про повернення клопотання без розгляду
03 серпня 2022 рокум. Ужгород№ 260/2512/22
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Калинич Я.М., розглянувши клопотання про розгляд справи колегією суддів, подану до відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою судді Закарпатського окружного адміністративного суду від 15 липня 2022 року вказана позовна заява залишена без руху та надано позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви.
02 серпня 2022 року від позивача надійшло клопотання про розгляд справи колегією суддів.
При вирішенні заявленого клопотання суд керується таким.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) усі адміністративні справи в суді першої інстанції, крім випадків, встановлених цим Кодексом, розглядаються і вирішуються суддею одноособово.
Згідно із ч. 1 ст. 33 КАС України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, крім випадку, встановленого частиною четвертою статті 22 цього Кодексу, Національного банку України, окружної виборчої комісії (окружної комісії з референдуму), розглядаються і вирішуються в адміністративному суді першої інстанції колегією у складі трьох суддів.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КАС України будь-яку справу, що відноситься до юрисдикції суду першої інстанції, залежно від категорії і складності справи, може бути розглянуто колегіально у складі трьох суддів, крім справ, які розглядаються в порядку спрощеного позовного провадження. Питання про призначення колегіального розгляду вирішується до закінчення підготовчого засідання у справі (до початку розгляду справи, якщо підготовче засідання не проводиться) суддею, який розглядає справу, за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, про що постановляється відповідна ухвала.
Зі змісту наведених правових норм слідує, що клопотання про колегіальний розгляд справи може бути заявлене лише після відкриття провадження у справі.
У даному випадку позивач заявила клопотання про розгляд справи колегією суддів до відкриття провадження у справі, що не передбачено нормами КАС України. Відтак, клопотання позивача про колегіальний розгляд справи є очевидно безпідставним та необґрунтованим.
Відповідно до частини другої статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Беручи до уваги наведене, клопотання позивача про розгляд справи колегією суддів підлягає поверненню без розгляду.
Керуючись статтями 39, 40, 167, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Клопотання позивача про розгляд справи колегією суддів повернути позивачу без розгляду.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Я. М. Калинич