Ухвала від 27.07.2022 по справі 420/10161/22

Справа № 420/10161/22

УХВАЛА

27 липня 2022 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Цховребова М.Г., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому позивач просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення основного розміру пенсії позивача за вислугу років з 90 процентів на 70 процентів сум грошового забезпечення та обмеження пенсії позивача максимальним розміром з 01.04.2019 року при її перерахуванні на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 01.11.2021 року по справі № 420/14709/21;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок пенсії позивача за вислугу років з 01.04.2019 року, виходячи з основного розміру пенсії 90 процентів грошового забезпечення без обмеження її максимальним розміром та виплату різниці між перерахованою та виплаченою пенсією за минулий час, починаючи з 01.04.2019 року.

Одержавши позовну заяву, суд з'ясував, що її подано без додержання вимог, встановлених ст. 161 КАС України, з таких підстав.

Згідно з ч. 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивачем до позовної заяви фактично додано копії перерахунків пенсії позивача з 01 березня 2022 року та з 01 лютого 2021 року.

Проте, позивачем не додано до позовної заяви жодних доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме щодо фактичного вчинення відповідачем оскаржуваних дій щодо зменшення основного розміру пенсії позивача за вислугу років з 90 процентів на 70 процентів сум грошового забезпечення та обмеження пенсії позивача максимальним розміром з 01.04.2019 року.

Враховуючи та на підставі наведеного, виявлені недоліки позовної заяви повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду, разом із копіями для інших учасників справи:

- усіх наявних у позивача доказів щодо фактичного вчинення відповідачем оскаржуваних дій щодо зменшення основного розміру пенсії позивача за вислугу років з 90 процентів на 70 процентів сум грошового забезпечення та обмеження пенсії позивача максимальним розміром з 01.04.2019 року (наприклад, перерахунок пенсії тощо).

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 123, 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256, 294 КАС України, суд -

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суд роз'яснює, що відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовна заява повертається позивачеві.

Ухвала окремо оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя М.Г. Цховребова