Постанова від 26.07.2022 по справі 736/592/22

Справа № 736/592/22

Номер провадження 3/736/258/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2022 року м. Корюківка

Суддя Корюківського районного суду Чернігівської області - Пархомчук Т.В.,

за участі секретаря - Крапивній Г.В.,

правопорушника - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі засідань суду у м. Корюківці матеріали, що надійшли від Корюківського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , працюючого в Збройні Сили України, до адміністративної відповідальності не притягувався,

за ч.1 ст.130 КУпАП

ВСТАНОВИЛА:

До суду 11.07.2022 від Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 383879 01 липня 2022 року о 18 год. 42 хв. в м. Корюківка Чернігівської області, по вул. Бульварній, ОСОБА_1 керував транспортним засобом ЗАЗ 110217, державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з рота, не чітка мова), від проходження тесту відмовився, при цьому велась безперервна відеофіксація. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 ПДР України та скоїв правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 зазначив, що дійсно 01 липня 2022 року о 18 год. 42 хв. в м. Корюківка Чернігівської області, по вул. Бульварній керував автомобілем, але в стані алкогольного сп'яніння не перебував.

Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (ст.245 КУпАП).

Диспозиція ч.1 ст.130 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Таким чином, водію повинно бути запропоновано пройти огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції у відповідно встановленому порядку.

Порядок огляду водія передбачений статтею 266 КУпАП, згідно якої, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Отже, зазначена норма говорить про те, що відповідальність аз порушення вимог ч. 1 с т. 130 КУпАП наступає в разі проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння і позитивного результату такого огляду, а також в разі відмови водія від проходження огляду при цьому, проводиться відеофіксація вказаних дій, а в разі неможливості такої фіксації відмова від проходження огляду повинна бути зафіксована в присутності двох свідків.

Одним із джерел доказів у справах про адміністративні правопорушення є протокол про здійснення адміністративного правопорушення. Однак, сам протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 383879 від 01.07.2022 за своєю правовою природою не є самостійними та беззаперечним доказом винуватості особи у вчиненні правопорушення, а обставини викладені в ньому повинні бути перевірені за допомогою інших доказів, які б підтверджували вину особи, яка притягується до адміністративної відповідальності і не викликали б сумнівів.

До матеріалів про адміністративне правопорушення було додано диск безперервної відеофіксації на якому зафіксовано лише процес складення протоколу про адміністративне правопорушення, однак з відео не вбачається чи пропонували поліцейські пройти ОСОБА_1 огляд на стан сп'яніння, так само на відео не зафіксовано факту відмови порушника від проходження огляду.

Враховуючи наведене, суд не приймає до уваги як доказ протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 383879 від 01.07.2022, через його неналежність та недопустимість.

Інші докази, які б вказували на подію адмінправопорушення та винуватість ОСОБА_1 у його вчиненні в матеріалах справи відсутні.

Таким чином, за відсутності беззаперечних доказів щодо події адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, суд позбавлений можливості об'єктивно встановити обставини справи.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. 221, п. 1 ч. 1 ст. 247, п. 3 ч. 1 ст. 284, ч. 1 ст. 130 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у адміністративній справі №736/592/22 відносно відповідальності ОСОБА_1 за ст. 130 ч. 1 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернігівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Корюківського районного суду Чернігівської області.

Суддя Т. В. Пархомчук