Постанова від 28.07.2022 по справі 380/21264/21

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2022 рокуЛьвівСправа № 380/21264/21 пров. № А/857/6950/22

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючий-суддя Довга О.І.,

суддя Глушко І.В.,

суддя Запотічний І.І.

розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2022 року (головуючий суддя Крутько О.В., м. Львів) у справі №380/21264/21 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

23.11.2021 позивач звернувся в суд першої інстанції з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1, у якому просив: визнати бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови в підготовці та наданні до Головного управління ПФУ у Львівській області довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, з врахуванням 29 тарифного розряду за посадою начальника групи Головного військового представництва Міністерства оборони України та за документами, що є у пенсійній справі, в тому числі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24 липня 2020 року, справа №380/1812/20, для здійснення обчислення та перерахунку його пенсії з 01 серпня 2021 року - протиправними; зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, з врахуванням 29 тарифного розряду за посадою начальника групи Головного військового представництва Міністерства оборони України та за документами, що є у пенсійній справі, в тому числі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24 липня 2020 року, справа №380/1812/20, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії позивача з 01 серпня 2021 року з врахуванням раніше виплачених сум.

Позов обґрунтовує тим, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24 липня 2020 року у справі №380/1812/20, ІНФОРМАЦІЯ_2 видав ОСОБА_1 довідку № 294 від 20.11.2020 про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 05.03.2019, за посадою, відповідною (аналогічною) його останній штатній посаді начальника групи Головного військового представництва МОУ відповідно до 26 тарифного розряду, проте не врахував Директиву Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України від 27 липня 2021 № Д-321/3/ДСК та зміни до штатів зазначені у Переліку змін до штатів установ підпорядкованих Управлінню військових представництв Міністерства оброни України щодо приведення розмірів тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу до Схеми Департаменту фінансів Міністерства оборони України № 248/6549, затвердженої Міністром оборони України 19.09.2020, відповідно до яких у штат 4762 Головного військового представництва Міністерства оборони України введено тарифний розряд за посадою - начальник групи (штатне військове звання підполковник)- « 29». Зазначає, що з введенням в дію вищезазначеної директиви у Головних військових представництвах Міністерства оборони України, підпорядкованих Управлінню військових представництва Міністерства оборони України, штатних посад - «начальник групи» з 26 тарифним розрядом не існує. Вважає неправомірною відмову ІНФОРМАЦІЯ_2 у підготовленні та направленні довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку його пенсії з врахуванням 29 тарифного розряду за посадою начальника групи Головного військового представництва Міністерства оборони України.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2022 року адміністративний позов задоволено. Визнано протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови в підготовці та наданні до Головного управління ПФУ у Львівській області довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , з врахуванням 29 тарифного розряду за посадою начальника групи Головного військового представництва Міністерства оборони України з 01.08.2021. Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_1 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, з врахуванням 29 тарифного розряду за посадою начальника групи Головного військового представництва Міністерства оборони України для здійснення обчислення та перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 серпня 2021 року з врахуванням раніше виплачених сум.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, покликаючись на порушенням норм матеріального права зазначив, що 20.11.2020 відповідачем, на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.07.2020 у справі № 380/1812/20, була оформлена довідка про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами чинними станом на 05.03.2019 для перерахунку пенсії. 26 тарифний розряд для обчислення посадового окладу визначений позивачу відповідно до п.35 додатку 24 до наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 № 90. Відповідно до додатку 1 до Постанови № 704- 26 тарифному розряду відповідає тарифний коефіцієнт 3,04. Відповідач стверджує, що посадовий оклад позивачу розрахований відповідно до норм, чинних на 05.03.2019. Відповідач зазначає, що на час звернення позивача до відповідача з заявою про оформлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із зазначенням 29 тарифного розряду для обчислення посадового окладу зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб» та наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 № 90 в цій частині не вносились. Список від Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо оформлення ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії до відповідача не надходив. Просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позову.

Позивач подав відзив на апеляційну скаргу. З мотивів, викладених у відзиві, просить відмовити в задоволенні апеляційної скарги, а рішення суду першої інстанції залишити без змін.

ІНФОРМАЦІЯ_1 подав клопотання про зупинення апеляційного провадження у справі № 380/21264/22 , у якому, покликаючись на п. 5 ч. 1 ст. 236 КАС України, просить зупинити провадження у справі до припинення на території України воєнного стану, надаючи правову оцінку якому, суд апеляційної інстанції виходить з наступного

Зміст правового режиму воєнного стану, порядок його введення та скасування, правові засади діяльності органів державної влади, військового командування, військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій в умовах воєнного стану, гарантії прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб, визначені нормами Закону України № 389-VIII від 12.05.2015 «Про правовий режим воєнного стану».

Згідно з ст. 26 цього Закону правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України.

Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється.

У разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, законами України може бути змінена територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місцезнаходження судів.

Відповідно до приписів ст. 236 КАС України визначені обов'язкові та факультативні підстави для зупинення провадження у справі, які дійсно перешкоджають розгляду справи та мають об'єктивний характер.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Із змісту наведеної норми слідує, що така стосується лише фізичної особи, яка перебуває у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Водночас, на юридичних осіб та суб'єктів владних повноважень (в тому числі на військові частини) положення згаданої норми процесуального закону не поширюються.

У своєму клопотанні заявник не навів будь-яких інших переконливих та вагомих обставин, що зумовлюють неможливість апеляційного розгляду справи через введення воєнного стану. З огляду на наведене суд апеляційної інстанції не знаходить підстав для зупинення апеляційного провадження у справі, що має наслідком відмову у задоволенні заявленого відповідачем клопотання.

У відповідності до частини першої статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС), суд апеляційної інстанції вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, так як апеляційну скаргу подано на рішення суду першої інстанції, що ухвалене в порядку письмового провадження (без повідомлення сторін) за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з огляду на наступні підстави.

Судом встановлені наступні обставини.

Підполковник ОСОБА_1 звільнений з посади начальника групи 4762 Головного військового представництва Міністерства оборони України згідно наказу Міністра оборони України від 16.12.2010 № 1466. Згідно наказу начальника Головного представництва замовника № 4762 від 31.12.2010 № 197 з 01.01.2011 виключений зі списків особового складу представництва.

З 01 січня 2011 року позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року за № 2262-ХІІ. Пенсія позивачу була призначена в основному розмірі 65 % грошового забезпечення, вислуга років 25.

31 січня 2020 року, у зв'язку з набранням 05.03.2019 року законної сили рішенням у справі №826/3858/18, позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_2 із заявою в якій просив підготувати та надати Головному управлінню ПФУ у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, станом на 05 березня 2019 року у відповідності до вимог статей 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року за № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01.04.2019 року.

Відповідач листом від 17.02.2020 року №1547 повідомив позивача про те, що у ІНФОРМАЦІЯ_2 не має правових підстав складати інші довідки про розмір грошового забезпечення ніж ті, що вже подані до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Позивач, вважаючи протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо відмови в підготовці та наданні до Головного управління ПФУ у Львівській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку позивачу пенсії, з 01 квітня 2019 року, звернувся до суду.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 24 липня 2020 року у справі №380/1812/20 позов задоволено повністю. Визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо відмови ОСОБА_1 в підготовці та наданні до Головного управління ПФУ у Львівській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, з 01 квітня 2019 року; зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 (місцезнаходження: АДРЕСА_1; код ЄДРПОУ: НОМЕР_1) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, станом на 05 березня 2019 року у відповідності до вимог статей 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку позивачу пенсії з 01 квітня 2019 року. Рішення набрало законної сили.

На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24 липня 2020 року у справі №380/1812/20 ІНФОРМАЦІЯ_2 видав ОСОБА_1 довідку № 294 від 20.11.2020 про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 05.03.2019, за посадою, відповідною (аналогічною) його останній штатній посаді начальника групи Головного військового представництва МОУ з зазначенням наступних відомостей про розміри щомісячних видів грошового забезпечення: посадового окладу (26 тарифний розряд), окладу за військовим (спеціальним) званням - підполковник; надбавки за вислугу років (50%)ПО+ОВЗ; надбавки за особливості проходження служби (65%) ПО+ОВЗ+НВР; надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) ПО; премії (35%) ПО.

Позивач не погодився з діями відповідача щодо зазначення у довідці № 294 від розміру грошового забезпечення за посадою начальника групи Головного військового представництва Міністерства оборони України за 26 тарифним розрядом та не врахуванням Директиви Міністра оборони та Головнокомандувача Збройних Сил України від 27 липня 2021 № Д-321/3/ДСК та Переліку змін до штатів установ підпорядкованих Управлінню військових представництв Міністерства оброни України щодо приведення розмірів тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу до Схеми Департаменту фінансів Міністерства оборони України № 248/6549, затвердженої Міністром оборони України 19.09.2020 та звернувся до' відповідача з заявою від 05.10.2021 про підготовку та направлення довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій з врахуванням 29 тарифного розряду за посадою начальника групи Головного військового представництва Міністерства оборони України.

На заяву позивача відповідач надав відповідь № 10062 від 20.10.2021 про відсутність підстав для оформлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення у зв'язку з відсутністю запиту Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Приймаючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів ті обставини, на яких ґрунтуються його заперечення.

Суд апеляційної інстанції погоджується з таким висновком з огляду на наступне.

Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Відповідно до статті 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Згідно з ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ (Закон №2262-ХІІ).

Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII (Закон №2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із ч. 2 ст. 9 Закону №2011-XII до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (ч. 3 ст. 9 Закону №2011-XII).

Статтею 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону №2262-ХІІ, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом надасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" було затверджено нові тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, а також додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатками 1-16 (Постанова №704).

Пунктом 4 Постанови №704 установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

Пунктом 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання: установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 1- 11 за аналогічними посадами.

З метою визначення посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України, Міністром оборони України 01.03.2018 прийнято наказ №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" (Наказ №90), яким встановлено тарифні розряди за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

Колегія суддів зазначає, що 20.11.2020 ІНФОРМАЦІЯ_2 на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.07.2020 у справі № 380/1812/20 була оформлена довідка про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами чинними станом на 05.03.2019 для перерахунку пенсії. 26 тарифний розряд для обчислення посадового окладу визначений позивачу відповідно до п.35 додатку 24 до наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 № 90.

Разом з тим, Директивою Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України від 27 липня 2021 № Д-321/3/ДСК та Переліком змін до штатів установ підпорядкованих Управлінню військових представництв Міністерства оброни України щодо приведення розмірів тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу до Схеми Департаменту фінансів Міністерства оборони України № 248/6549, затвердженої Міністром оборони України 19.09.2020, із штатів Головних військових представництв Міністерства оборони України виведено посади начальників груп (штатне військове звання підполковник) з 26 тарифним розрядом та введено посади начальників груп Головних військових представництва Міністерства оборони України (штатне військове звання підполковник) з 29 тарифним розрядом.

Апеляційний суд вказує, що згідно виданої Головним військовим представництвом Міністерства оборони України Дутці Г.Т. довідки № 528/2286 від 22.09.2021 з посиланням на вищевказані Директиву Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України від 27 липня 2021 № Д-321/3/ДСК та Перелік змін до штатів установ підпорядкованих Управлінню військових представництв Міністерства оброни України щодо приведення розмірів тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу до Схеми Департаменту фінансів Міністерства оборони України № 248/6549, затвердженої Міністром оборони України 19.09.2020, у штат 4762 Головного військового представництва Міністерства оборони України введено тарифний розряд за посадою - начальник групи (штатне військове звання підполковник)- « 29».

Таким чином, правомірним є проведення позивачу перерахунку його пенсії відповідно до розміру грошового забезпечення за посадою, відповідною (аналогічною) його останній штатній посаді начальника групи Головного військового представництва МОУ виходячи з 29 тарифного розряду.

Враховуючи вищевикладене, апеляційний суд приходить до висновку, що суд першої інстанції, зробивши системний аналіз положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, дійшов вірного висновку про задоволення позову, а тому апеляційну скаргу слід відхилити.

Згідно з ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Зазначене положення поширюється на доказування правомірності оскаржуваного рішення (дії чи бездіяльності). Окрім доказування правових підстав для рішення (тобто правомірності), суб'єкт владних повноважень повинен доказувати фактичну підставу, тобто наявність фактів, з якими закон пов'язує можливість прийняття рішення, вчинення дії чи утримання від неї.

В розумінні ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним, обґрунтованим та відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до ст. 316 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2022 року у справі № 380/21264/21 - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України.

Головуючий суддя О. І. Довга

судді І. В. Глушко

І. І. Запотічний