Справа № 161/10296/22
Провадження № 1-кс/161/4233/22
про тимчасовий доступ до речей і документів
м. Луцьк 03 серпня 2022 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, -
Старший слідчий СУ ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до оригіналів документів, які знаходяться у володінні АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , які розроблялись з метою проведення газифікації земельних ділянок із кадастровими номерами 0722883700:03:001:0921 та 0722883700:03:001:6531 у с. Зміїнець, Луцького району, Волинської області, а саме: заява на підключення до газових мереж; опитувальний лист; документи, підтверджуючі право власності чи право користування замовника на земельну ділянку та будівлі і споруди розташовані на ній (з графічними додатками); копії паспортів газових приладів (пристроїв), із зазначенням їх технічних характеристик; дозвіл власника розподільчих мереж щодо підключення об'єкту газифікації; копії довіреності представника замовника; технічні умови на зовнішнє та внутрішнє газопостачання та інші документи, які містять відомості, що можуть мати доказове значення у кримінальному провадженні, з можливістю їх вилучення.
Клопотання мотивує тим, що СУ ГУНП у Волинській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №1202203000000128 від 20.07.2022 року за ч. 3 ст. 190 КК України, з метою повного, всебічного і неупередженого проведення досудового розслідування вказаного кримінального провадження, виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до вищезазначених документів, а тому слідчий, за погодженням із прокурором, звернувся з даним клопотанням до суду.
В судове засідання прокурор, слідчий, не з'явилися, хоча належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання, подали суду клопотання про проведення судового засідання за їх відсутності, подане клопотання підтримують повністю, а тому, у відповідності до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України, судове засідання проводиться за їх відсутності, а також не здійснюється фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Статтею 163 ч.5 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Зважаючи на те, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав, передбачених ч. 5 ст.163 КПК України, вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №1202203000000128 від 20.07.2022 року за ч. 3 ст. 190 КК України, а саме встановлення чи спростування факту вчинення розслідуваних злочинів, встановлення кола осіб, причетних до їх вчинення, а тому слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_3 ; ОСОБА_4 ; ОСОБА_5 ; ОСОБА_6 ; ОСОБА_7 ; ОСОБА_8 чи іншому слідчому - слідчої групи при розслідувані даного кримінального провадження слід надати тимчасовий доступ до вищевказаних документів, які знаходяться у володінні АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів.
Одночасно, клопотання в частині можливості вилучення вказаних оригіналів документів до задоволення не підлягає, оскільки слідчим та прокурором не доведено наявності обставин, передбачених ч.7 ст. 163 КПК України.
З наведених мотивів клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. 159-166, 167, 369, 372 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Надати слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_3 ; ОСОБА_4 ; ОСОБА_5 ; ОСОБА_6 ; ОСОБА_7 ; ОСОБА_8 чи іншому слідчому - слідчої групи при розслідувані даного кримінального провадження тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , які розроблялись з метою проведення газифікації земельних ділянок із кадастровими номерами 0722883700:03:001:0921 та 0722883700:03:001:6531 у с. Зміїнець, Луцького району, Волинської області, а саме: заява на підключення до газових мереж; опитувальний лист; документи, підтверджуючі право власності чи право користування замовника на земельну ділянку та будівлі і споруди розташовані на ній (з графічними додатками); копії паспортів газових приладів (пристроїв), із зазначенням їх технічних характеристик; дозвіл власника розподільчих мереж щодо підключення об'єкту газифікації; копії довіреності представника замовника; технічні умови на зовнішнє та внутрішнє газопостачання та інші документи, які містять відомості, що можуть мати доказове значення у кримінальному провадженні, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів.
Строк дії ухвали не може перевищувати два місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, згідно ст.166 КПК України, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя