Постанова від 28.07.2022 по справі 444/1149/22

Справа № 444/1149/22

Провадження № 3/444/751/2022

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2022 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з УПП у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце проживання: АДРЕСА_1 , паспортні дані: НОМЕР_1 , виданий Жовківським РВ ГУМВС України у Львівській області, ІПН судом не встановлено,-

за ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , 05.06.2022 року біля 23 год. 40 хв. за адресою: м. Дубляни, по вул. шевченка, 20 Львівської області перебував в період часу комендантської години на вулиці та при зауваженні вчинив злісну непокору законному розпорядженню працівник поліції, чим вчинив правопорушення передбачене ст. 185 КУпАП.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано судді Зеліско Р.Й.

Відповідно до ч. 2 ст. 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення розглядаються протягом доби.

ОСОБА_1 протягом доби в судове засідання не з'явився та не був доставлений працівником поліції.

У зв'язку із неявкою ОСОБА_1 , він викликався в судове засідання на 13.07.2022 року о 13 год. 00 хв., що підтверджується довідкою - телефонограмою, яку він особисто отримав.

Зважаючи на неявку ОСОБА_1 в судове засідання, судом було постановлено доставити останнього в судове засідання, яке призначене на 28.07.2022 року приводом.

Однак, на даний час розгляду справи, відомостей про виконання примусового приводу особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, до суду не надходило.

Відповідно до ч. 2 ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.

У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.

Суд враховує, що на виклик суду ОСОБА_1 не з'явився, в той же час суд обмежений трьохмісячним строком для накладення адміністративного стягнення.

Так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд приходить до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1 .

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії АА № 152254 від 05.06.2022 року;

- рапортом працівника поліції,

а також іншими матеріалами адміністративної справи.

Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 185 КУпАП України, так як він здійснив злісну непокору законній вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.

Обставиною, що пом'якшує чи обтяжує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення не встановлено.

Призначаючи вид та міру стягнення ОСОБА_1 враховую характер скоєного правопорушення, дані про його особу, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, обставини, які пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Санкція ст. 185 КУпАП України, передбачає стягнення у вигляді штрафу, або громадські роботи, або виправні роботи, або адміністративний арешт.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.

Відповідно до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496.20 грн.

З врахуванням наведеного, приходжу до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Керуючись ст. 7, 9, 24, 185, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 а визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 185 КУпАП України та накласти на нього стягнення у виді шрафу у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 коп. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце проживання: АДРЕСА_1 , паспортні дані: НОМЕР_1 , виданий Жовківським РВ ГУМВС України у Львівській області, ІПН судом не встановлено) судовий збір в розмірі 496,20 грн в дохід держави.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.

Суддя: Зеліско Р. Й.