Ухвала від 04.10.2007 по справі 12/220-4331

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"04" жовтня 2007 р.

Справа № 02-10/12-351

м. Тернопіль

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Суддя Скрипчук О.С., розглянувши позовні матеріали Прокурора Борщівського району Тернопільської області в інтересах держави - Пенсійний фонд України в особі управління Пенсійного фонду України в Борщівському районі, вул. Шевченка, 2а, м. Борщів, Тернопільська область, до товариства з обмеженою відповідальністю "Золота нива", с. Стрільківці, Борщівського району, про стягнення з ТзОВ "Золота нива" 35636,10 грн. заборгованості із сплати страхових внесків, пені та штрафних санкцій, встановив.

Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.

Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про управління Пенсійного фонду Управління відповідно до покладених на нього завдань контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Пенсійного фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Пенсійного фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

З наведеного випливає, що Управління у прийнятті рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків діють як органи державної влади у здійсненні ними владних управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкти владних повноважень.

01 вересня 2005 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України (далі -КАС України). Відповідно до п. 1 частини першої ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно - правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з п. 4 частини першої ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом. Частиною 2 статті 18 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.

Виходячи з наведених норм КАС України, дана справа є справою адміністративної юрисдикції (адміністративною справою).

Частина перша п. 6 розділу VІІ “Прикінцеві та перехідні положення» КАС України встановлює, що до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Таким чином, спірні правовідносини за своїм характером є адміністративно-правовими і їх слід розглядати господарським судом за правилами, передбаченими Кодексом адміністративного судочинства України.

У відповідності до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документи про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Однак, позивачем до позовної заяви не додано її копії та копії документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.

Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі наведеного, керуючись 3, 18, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву № 1630 від 24.09.07р. залишити без руху.

2. Встановити Прокурору Борщівського району, м. Борщів, Борщівський район, Тернопільська область,48700 строк для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви - до 16 жовтня 2007 року Копію ухвали надіслати Прокурору Борщівського району, м. Борщів, Борщівський район, Тернопільська область,48700.

В разі не усунення недоліків в встановлений судом строк, позовна заява та додані до неї документи повертаються позивачу.

Суддя О.С. Скрипчук