на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_4 ) на загальну суму 1425,5 ПДВ, які в свою чергу по ланцюгу постачання виписали податкові накладні на реалізацію будматеріалів на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) Мультисенсорна оптична система ІНФОРМАЦІЯ_16 , Сервер системи безпеки, Автоматизоване робоче місце «Оператор» придбання яких відсутнє на суму 7 884 026 грн. ПДВ.
Водночас, відповідно до відомостей АРМ «СФП», встановлено, що допитано під час досудового слідства у кримінальному провадженні №320190000000096 від 30.09.2019 службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_11 ), які повідомили про те, що є формальними у складі керівників, та зареєстрували на себе підприємство за грошову винагороду без мети здійснення фінансово-господарської діяльності, за результатом чого 18.03.2020 було складено картку «СФП».
Крім того, згідно Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено постанову суду №88344923, 19.03.2020, ІНФОРМАЦІЯ_17 , № справи 755/382/20 при розгляду кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017000000000147 від 09.08.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.27, ч.3 ст.212 КК України встановлено наступне: що на території Донецької, Миколаївської, Київської, Дніпропетровської областей та м. Києва, організованою злочинною групою, якими здійснюється протиправна діяльність, пов'язана з наданням послуг підприємствам реального сектору економіки по виведенню безготівкових грошових коштів у тіньовий, не контрольований державою готівковий обіг з подальшою їх легалізацією. У протиправній діяльності, організованою злочинною групою використовуються ряд підконтрольних підприємств та страхових компаній, що мають ознаки «фіктивності», в тому числі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПУ НОМЕР_4 ).
Дослідивши ланцюг постачання товарів та послуг встановлено, що реальне постачання товару на підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » здійснювалось в значно меншому обсязі ніж його подальша реалізація в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які в сою чергу здійснювали постачання робіт та послуг в адресу КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), а податковий кредит з ПДВ переважно сформовано за рахунок придбання інших товарів (дизельне пальне, інсектициди, автомобільні шини та ін.) які в подальшому не реалізовувались та не могли бути використані у господарській діяльності даних підприємств, що свідчить про відсутність факту реальності здійснення відображеної реалізації будматеріалів та послуг у відповідному обсязі. Підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » не мають виробничо-складських приміщень, за адресою реєстрації не знаходяться, перебувають на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_14 , користуються однією ір-адресою для подачі податкової звітності, використовують одночасно одні автомобілі, що вказує на належність даних СГД до однієї транзитно-конвертаційної групи.
Крім того, в ході здійснення досудового розслідування встановлено схему розкрадання державних коштів під час проведення тендерних закупівель КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за участю з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Так, встановлено, що КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) будучи ініціатором тендерних торгів, 14.04.2020 року переможцем тендеру ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 код за ДК 021:2015 (CPV): (45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація) «Капітальний ремонт благоустрою парку «Совки» у Святошинському районі» визнано підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), між підприємствами укладено договір №103/4 від 14.04.2020 року, загальна вартість робіт по капітальному ремонту парку становить 6 567 590 грн., а також додаткову угоду до вказаного договору №1 від 29.04.2020.
Згідно акту вартості устаткування, що придбавається, виконавцем робіт №2 (до договору №103/4) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » придбано та в подальшому встановлено комплектну каналізаційно-насосну станцію в складі: шафа керування насосами та датчиками, дробарка для стічних вод, каналізаційні погружні насоси, фільтр для очищення повітря, поплавок для керування каналізаційною дробаркою, резервуар КНС з оглядовим майданчиком та комплектом трубопроводів (далі КНС), загальною кошторисною вартістю 2 917 971 грн.
Крім того, в подальшому, між « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », за результатами тендерних процедур укладено договір договору підряду від 23.10.2020 року №314/10 та додаткової угоди №1 від 23.12.2020 щодо «Капітальний ремонт благоустрою парку «Совки» у Святошинському районі».
Згідно проведеного аналізу господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відобразило придбання вказаної КНС від підприємства з ознаками «фіктивності» ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ) за ціною 2 918 000 грн.
Подальшим аналізом фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » встановлено відсутність придбання КНС, що вказує на документальне оформлення безтоварних операцій, завищення вартості придбання КНС та придбання вказаного комплексу за готівкові кошти за значно нижчою ціною службовими особами - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Під час виїзду за адресою виконання робіт встановлено розташування КНС, а також ідентифіковано підприємство виробника - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ). Згідно матеріалів кримінального провадження, а також згідно аналізу фінансово-господарської діяльності вказаного підприємства встановлено, що ціни на КНС виробництва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » не перевищують 1 млн. грн., що є втричі нижчими ніж вказані в тендерній документації.
Крім того, проведеним оглядом інтернет сайту ІНФОРМАЦІЯ_19 встановлено фото в розділі «Фото-видео», з категорії «КНС с дробилкой», які містяться в фотозвіті «DBI-SPS пластиковая канализационная насосная станция (КНС) с дробилкой и фильтром», що відображені в протоколі огляду, згідно яких встановлено, що на даних фото зображена каналізаційно-насосна станція, що встановлена на території парку «Совки» Святошинського району м. Києва.
Так, за результатами проведеного огляду інтернет сайту ІНФОРМАЦІЯ_19 що являється офіційним сайтом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), встановлено фото звіт щодо влаштування каналізаційної насосної станції, що встановлена на території парку «Совки» Святошинського району м. Києва, а також презентацію «Дробарки, шнеки, решітки та конвеєри стрічкові для господарсько-побутової і виробничої каналізації».
Враховую викладене, досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » власними силами займалося влаштуванням каналізаційної насосної станції, що встановлена на території парку «Совки» Святошинського району м. Києва.
Під час досудового розслідування виникла необхідність у проведенні огляду каналізаційно-насосної станції, яка влаштована на території парку «Совки» у Святошинському районі м. Києва, за результатами виконання умов договору №103/4 від 14.04.2020 року укладеного між КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо «Капітальний ремонт благоустрою парку «Совки» у Святошинському районі», із залученням спеціаліста, для встановлення відповідності обсягів та вартості виконаних робіт, у зв'язку із чим постановою слідчого від 06.08.2022 залучено як спеціалістів співробітників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), які володіють спеціальними знаннями та навичками і можуть надавати консультації та висновки під час досудового розслідування і судового розгляду з питань, що потребують відповідних спеціальних знань і навичок.
Надалі, в ході здійснення досудового розслідування, на виконання ухвали про дозвіл на огляд слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_21 ОСОБА_6 (справа №761/9339/22, провадження №1-кс/761/5304/2022) від 30.05.2022, із залученням спеціалістів, проведено огляд каналізаційно-насосної станції (комплектна каналізаційно-насосна станція в складі: шафа керування насосами та датчиками, дробарка для стічних вод, каналізаційні погружні насоси, фільтр для очищення повітря, поплавок для керування каналізаційною дробаркою, резервуар КНС з оглядовим майданчиком та комплектом трубопроводів), яка розташована на території парку «Совки» Святошинського району м. Києва, що знаходиться на земельній ділянці за кадастровим номером 8000000000:75:225:0182, що зареєстрована на правах власності за Територіальною громадою міста Києва в особі ІНФОРМАЦІЯ_22 (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), право постійного користування земельною ділянкою визначено за ІНФОРМАЦІЯ_23 (код ЄДРПОУ НОМЕР_15 ), за результатами проведення якого встановлено ідентифікуючі ознаки деталей та частин з яких складається каналізаційно-насосна станція.
Таким чином, в ході здійснення досудового розслідування, в діях службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) вбачається заволодіння державних коштів в особливо великих розмірах.
Для встановлення усіх обставин проведених фінансово-господарських взаємовідносин КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », щодо виконання робіт та надання послуг «Капітальний ремонт благоустрою парку «Совки» у Святошинському районі», з метою відстеження походження предметів, частин та іншого устаткування яке використовувалися при встановленні КНС, обсягів виконаних робіт та наданих послуг, встановлених цін, встановлення підписів відповідальних осіб від зазначених СГД, реальності виконання підписів та їх відповідності із особами, які зазначені як підписанти, для чого необхідно дослідити оригінали первинних документів, які складались за наслідком фінансово-господарських операцій між КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо організації та виконання умов тендерних процедур - «Капітальний ремонт благоустрою парку «Совки» у Святошинському районі», документів участі у тендерних торгах, виконання умов договору № 103/4 від 14.04.2020 та додаткових угод, які перебувають у володінні КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Крім того виникла необхідність в отриманні документів КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо призначення на посаду керівника ІНФОРМАЦІЯ_1 гр. ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_24 , призначення на посаду начальника управління капітальних вкладень гр. ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , призначення їх на інші посади за період 2019-2022 років, наказів про призначення (за наявності про звільнення), заяв про працевлаштування (за наявності про звільнення, посадових інструкцій даних осіб щодо займаних посад, їх функціональних обов'язків, наданих та виписаних довіреностей щодо представлення інтересів підприємства, документів стосовно уповноваження на право підпису, документів щодо тендерного комітету ІНФОРМАЦІЯ_1 , складу тендерного комітету, наказів про формування, наказів про призначення осіб, які входять до тендерного комітету, інших пов'язаних документів за період 2019-2022 років, документів щодо відповідальних осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , які відповідальні за візування: начальника відділу договірної роботи ОСОБА_9 , головного бухгалтера ОСОБА_10 , начальника управління економіки та фінансів ОСОБА_11 , начальника відділу з публічних закупівель ОСОБА_12 , заступника начальника управління капітальних вкладень - начальника відділу супроводження проектів ОСОБА_13 , начальника управління правового забезпечення ОСОБА_14 , першого заступника генерального директора ОСОБА_15 , в тому числі наказів про призначення (за наявності про звільнення), заяв про працевлаштування (за наявності про звільнення), посадових інструкцій даних осіб щодо займаних посад, їх функціональних обов'язків, наданих та виписаних довіреностей щодо представлення інтересів підприємства, документів стосовно уповноваження на право підпису.
Вилучення у КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » фінансово-господарських документів, щодо взаємовідносин ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », документів організації та виконання тендерних процедур, документів щодо призначення на посаду керівника та начальника управління капітальних вкладень та інших документів щодо їх посадових обов'язків, документів щодо тендерного комітету, наказів про формування, наказів про призначення осіб, є єдиною можливістю дослідити ланцюг злочинної схеми від виконавця до замовника, встановити всіх учасників протиправної діяльності.
Так, згідно постанови слідчого на даний момент по кримінальному провадженню призначено судово-почеркознавчу експертизу документів по фінансово-господарським взаємовідносинам КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за період 2020-2021 року щодо організації та виконання умов тендеру стосовно «Капітальний ремонт благоустрою парку «Совки» у Святошинському районі».
З урахуванням вище викладеного, є достатні підстави вважати, що всі первинні документи бухгалтерського та податкового обліків, тендерна документація по фінансово-господарським операціям між КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » є доказами під час досудового розслідування та знаходяться у володінні службових осіб КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а тому детектив звернувся до слідчого судді з цим клопотанням.
В судове засідання детектив не з'явився, подав до суду заяву, відповідно до якої просив розглядати клопотання за його відсутності, клопотання підтримав в повному обсязі, просив його задовольнити.
Розгляд клопотання проводиться за відсутності володільця документів на підставі ч.2 ст.163 КПК України.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного висновку.
Згідно вимог ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до положень ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У відповідності з вимогами ч.6, 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Так, подане до суду клопотання детектива відповідає вимогам, регламентованим ч.2 ст.160 КПК України.
При цьому, враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких детектив просить надати тимчасовий доступ, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , мають суттєве значення для всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин указаного кримінального провадження.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 159-164, 166 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл детективам групи детективів у кримінальному провадженні №42021100000000092 на тимчасовий доступ до оригіналів документів, з можливістю їх вилучення (здійснити їх виїмку), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме до документів щодо організації та проведення тендерних процедур «Капітальний ремонт благоустрою парку «Совки» у Святошинському районі», виконання сторонами умов даного тендеру, первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів, що стосуються взаємовідносин з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) відносно виконання умов даного тендеру, документів виконання умов договору № 103/4 від 14.04.2020, додаткової угоди №1 від 29.04.2020, договору підряду від 23.10.2020 року №314/10, додаткової угоди №1 від 23.12.2020 та інших додаткових угод, документів щодо каналізаційно-насосної станції (комплектна каналізаційно-насосна станція в складі: шафа керування насосами та датчиками, дробарка для стічних вод, каналізаційні погружні насоси, фільтр для очищення повітря, поплавок для керування каналізаційною дробаркою, резервуар КНС з оглядовим майданчиком та комплектом трубопроводів), яка розташована на території парку «Совки» Святошинського району м. Києва, за період 2020-2021 років, а також документів призначення на посаду керівника ІНФОРМАЦІЯ_1 гр. ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_24 , призначення на посаду начальника управління капітальних вкладень гр. ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , за період 2019-2022 років, документів щодо тендерного комітету, документів щодо відповідальних осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , які відповідальні за візування: начальника відділу договірної роботи ОСОБА_9 , головного бухгалтера ОСОБА_10 , начальника управління економіки та фінансів ОСОБА_11 , начальника відділу з публічних закупівель ОСОБА_12 , заступника начальника управління капітальних вкладень - начальника відділу супроводження проектів ОСОБА_13 , начальника управління правового забезпечення ОСОБА_14 , першого заступника генерального директора ОСОБА_15 , в тому числі:
тендерна документація з усіма додатками, що свідчить про проведені процедури державних закупівель, організації їх проведення та виконання, супутніх документів;
документи щодо походження (придбання, виготовлення) комплектуючих, їх цінової вартості, загальної вартості каналізаційної насосної станції, дозволів на виконання робіт, ліцензій, документів на підставі яких здійснювалося встановлення (монтаж) КНС, заявок, технічну документацію (умов) та інших документів щодо встановлення КНС, прайс-листи та цінові пропозиції або інші документи, що підтверджують ціну на каналізаційно-насосну станцію (комплектна каналізаційно-насосна станція в складі: шафа керування насосами та датчиками, дробарка для стічних вод, каналізаційні погружні насоси, фільтр для очищення повітря, поплавок для керування каналізаційною дробаркою, резервуар КНС з оглядовим майданчиком та комплектом трубопроводів);
договори (контракти, рахунки-фактури), додаткові угоди, специфікації до них;
документи формування цін та проведення експертиз підтвердження вартості щодо «Капітальний ремонт благоустрою парку «Совки» у Святошинському районі»;
звіти, акти виконаних робіт;
податкові накладні, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, інші документи що підтверджують завантаження/розвантаження та транспортування товарно-матеріальних цінностей;
сертифікати якості та відповідності придбаних товарів (робіт, послуг), паспорти якості;
оборотно-сальдові відомості по рахунку 631 та картки по рахунку 631;
платіжні доручення, рахунки-фактури, банківські виписки з оплати відвантаженого, придбаного товару (послуг, робіт), актів взаємозвірок в односторонньому порядку, складські картки;
документів походження товарів, які використовувалися під час отримання послуг, документи проходження митного контролю в режимі «імпорт», вантажно-митні декларації з додатками, договори, контракти з додатками та доповненнями до них, рахунки (інвойси), специфікації, накладні, акти приймання-передачі, податкових накладних, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення, банківські виписки, документи листування, документи з відомостями про сплату митних платежів та ін.) в разі наявності по окремим приладам, деталям та устаткуванню;
ліцензій, сертифікатів та дозволів, які надавалися сторонами, що дають право на здійснення фінансово-господарської діяльності;
документи листування з представниками та посадовими особами (в т.ч. роздруківки електронних документів);
інформацію про осіб (ПІБ, дату народження, адресу проживання, номери робочих та мобільних телефонів, посаду, дату прийняття/звільнення на роботу, тощо), які безпосередньо здійснювали переговори з вказаними контрагентами щодо оформлення відповідних документів, підписували дані документи, а також приймали-відвантажували товарно-матеріальні цінності, як від вказаних СГД, так і в їх адресу;
інші наявні документи, які маються відношення до проведених фінансово-господарських взаємовідносин КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 );
документів щодо відповідальних осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , які відповідальні за візування: начальника відділу договірної роботи ОСОБА_9 , головного бухгалтера ОСОБА_10 , начальника управління економіки та фінансів ОСОБА_11 , начальника відділу з публічних закупівель ОСОБА_12 , заступника начальника управління капітальних вкладень - начальника відділу супроводження проектів ОСОБА_13 , начальника управління правового забезпечення ОСОБА_14 , першого заступника генерального директора ОСОБА_15 , в тому числі наказів про призначення (за наявності про звільнення), заяв про працевлаштування (за наявності про звільнення), посадових інструкцій даних осіб щодо займаних посад, їх функціональних обов'язків, наданих та виписаних довіреностей щодо представлення інтересів підприємства, документів стосовно уповноваження на право підпису;
документів призначення на посаду керівника ІНФОРМАЦІЯ_1 гр. ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_24 , призначення на посаду начальника управління капітальних вкладень гр. ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , призначення їх на інші посади за період 2019-2022 років, наказів про призначення (за наявності про звільнення), заяв про працевлаштування (за наявності про звільнення), посадових інструкцій даних осіб щодо займаних посад, їх функціональних обов'язків, наданих та виписаних довіреностей щодо представлення інтересів підприємства, документів стосовно уповноваження на право підпису;
документів щодо тендерного комітету КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), складу тендерного комітету, наказів про формування, наказів про призначення осіб, які входять до тендерного комітету, інших пов'язаних документів за період 2019-2022 років
Строк дії ухвали встановити 1 місяць - до 29.08.2022.
Роз'яснити службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 , що у відповідності до вимог ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: