01 серпня 2022 року Справа № 280/4389/22 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Богатинський Б.В., перевіривши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
до Військово-лікарської комісії військового госпіталя (при військовій частині НОМЕР_2) військово-медичного клінічного центру Східного регіону (АДРЕСА_2; код ЄДРПОУ НОМЕР_3)
про визнання протиправним та скасування рішення,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Військово-лікарської комісії військового госпіталя (при військовій частині НОМЕР_2) військово-медичного клінічного центру Східного регіону (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати довідку Військово-лікарської комісії військового госпіталя (при військовій частині НОМЕР_2) військово-медичного клінічного центру Східного регіону №1584 від 28.06.2022 щодо обмеженої придатності до військової служби штаб-сержанта за мобілізацією ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в/ч НОМЕР_4, призваного у березні 2022 року Володимир Волинським РТЦК та СП Волинської області, начальника радіостанції.
Крім того, просить стягнути за рахунок бюджетних асигнувань військового госпіталя (при військовій частині НОМЕР_2) військово-медичного клінічного центру Східного регіону на користь ОСОБА_1 витрати за надання йому професійної правничої допомоги, в розмірі 41000 грн., та понесений судовий збір.
Відповідно до ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 11 ч. 5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
На виконання вимог п.11 ч.5 ст.160 КАС України, позивач стверджує, що не подавав ані до Запорізького окружного адміністративного суду, ані до іншого суду, жодного адміністративного позову до Військово-лікарської комісії військового госпіталя (при військовій частині НОМЕР_4) військово-медичного клінічного центру Східного регіону з тим самим предметом та з тих самих підстав, та на підтвердження даного факту долучає до власного адміністративного позову роздруківку з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Проте, у позовній заяві відповідачем визначена Військово-лікарська комісія військового госпіталя (при військовій частині НОМЕР_2) військово-медичного клінічного центру Східного регіону.
Таким чином, позивачем необхідно надати до суду належним чином оформлену позовну заяву з зазначенням власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Зокрема, відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою сплачується 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
У ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" установлено з 1 січня 2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 2481,00 грн.
Позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру, отже при зверненні до суду з даним позовом позивач мав сплатити судовий збір у сумі 992,40 грн.
Проте, до матеріалів позовної заяви надана квитанція про сплату судового збору у розмірі 840,80 грн.
Отже, позивачу необхідно надати до суду докази доплати судового збору у розмірі 151,60 грн. або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За приписами ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи
Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ч.10 ст.44 КАС України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
У відповідності до ст.94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються оформленими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Всупереч вищенаведеним нормам, не всі додані до позову документи засвідчені належним чином.
Отже, позивачу необхідно надати до суду належним чином засвідчені копії всіх документів, доданих до позовної заяви, у примірнику для суду та відповідача.
Відповідно до ч.1-ч.2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позов підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків позовної заяви.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Військово-лікарської комісії військового госпіталя (при військовій частині НОМЕР_2) військово-медичного клінічного центру Східного регіону про визнання протиправним та скасування рішення, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 5 днів від дня одержання копії ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до суду:
- належним чином оформленої позовної заяви із зазначенням власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- доказів доплати судового збору в сумі 151,60 грн., або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Реквізити для сплати судового збору: "Отримувач коштів ГУК у Зап.обл/м.Зап. Дніпров./22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37941997; Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA538999980313131206084008512; Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу - *; 101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Запорізький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа);
- належним чином засвідчених копій всіх документів, доданих до позовної заяви, у примірнику для суду та відповідача.
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, суд повертає позовну заяву у відповідності до пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Б.В. Богатинський