Ухвала від 28.07.2022 по справі 461/2685/22

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

28 липня 2022 рокуЛьвівСправа № 461/2685/22 пров. № А/857/9920/22

Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Шинкар Т. І., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 представника Громадянина Російської Федерації ОСОБА_2 на рішення Галицького районного суду м. Львова від 02 червня 2022 року у справі №461/2685/22 за адміністративним позовом Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області до Громадянина Російської Федерації ОСОБА_2 про затримання з метою ідентифікації та забезпечення видворення за межі території України,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Галицького районного суду м. Львова від 02 червня 2022 року задоволено повністю адміністративний позов Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області до Громадянина Російської Федерації ОСОБА_2 про затримання з метою ідентифікації та забезпечення видворення за межі території України.

Не погодившись із прийнятим рішенням, ОСОБА_1 представник Громадянина Російської Федерації ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу.

На виконання вимог ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.07.2022 судом першої інстанції супровідним листом від 11.07.2022 скеровано матеріали справи №461/2685/22, передані судді-доповідачу 25.07.2022.

Перевіривши матеріали справи та подану апеляційну скаргу встановлено, що така не відповідає вимогам статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки подана з пропуском строку на апеляційне оскарження.

Відповідно до частини 4 статті 286 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня його проголошення.

Норми статті 286 Кодексу адміністративного судочинства України є спеціальними по відношенню до норм статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, однак законодавцем не обмежено повноваження суду апеляційної інстанції щодо поновлення строку на апеляційне оскарження і на відміну від правил, установлених статтею 270 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачений статтею 286 Кодексу адміністративного судочинства України строк на апеляційне оскарження не є преклюзивним.

Разом з апеляційною скаргою подана заява про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження в якій зазначено, що після прибуття на територію Волинської області та після поміщення до Волинського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства відповідач - ОСОБА_2 вирішив оскаржити рішення суду першої інстанції і лише 16.06.2022 звернувся за наданням правової допомоги до Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, 17.06.2022 на ім'я ОСОБА_1 видане доручення на надання правової допомоги. Вказане, на переконання скаржника, є підставою для поновлення процесуальних строків.

Разом з тим, апеляційна скарга подана 29.06.2022, тобто понад десять днів від зазначених у вказаній заяві обставин.

Суддя-доповідач зауважує, що за змістом процесуального закону поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що оскаржує судове рішення, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, що підтверджені належними доказами.

Відповідно до частини 3 статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення встановлених строків і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Оскільки скаржник не зазначає поважних підстав за яких апеляційна скарга подана понад десять днів з дня звернення відповідача до Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, апеляційну скаргу слід залишити без руху.

Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунутий шляхом надіслання на адресу Восьмого апеляційного адміністративного суду вмотивованої заяви про поновлення строку апеляційного оскарження із наведенням поважних підстав його пропуску.

При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу, слід роз'яснити, що відповідно до пункту 4 частини 1 статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України в разі, якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано в зазначений строк, або наведені нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Керуючись статтями 286, 295, 298, 299 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 представника Громадянина Російської Федерації ОСОБА_2 на рішення Галицького районного суду м. Львова від 02 червня 2022 року у справі № 461/2685/22 за адміністративним позовом Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області до Громадянина Російської Федерації ОСОБА_2 про затримання з метою ідентифікації та забезпечення видворення за межі території України - залишити без руху.

Встановити ОСОБА_1 представнику Громадянина Російської Федерації ОСОБА_2 десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

СуддяТ. І. Шинкар