Провадження №3/748/845/22
Єдиний унікальний № 748/1120/22
27 липня 2022 рокум. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Олещенко В.І.,
за участю секретаря судового засідання Вадюхіної О.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, командира відділення військової частини НОМЕР_2, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
за ч.3 ст.172-20 КУпАП,
16 липня 2022 року о 18 годині 00 хвилин за адресою: АДРЕСА_2, на території військової частини НОМЕР_2 був виявлений військовослужбовець призваний за мобілізацією молодший сержант ОСОБА_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з ротової порожнини. Даному військовослужбовцю було запропоновано перевіритись на стан алкогольного сп'яніння, на що ОСОБА_1 погодився. Згідно Акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу від 16 липня 2022 року № 170 (тест на алкоголь №1845, проба позитивна -1,89 проміле).
Таким чином, ОСОБА_1 знаходився на території військової частини в нетверезому стані в умовах особливого періоду таскоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 172-20 КУпАП.
Крім того, 17 липня 2022 року о 10 годині 00 хвилин за адресою: АДРЕСА_2, на території військової частини НОМЕР_2 був виявлений військовослужбовець призваний за мобілізацією молодший сержант ОСОБА_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з ротової порожнини. Даному військовослужбовцю було запропоновано перевіритись на стан алкогольного сп'яніння, на що ОСОБА_1 погодився. Згідно Акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу від 17 липня 2022 року № 1172 (тест на алкоголь №1848, проба позитивна -0,33 проміле).
Таким чином, ОСОБА_1 знаходився на території військової частини в нетверезому стані в умовах особливого періоду таскоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 172-20 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 відсутній. В матеріалах справи мається заява про розгляд справи у його відсутності. Свою вину визнає.
Вивчивши матеріали справ, суд приходить до наступного висновку.
До суду надійшло дві справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності: за ч.3 ст.172-20 КУпАП - єдиний унікальний 748/1120/22 (провадження № 3/748/845/22) та за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП - єдиний унікальний 748/1121/22 (провадження № 3/748/846/22), які відповідно до ст.36 КУпАП були об'єднані 25 липня 2022 року постановою судді Чернігівського районного суду Чернігівської області в одне провадження.
Відповідно до ч.3 ст.172-20 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті (ч.1 ст.172-20 КУпАП - розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння; ч.2 ст.172-20 КУпАП - участь начальників (командирів) та інших керівників у розпиванні з підлеглими військовослужбовцями, а також військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів під час виконання ними обов'язків військової служби, або невжиття ними заходів для відсторонення від обов'язків військової служби осіб, які перебувають у нетверезому стані, стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або приховування випадків розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів, появи на території військової частини в нетверезому стані, стані наркотичного чи іншого сп'яніння підлеглих військовослужбовців, а також військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів.) вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.172-20 КУпАП, підтверджується протоколом про військове адміністративне правопорушення серії КИЧР/Г № 244 від 18 липня 2022 року, протоколом про військове адміністративне правопорушення серії КИЧР/Г № 245 від 18 липня 2022 року, які є документами, що офіційно засвідчують факт вчинення неправомірних дій, і є одним із джерел доказів, Актами огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу № 170 від 16.07.2022 року та № 172 від 17.07.2022 року, тестами на алкоголь № 1845 від 16.07.2022 року та № 1848 від 17.07.2022 року, які знаходиться в матеріалах справи.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують його відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення в межах санкції ч.3 ст.172-20 КУпАП, у виді штрафу на користь держави в розмірі двохсот п'ятнадцятинеоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.40-1, ст.172-20 ч.3, ст.ст. 221, 245-249, 276- 295 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.172-20 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП, у виді штрафу у розмірі двохсот п'ятнадцятинеоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 655 (три тисячі шістсот п'ятдесят п'ять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 496,20 грн (код ЄДРПОУ: 37993783, ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106, призначення платежу: стягнення судового збору).
Роз'яснити положення ст.ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання копії постанови, а у разі її оскарження або опротестування не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати штрафу у строк, зазначений вище, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір призначеного штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.І. Олещенко