Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/8465/21
Заочне
14 липня 2022 року м. Черкаси
Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого - судді Позарецької С.М.
при секретарі Ковальовій О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Черкаська служби чистоти» Черкаської міської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про стягнення заборгованості, -
Позивач КП «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради звернувся у Придніпровський районний суд м. Черкаси з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про стягнення заборгованості.
Свої вимоги мотивує тим, що згідно з рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради № 252 від 01.03.2011 «Про доповнення рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 31.10.2007 №1480 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг населенню м. Черкаси», КП «Черкаська служба чистоти» ЧМР визначено виконавцем послуг з вивезення твердих та рідких побутових відходів.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів» № 1070 від 10.12.2008, Виконавчий комітет Черкаської міської ради своїм рішенням № 564 від 29.05.2015 ввів у дію рішення конкурсної комісії щодо визначення переможцем конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у м. Черкаси, в якому визнав надавачем послуг з вивезення твердих побутових відходів Комунальне підприємство «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради.
Як зазначено, 04.06.2015 між КП «Черкаська служба чистоти» ЧМР та Виконавчим комітетом Черкаської міської ради був укладений Договір на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території м. Черкаси. 02.03.2020 до даного Договору між тими ж сторонами підписана Додаткова угода № 1, відповідно до якої термін дії Договору від 04.06.2015 продовжено до 31.05.2025.
Крім того, вказано, що Постановою № 1089 від 07.09.2017 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг КП «Черкаська служба чистоти» ЧМР видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів за місцем провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів.
На виконання вимог ст. 35-1 Закону України "Про відходи", ст. 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» переможцем конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у м. Черкаси - КП «Черкаська служба чистоти» ЧМР було запропоновано укладення Договору про надання послуг з вивезення побутових відходів, шляхом опублікування публічної оферти до публічного Договору про надання послуг з вивезення побутових відходів від 17.04.2013 в офіційному друкованому засобі масової інформації - газеті «Місто» №5 від 17.04.2013 та розміщений у мережі Інтернет на офіційному сайті Черкаської міської ради www.rada.cherkassy.ua.
Таким чином, договір на надання послуг з вивезення побутових відходів на території міста Черкаси є укладеним з моменту, коли споживач акцептував пропозицію офертанта у формі конклюдентних дій та не висловив заперечень проти договору.
У позовній заяві також зазначено, що КП «Черкаська служба чистоти» ЧМР належним чином виконує взяті на себе зобов'язання за Договором від 04.06.2015 на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території м. Черкаси та здійснює вивезення твердих побутових відходів згідно з графіком. Відповідачі: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 є власниками (співвласниками) квартири АДРЕСА_1 . Квартира знаходиться у багатоквартирному житловому будинку, вивезення ТПВ якого здійснює КП «Черкаська служба чистоти» ЧМР. Особовий рахунок № НОМЕР_1 відкрито на ОСОБА_1 . За вказаною адресою зареєстровано 9 осіб, які користуються цією комунальною послугою: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та неповнолітні особи: ОСОБА_6 , 2008 р.н., ОСОБА_7 , 2013 р.н., ОСОБА_8 , 2015 р.н., ОСОБА_9 , 2010 р.н.
Враховуючи зазначені вище обставини, відповідачі являються споживачами послуг з вивезення твердих побутових відходів на території міста Черкаси. Послуга з вивезення твердих побутовий відходів даним громадянам (відповідачам) здійснюється щоденно, місце складування відходів відбувається з контейнерного майданчика, який розміщений біля житлового будинку відповідачів. Проте, у порушення зобов'язання щодо оплати за послуги з вивезення ТПВ відповідачі не здійснюють оплату, тому за період з 01.03.2011 по 01.12.2021 у них виникла заборгованість перед позивачем, яка складає 14768,25 грн. Неналежне виконання відповідачами зобов'язань по договору порушує право позивача на одержання плати за надані послуги в установлений законом та визначений договором строк.
Також, позивачем на суму заборгованості, що виникла за відповідачами (14768,25 грн.), нараховані інфляційні у сумі 5127,87 грн. та 3% річних у сумі 412,53 грн.
На підставі викладеного вище, позивач просить суд, - стягнути солідарно з відповідачів на свою користь заборгованість за послуги з вивезення твердих побутових відходів у сумі 14868 грн. 25 коп., інфляційні у сумі 5127 грн. 87 коп., 3% річних у сумі 412 грн. 53 коп. та витрати на сплату судового збору у сумі 2270 грн. 00 коп., а всього 22578 грн. 65 коп.
Ухвалою суду від 11.02.2022 позовну заяву прийнято, відкрито провадження по справі та призначено її до судового розгляду. Дана цивільна справа визнана судом малозначною і розглядається у порядку спрощеного позовного провадження із повідомленням сторін. Сторонам встановлено строк для подачі заяв по суті справи. Крім того, сторони заперечень щодо такого порядку розгляду справи не надали.
У судове засідання представник позивача не з'явився. 13.04.2022 представниця позивача за довіреністю Лисак І.М. подала письмову заяву про розгляд справи без її участі. Заявлені позовні вимоги підтримала та просила задовольнити у повному обсязі. Проти ухвалення заочного рішення по справі не заперечувала.
У судове засідання відповідачі не з'явилися, хоча повідомлялися судом про дату, час та місце проведення розгляду справи у встановленому законом порядку. Поважність причин неявки суду не повідомили. Відзив на позов не подали.
Справу вирішено за правилами заочного розгляду, визначеними ст.ст. 280-282 ЦПК України, за відсутності відповідачів, які повідомлялися у встановленому законом порядку про час, дату і місце розгляду справи та не з'явилися у судове засідання без повідомлення причин, не подали відзиву проти позову та за відсутності заперечень з боку позивача щодо такого порядку розгляду справи.
Врахувавши думку представника позивача, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи в їх сукупності, всебічно, повно та об'єктивно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, суд встановив такі обставини та дійшов до відповідних висновків.
Як передбачено ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до положень ст. ст. 12, 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування (ч.ч. 3, 4 ст. 77 ЦПК України). Крім того, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч. 2 ст. 78 ЦПК України).
Відповідно до статті 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: 1) договори та інші правочини; 2) створення літературних, художніх творів, винаходів та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності; 3) завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі; 4) інші юридичні факти. Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки можуть виникати з рішення суду. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства або договором, підставою виникнення цивільних прав та обов'язків може бути настання або ненастання певної події.
Цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї. Виконання цивільних обов'язків забезпечується засобами заохочення та відповідальністю, які встановлені договором або актом цивільного законодавства. Особа може бути звільнена від цивільного обов'язку або його виконання у випадках, встановлених договором або актами цивільного законодавства (ст. 14 ЦК України).
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено у судовому засіданні, відповідно дорішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради № 252 від 01.03.2011 «Про доповнення рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 31.10.2007 №1480 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг населенню м. Черкаси», КП «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради визначено виконавцем послуг з вивезення твердих та рідких побутових відходів.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів» № 1070 від 10.12.2008, Виконавчий комітет Черкаської міської ради своїм рішенням № 564 від 29.05.2015 ввів у дію рішення конкурсної комісії щодо визначення переможцем конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у м. Черкаси, в якому визнав надавачем послуг з вивезення твердих побутових відходів комунальне підприємство «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради.
04.06.2015 між КП «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради та Виконавчим комітетом Черкаської міської ради укладений Договір на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території м. Черкаси.
02.03.2020 між тими ж сторонами підписана Додаткова угода № 1 до вказаного вище Договору, відповідно до якої, термін дії Договору від 04.06.2015 продовжено до 31.05.2025.
Крім того, Постановою № 1089 від 07.09.2017 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг КП «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів за місцем провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів.
До того ж, Черкаським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України було проведено перевірку щодо легітимності визнання надавачем послуг з вивезення ТПВ в м. Черкаси КП «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради законності укладання договорів, розрахунок діючого тарифу та норм накопичення сміття, порушень у ході перевірки не було виявлено.
На виконання вимог ст. 35-1 Закону України "Про відходи", ст. 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» переможцем конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у м. Черкаси - КП «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради було запропоновано укладення Договору про надання послуг з вивезення побутових відходів, шляхом опублікування публічної оферти до публічного Договору про надання послуг з вивезення побутових відходів від 17.04.2013 в офіційному друкованому засобі масової інформації - газеті «Місто» №5 від 17.04.2013 та розміщений у мережі Інтернет на офіційному сайті Черкаської міської ради www.rada.cherkassy.ua.
Договір на надання послуг з вивезення побутових відходів на території міста Черкаси є укладеним з моменту, коли споживач акцептував пропозицію офертанта у формі конклюдентних дій та не висловив заперечень проти договору.
Розділом ІІ Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 30.07.2012 № 390 визначено механізм доведення до відома споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад. Зокрема, відповідно до абз. 5 п. 2.5. даного Порядку, суб'єктами господарювання, що надають послуги з вивезення побутових відходів до відома споживачів доводиться така інформація, шляхом розміщення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування в мережі Інтернет (за наявності), у друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження (перевага надається друкованим засобам масової інформації органу місцевого самоврядування), веб-сайті суб'єкта господарювання (за наявності) та, за необхідності, на інформаційних стендах біля адміністративних будинків органів місцевого самоврядування, балансоутримувачів багатоквартирних будинків.
Судом встановлено, що заперечень з боку споживачів не надходило, тому відповідно до норм чинного законодавства Договір вважається укладеним.
З моменту надання позивачем споживачам послуг з вивезення твердих побутових відходів, відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» між сторонами виникли правовідносини, які полягають у виконанні споживачем зобов'язання щодо своєчасної та повної оплати спожитих послуг.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09 листопада 2017 року № 2189-VІІІ (в редакції Закону України №2454-VІІІ від 07 червня 2018 року, що чинна з 09 червня 2018 року; діє в частині положень частини третьої статті 11, абзаців першого та другого частини п'ятої статті 18 з 1 січня 2019 року; введено Закон в дію з 01 травня 2019 року відповідно до Прикінцевих та Перехідних положень ЗУ), житлово-комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
До житлово-комунальних послуг належать, зокрема, комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами п. 2 ч. 1 ст. 5 цього Закону). Права та обов'язки споживача визначені у статті 7 згаданого Закону.
Частиною першою статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» №1875-ІV (у редакції, що чинна до дії вище вказаного Закону, тобто й на час виниклих правовідносин) визначено, що житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 1 Закону № 1875-ІV споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.
Згідно зі статтею 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875-ІV залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються зокрема й на: комунальні послуги (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення (з використанням внутрішньо-будинкових систем), газопостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо).
Як зазначено у статті 19 згаданого Закону, відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем.
Статтями 20, 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (№ 1875-ІV) визначено права та обов'язки споживача й виконавця житлово-комунальних послуг. Зокрема, правом споживача є одержання вчасно та відповідної якості житлово-комунальних послуг згідно з законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, а обов'язком споживача - є укладення договору на надання житлово-комунальних послуг, підготовленого виконавцем на основі типового договору, а також оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом. Обов'язком виконавця - надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договору, а також підготовка та укладення із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.
Відповідно до ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875-ІV, плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору, розмір плати за комунальні послуги розраховується, виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.
Крім того, згідно із ч. ч. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» №2454-VІІІ від 07 червня 2018 року, в редакції, що чинна з 09 червня 2018 року, споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору. Послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води передбачені статтями 21 та 22 цього Закону. Дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово-комунальними послугами та несуть солідарну відповідальність за зобов'язаннями з оплати житлово-комунальних послуг (ч. 3 ст. 9 Закону).
Так, КП «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради належним чином виконує взяті на себе зобов'язання за Договором від 04.06.2015 на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території м. Черкаси та здійснює вивезення твердих побутових відходів згідно з визначеним графіком.
Як вбачається з матеріалів справи, за адресою: АДРЕСА_2 , зареєстровані відповідачі, що підтверджується довідками з відділу реєстрації місця проживання Управління з питань державної реєстрації Черкаської міської ради від 20.01.2022, отриманих судом 25.01.2022.
За вказаною адресою відповідачі отримують послуги з вивезення твердих побутових відходів від КП «Черкаська служба чистоти» Черкаська служба чистоти, відкритий о/р 31439063 на ім'я ОСОБА_1 , але ухиляються від перерахування щомісячної оплати за надані послуги з вивезення твердих побутових відходів, про що свідчить наданий позивачем розрахунок заборгованості.
Послуга з вивезення твердих побутовий відходів даним громадянам (відповідачам) здійснюється щоденно, місце складування відходів відбувається з контейнерного майданчика, який розміщений біля житлового будинку відповідачів за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідачі своєчасно не вносили плату за надані послуги з вивезення твердих побутових відходів, тож згідно з розрахунком КП «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради, заборгованість відповідачів по оплаті вказаних послуг за період з 01.03.2011 по 01.12.2021 становить 14768 грн. 25 коп. Заперечень проти такого розрахунку боргу, відповідачами до суду не надано.
Суд звертає увагу на те, що споживач зобов'язаний оплатити житлово-комунальні послуги, якщо він фактично користувався ними. Крім того, якщо споживач не відмовляється від оплати послуг, а оспорює об'єм наданих житлово-комунальних послуг виконавцем або їх якість, у справі повинні бути певні акти - претензії, як докази спростування заявленої суми стягнення. До таких висновків дійшов Верховний Суд у постанові по справі № 210/5796/16-ц від 18.03.2019.
Згідно з ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Позивачем надано вірний розрахунок інфляційних втрат у сумі 5127 грн. 87 коп. та трьох процентів річних у сумі 412 грн. 53 коп. у зв'язку із простроченням відповідачами оплати комунальних послуг.
Також суд вважає, що правовідносини, які виникли між сторонами, є грошовим зобов'язанням, в якому, серед інших прав і обов'язків сторін, на боржників покладено виключно певний цивільно-правовий обов'язок з оплати отриманих житлово-комунальних послуг, якому кореспондує право вимоги кредитора (частина перша статті 509 ЦК України) - вимагати сплати грошей за надані послуги.
У разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо. Кредитор, який одержав виконання обов'язку не в повному обсязі від одного із солідарних боржників, має право вимагати недоодержане від решти солідарних боржників. Солідарні боржники залишаються зобов'язаними доти, доки їхній обов'язок не буде виконаний у повному обсязі (ч.ч. 1, 2 ст. 543 ЦК України).
За таких обставин, оцінивши докази надані позивачем, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Комунального підприємства «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради підлягають до задоволення, оскільки встановлено, що позивач є надавачем послуг з вивезення твердих побутових відходів на території міста Черкаси, ним були надані відповідні послуги відповідачам, як споживачам таких послуг, наведені ним розрахунки розміру боргу здійснені за встановленими тарифами та не спростовані відповідачами, а тому до стягнення з відповідачів підлягає заборгованість за послуги з вивезення твердих побутових відходів - у сумі 14768грн. 25коп., інфляційні - 5127грн. 87коп., 3% річних - 412грн. 53коп., а всього - 20308грн. 65коп.
Щодо розподілу судових витрат, то відповідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно з ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України, - судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.
Позивачем при зверненні до суду з позовом було сплачено судовий збір в сумі 2 270 грн. 00 коп., що підтверджується платіжним дорученням №76876 від 22.12.2021.
Отже, до стягнення із відповідачів на користь КП «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради підлягає сума 2270 грн. 00 коп. (судовий збір) у рівних частках по 454 грн. 00 коп. з кожного.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 4, 5, 12-13, 76-84, 89, 141, 164, 223, 259, 264-265, 268, 280-282, 353, 354 ЦПК України суд, -
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 , код дані відсутні), ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_2 , код дані відсутні), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , АДРЕСА_2 ), ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , АДРЕСА_2 ), ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , АДРЕСА_2 ) на користь Комунального підприємства «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради (м. Черкаси, вул. Чайковського, 117, код ЄДРПОУ 03328652) заборгованість за послуги з вивезення твердих побутових відходів в сумі 14768грн. 25коп., інфляційні - 5127грн. 87коп., 3% річних - 412грн. 53коп., а всього - 20308грн. 65коп.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 , код дані відсутні) на користь Комунального підприємства «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради (м. Черкаси, вул. Чайковського, 117, код ЄДРПОУ 03328652) судовий збір в розмірі 454грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_2 , код дані відсутні) на користь Комунального підприємства «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради (м. Черкаси, вул. Чайковського, 117, код ЄДРПОУ 03328652) судовий збір в розмірі 454грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , АДРЕСА_2 ) на користь Комунального підприємства «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради (м. Черкаси, вул. Чайковського, 117, код ЄДРПОУ 03328652) судовий збір в розмірі 454грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , АДРЕСА_2 ) на користь Комунального підприємства «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради (м. Черкаси, вул. Чайковського, 117, код ЄДРПОУ 03328652) судовий збір в розмірі 454грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , АДРЕСА_2 ) на користь Комунального підприємства «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради (м. Черкаси, вул. Чайковського, 117, код ЄДРПОУ 03328652) судовий збір в розмірі 454грн. 00 коп.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення через суд першої інстанції до Черкаського апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст судового рішення складено 19.07.2022.
Головуючий: С. М. Позарецька