Справа № 191/1577/22
Провадження № 3/191/399/22
27 липня 2022 року м. Синельникове
Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Порошина О.О., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 4 ст.172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до бойового наказу командира частини лейтенант ОСОБА_1 , разом зі своїм взводом виконував бойові завдання поблизу населеного пункту - с. Чарівне Гуляйпільського району Запорізької області. Однак, приблизно о 1 год. ночі 16 липня 2022 року лейтенант ОСОБА_1 самостійно вирішив залишити підрозділ та усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, самовільно залишив місце служби без поважних причин, а саме залишив розташування підрозділу, припинив виконувати свої службові обов'язки та вирушив в напрямку с. Мирне. В подальшому приблизно об 23 годині 30 хвилин 16 липня 2022 року ОСОБА_1 самостійно повернувся до військової частини НОМЕР_1. Таким чином, за викладених обставин, лейтенант ОСОБА_1 , діючи всупереч інтересам служби свої службові обов'язки не виконував та незаконно перебував поза розташуванням військової частини НОМЕР_1, в умовах особливого періоду, а саме воєнного стану до 23 год. 30 хв. 16 липня 2022 року, тобто тривалістю до десяти діб, чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст. 172-11 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, але в матеріалах справи є його заява в якій просив розглядати адміністративний матеріал стосовно притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.172-11 КУпАп без його участі, провину щодо вчиненого визнає повністю.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255цього Кодексу.
Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суд, ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколом про вчинення адміністративного правопорушення №51 від 18 липня 2022 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; клопотання ОСОБА_1 , копію документів, що посвідчують особу, доповідь про подію у військовій частині НОМЕР_1 від 16 липня 2022 року №167, суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-11 КУпАП, самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
При призначенні адміністративного стягнення суд, з урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч.4 ст.172-11 КУпАП, яке буде справедливим, достатнім і необхідним для виховання особи та запобігання новим проступкам, а саме у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ч. 4 ст. 172-11, ст. ст. 251, 283, 284, 294 КУпАП, суддя,-
Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-11 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 145 розмірів неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 2465,00 грн. (дві тисячі чотириста шістдесят п'ять) грн. 00 коп. (отримувач: ГУК у Дн-кій обл/м.Син/21081100, Код ЄДРПОУ: 37988155, Банк: Казначейство України (ЕАП), Рахунок: UA258999980313040106000004587, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції).
На підставі п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О. О. Порошина