Яготинський районний суд Київської області
Cправа №: 382/454/22
3/382/331/22
03 серпня 2022 року суддя Яготинського районного суду Київської області Кисіль О.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Батальйону патрульної поліції в місті Бориспіль Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , не працюючого, ідентифікаційний номер невідомий, паспорт НОМЕР_1 орган який видав 3248 від 28.04.2016 року,
за ст.122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Яготинського районного суду Київської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 065267 від 22.05.2022 року та матеріали до нього про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.122-4 КУпАП, в якому зазначено, що 18 лютого 2022 року о 22 годині 10 хвилин гр. ОСОБА_1 по автодорозі Київ-Харків-Довжанський на 117 км. + 400 м. керував транспортним засобом ВАЗ 21063 д.н.з. НОМЕР_2 здійснив ДТП, після чого місце залишив, що призвело до розшукових дій.
ОСОБА_1 на розгляд справи не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, заяв чи клопотання на адресу суду від нього не надходило.
Відповідно до позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні «Смірнов проти України» (рішення від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України», заява № 36655/02), у силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, у першу чергу, на відповідні державні судові органи.
Розумність тривалості судового провадження оцінюється у залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінку сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції.
Також, у своїх рішеннях Європейський суд неодноразово наголошував, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки (рішення від 16 лютого 2017 року у справі «Каракуця проти України» («Karakutsya v. Ukraine»), заява № 18986/06, § 71).
Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_2 18 лютого 2022 року о 22 годині 10 хвилин гр. ОСОБА_1 по автодорозі Київ-Харків-Довжанський на 117 км. + 400 м. керував транспортним засобом ВАЗ 21063 д.н.з. НОМЕР_2 здійснив ДТП, після чого місце залишив, що призвело до розшукових дій.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.п. 2.10а ПДР, за що передбачена відповідальність за ст. 122-4 КУпАП.
Диспозиція ст. 122-4 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Подія та склад адміністративного правопорушення та наявність вини у діях ОСОБА_1 , доводяться поданими уповноваженим органом матеріалами, де міститься:
- протокол про адміністративне правопорушення серія ААБ № 065267 від 22.05.2022 року, складений відносно ОСОБА_1 за порушення ст. 122-4 КУпАП, який за формою та змістом відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справи України від 06.11.2015 року № 1376, в якому зазначено, що особу ОСОБА_1 встановлено за допомогою паспорта громадянина України і ОСОБА_1 з протоколом ознайомлений та згоден, та повідомлено йому про розгляд справи, автомобіль ВАЗ 21063 д.н.з. НОМЕР_3 належить ОСОБА_3
-копія постанови серії ААБ № 065266 від 22.05.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 124 КУпАП.;
- копія схеми місця ДТП від 18.02.2022 року,
-копія постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕАО №5408239 за ст. 126 ч. 4 КУпАП,
- рапортом поліцейського Батальйону патрульної поліції в місті Бориспіль Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції Є. Никитюка,
- поясненнями свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 відібрані інспекторами Батальйону патрульної поліції в місті Бориспіль Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції Є. Никитюком та ОСОБА_6 від 18.02.2022 року,
- фотокартками ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
- формою виводу відносно ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
- формою виводу відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
- реєстраційної картки транспортного засобу,
- копією полісу № 202898491,
- фотокартками транспортних засобів,
- копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу ВАЗ 21063 ,
Наявними матеріалами підтверджується, що при складанні протоколу від 22.05.2022 року серії ААБ № 065267 року особу ОСОБА_1 встановлено на підставі паспорта, повідомлено про те, що розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності відбудеться у Яготинському районному суді Київської області.
Установлення події та складу адміністративного правопорушення відбулося відповідно до приписів ст. 266 КУпАП та вимог Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 09.11.2015 року.
В рішенні Європейського суду з прав людини по справі О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства від 29.06.2007 року, яке з урахуванням положень ст. ст. 8, 9 Конституції України, а також ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» є частиною національного законодавства, зазначив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі держави.
Підстав для повернення протоколу про адміністративне правопорушення, так само як і підстав для закриття провадження у справі не встановлено.
Враховуючи особу ОСОБА_1 характер вчиненого правопорушення, ступінь суспільної небезпеки - дане правопорушення являється грубим порушенням Правил дорожнього руху є потенційно небезпечним для суспільства та становить реальну небезпеку учасникам дорожнього руху, загрожує їх життю, здоров'ю, тяжкість ймовірних наслідків, враховуючи пом'якшуючі та обтяжуючі обставини по даній справі, суд вважає призначити адміністративне стягнення у виді штрафу.
При накладені адміністративного стягнення, на особу, що притягається до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини визначені ст. 33 КУпАП, та не убачає, в розумінні ст. ст. 34, 35 наведеного Кодексу, обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність останнього і вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у межах санкції ст. 122-4 указаного Кодексу, яке за своїм видом і розміром буде справедливим, відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі порушника та ступеню його вини, необхідним і достатнім для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так й іншими особами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 122-4, ст. ст. 30, 40-1, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , ідентифікаційний код невідомий, визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого 122-4 КпАП України та піддати штрафу на користь держави, стягнувши з нього 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень (отримувач коштів: ГУК у Київ.обл./м.Київ/21081300, код ЄДРПОУ: 37955989, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN) UA488999980313030149000010001, код класифікації бюджету 21081300).
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 496,20 грн. (отримувач коштів: ГУК у Київ.обл./Яготинська міс./22030101, код ЄДРПОУ 37955989, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку (ІВАN) UA 788999980313101206000010860, код класифікації бюджету 22030101, Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); Відомча ознака: «00» без деталізації за відомчою ознакою).
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 294 КУпАП і може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду.
Суддя Кисіль О. А.