Справа № 947/36481/21
Провадження № 1-кс/947/7293/22
03.08.2022 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання cлідчого СВ Одеського РУП №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області лейтенант поліції ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 12021162480001934 від 03.11.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,
До Київського районного суду м. Одеси звернувся cлідчий СВ Одеського РУП №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області лейтенант поліції ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
02.11.2021 до чергової частини Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області надійшла заява відгр. ОСОБА_4 , яка просить застосувати заходи до невстановленої особи, яка в період часу з 19:00 по 20:30 год. 02.11.2021перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , таємно, шляхом віджиму металопластикового вікна, проникла у приміщення квартири та викрала ноутбук "Lenovo" чорного кольору, два мобільні телефони марки "Meizu" моделейМ3S та 6 PRO в якому була вставленна картка оператора ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " НОМЕР_1 та грошові кошти в загальній сумі 6000 гривень, після чого зникла з місця вчинення злочину, завдавши матеріального збитку заявниці на суму яка встановлюється. (єо32200 від 02.11.2021р)
В ході виконання доручення в порядку ст. 40 КПК України працівниками Одеського районного відділу поліції № 1 ГУНП в Одеській області, було проведено радіотехнічну розвідку за місцем вчинення кримінального правопорушення, а саме за наступною адресою: АДРЕСА_2 , та встановлено, що у зазначеній місцевості працювали наступні базові станції операторів рухомого (мобільного) зв'язку: ІНФОРМАЦІЯ_2
LAC: 45032 СID: 60262;
LAC: 45131 СID: 60071, 60326, 42001, 44021, 48084, 48087, 49053, 4812131, 4812173.
Відомості в зазначеній вище інформації можливо використати як доказ, оскільки вони містять фактичні данні, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлять наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
В судове засідання слідчий не з'явився, разом з тим слідчим до клопотання було долучено заяву, в якій він просив розгляд клопотання проводити за його відсутності.
Вказані документи знаходяться у оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », - яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3 та має можливість безповоротно її змінити або знищити. З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації вважаю, що розгляд клопотання необхідно проводити без виклику осіб, у володінні яких знаходиться ця інформація.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
На підставі вищевикладеного, враховуючи правове обґрунтування клопотання сторони обвинувачення, ту обставину, що документи мають значення для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування зазначеного кримінального провадження, самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках даного кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання про необхідність задоволення клопотання сторони обвинувачення.
Керуючись ст.ст. 159, 163-166 КПК України,
Клопотання cлідчого СВ Одеського РУП №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області лейтенант поліції ОСОБА_3 - задовольнити.
Надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення документів в паперовому або електронному вигляді, що знаходяться в оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », - яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , співробітникам Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області: старшому оперуповноваженому ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_13 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_14 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , що містять інформацію про з'єднання абонентів мобільного зв'язку за адресою: АДРЕСА_2 , та встановлено, що у зазначеній місцевості працювали наступні базові станції операторів рухомого (мобільного) зв'язку:
LAC: 45032 СID: 60262;
LAC: 45131 СID: 60071, 60326, 42001, 44021, 48084, 48087, 49053, 4812131, 4812173.
а саме: інформацію про абонентські номери SIM-карток, IMEI мобільних телефонів, прізвища, імена, по батькові та інші відомості про абонентів (за наявності таких відомостей), між якими відбувався сеанс зв'язку, тип з'єднання (вхідні, вихідні з'єднання), дата, час і тривалість таких з'єднань, з'єднання нульової тривалості, маршрут передавання даних, азимут та адреси базових станцій, що забезпечували з'єднання між вказаними абонентами. Інформацію прошу надати за період часу з 17 год. 00 хвилин 02.11.2021 року. по 23 год. 00 хвилин 02.11.2021 року.
Визначити строк дії ухвали про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю два місяці з дня постановлення ухвали.
Попередити оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », - яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили після її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_1