Справа № 466/2981/22
Провадження № 3/466/1431/22
26 липня 2022 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м.Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працездатного, не працевлаштованого, одружений, має на утриманні 2-є неповнолітніх дітей, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,
за участю захисника адвоката Рудакевича Ю.Ю.,
ОСОБА_1 11.05.2022 о 01:15 у м.Львові на вул.Мазепи, 3-А керував транспортним засобом «Chevrolet Aveo TC58U» д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився у встановленому законом порядку зі згоди водія на місці за допомогою приладу Drager Alcotest 6820, тест позитивний 3,15%, чим порушив п.2.9а Правил дорожнього руху.
В останнє судове засідання 26.07.2022 ОСОБА_1 не прибув. Захисник адвокат Рудакевич Ю.Ю., який діє на підставі Угоди про надання правової допомоги від 14.06.2022 року будучи в судовому засідані та переглянувши відеозапис з камери працівнка ПП залишив вирішення питання про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 на розгляд суду.
На підставі ст.268 КУпАП, суд вважає за можливе провести розгляд справи у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення стверджується даними протоколу серії ААБ№054508 від 11.05.2022, згідно якого ОСОБА_1 11.05.2022 о 01:15 у м.Львові на вул. Мазепи, 3-А керував транспортним засобом «Chevrolet Aveo TC58U» д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився у встановленому законом порядку зі згоди водія на місці за допомогою приладу Drager Alcotest 6820, тест позитивний 3,15% /арк.спр.2/.
Статтею 130 КУпАП України встановлено відповідальність як за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, так і за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.9-а ПДР України встановлено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Тобто об'єктивною стороною правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП є керування транспортним засобом у стані сп'яніння (алкогольного чи наркотичного) або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до пункту 3 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України 9 листопада 2015 року за № 1452/735, ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
При цьому згідно з п. 6. розділу І такої огляд на стан сп'яніння проводиться зокрема поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Згідно з пунктами 1, 3-5, 11 розділу II Інструкції за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп'яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції. Перед проведенням огляду на стан сп'яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп'яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Оформлення матеріалів огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу здійснюється згідно з чинним законодавством.
При цьому частиною 2 ст.266 КУпАП визначено, що огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Так з долученого до протоколу про адміністративне правопорушення відеозапису з портативного нагрудного відеореєстратора поліцейського, вбачається, що водій автомобіля «Chevrolet Aveo TC58U» д.н.з. НОМЕР_1 ОСОБА_1 керуючи таким був зупинений шляхом перешкоди рухатися та зясовано, що водій перебуває за кермои з ознаками алуогольного спяніння, нечітка мова, хода, поведінка, що не відповідає звичайній. У звязку з тим, що водій має ознаки алкогольного спяніння, поліцейським запропоновано останньому пройти огляд на стан сп'яніння на місці за допомогою приладу Drager Alcotest 6820, повідомлено серійний номер такого - ARНЕ 0129, а також те, що даний пристрій дозволений до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, сертифікований, чинний.
Поліцейським показано ОСОБА_1 трубку у яку він буде дути та переконатись, що така герметично запакована. Надалі вказану трубку працівником поліції було вставлено в пристрій та в присутності водія здійснено контрольний замір повітря, щоб підтвердити, що в трубці відсутній алкоголь та пристрій є справним, даний замір показав відсутність алкоголю. Після цього працівником поліції було оголошено номер тесту, який буде здійснювати ОСОБА_1 - №1304, та роз'яснено йому процедуру проходження такого, зокрема, що повітря в трубку необхідно вдихати безперервно до звукового сигналу. Після цього ОСОБА_1 пройшов огляд, пристрій показав результат - 3,15 проміле, що було оголошено працівником поліції та вказано, що водій знаходиться в стані алкогольного сп'яніння, безпосередньо після чого водієм жодних заперечень щодо даної обставини вказано не було. При цьому чіткої незгоди з результатами огляду працівникам поліції не висловлював. Після заповнення чеку працівником поліції було ознайомлено водія з таким та зазначено де необхідно поставити підпис щодо проходження такого, на що ОСОБА_1 чек підписав та отримав копію такого.
Після цього працівниками поліції було складено протокол про адміністративне правопорушення, а також акт огляду, надано ОСОБА_1 можливість вписати в протоколі свої пояснення, на що він зазначив, що за алкоголю не вживав і не згідний з протоколом. Надалі працівником поліції було ознайомлено водія зі змістом протоколу шляхом зачитування такого вголос при його візуальному спостереженні самого протоколу, в тому числі повідомлено, що проходження огляду засвідчується свідком та записом з камери, а також які матеріали додаються, роз'яснено водієві його права за ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, повідомлено, що розгляд справи здійснюватиметься Шевченківським районним судом м. Львова за викликом, надано можливість водієві розписатись про ознайомлення його з правами та місцем розгляду справи, на що останній поставив свій підпис, повідомлено водієві, що у нього вилучаються права та видається тимчасовий дозвіл, роз'яснено яким чином та протягом якого час можна користуватись таким, на що водій погодився отримати такий про що поставив свій підпис, а також після завершення ознайомлення зі змістом протоколу водій поставив свій підпис у такому для підтвердження даної обставини та отримав копію протоколу. Також водія було ознайомлено з актом огляду на стан сп'яніння, при цьому поліцейським було зазначено водієві, що він може перечитати такий та пояснено, що зазначено в графах акту, в тому числі показано в якій графі необхідно ставити підпис, на що ОСОБА_1 акт підписав та жодних заперечень щодо змісту такого не вказував, копію акту отримав.
Так, до протоколу про адміністративне правопорушення долучено акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, а також друкований результат (чек) тесту №1304 щодо проходження огляду ОСОБА_1 11.05.2022, відповідно до яких огляд був проведений у зв'язку з виявленням ознак алкогольного сп'яніння - запахом алкоголю з порожнини рота, почервоніння шкірного покриву обличчя, виражене тремтіння рук, за допомогою приладу Drager Alcotest 6820, прилад ARНЕ-0129, принтер ARНЕ-0051, тест №1304,результат огляду: проба позитивна 3.15 %. Чек про проходження огляду ОСОБА_1 підписав, а також розписався в зазначеному вище акті щодо згоди з результатами тесту.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №054508 від 11.05.2022 ОСОБА_1 підписав складений стосовно нього протокол, в графі «пояснення особи яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті правопорушення» проставив підпис.
Беручи до уваги наведене вище, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП стверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №054508 від 11.05.2022, чеком результату тесту №1304 від приладу Drager Alcotest 6820 ARНЕ-0129 від 11.05.2022 та актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів.
Долучене до протоколу відео з портативного нагрудного відеореєстратора поліцейського в повному обсязі відображає процедуру проходження водієм ОСОБА_1 огляду на стан алкогольного сп'яніння, поліцейським вголос оголошувались деталі щодо моделі та серійного номеру спеціального технічного пристрою, за допомогою якого здійснювався огляд, номеру тесту, результатів такого, тощо. При цьому детальний зміст документів можливо встановити безпосередньо з долучених до матеріалів справи примірників таких. Відтак зазначений відеозапис є належним доказом проходження водієм огляду.
Щодо наявності в ОСОБА_1 ознак алкогольного сп'яніння, що давали підстави працівникам поліції здійснити огляд слід зауважити, що з відео вбачається, що поведінка останнього була підозрілою, працівники поліції чули від нього запах схожий на запах алкоголю.
Покликання ОСОБА_1 на те, що він не перебував в стані алкогольного сп'яніння та не керував транспортним засобом, розцінюються судом виключно як спроба уникнення від відповідальності.
Суд встановив, що причиною зупинки ОСОБА_1 було здійснення повороту праворуч без увімкнення сигналу світлового покажчика повороту відповідного напрямку, про що складено постанову серії БАБ №530221 від 11.05.2022 /арк..спр.6/.
З наведеного вбачається, що здійснений працівниками поліції щодо ОСОБА_1 огляд на стан алкогольного сп'яніння повністю відповідає вимогам чинного законодавства, а факт перебування його в стані алкогольного сп'яніння при керуванні транспортним засобом підтверджується належними та допустимими доказами.
Відтак вивчивши матеріали справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер правопорушення, ступінь провини та дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Враховуючи особу ОСОБА_1 та обставини справи вважаю, що до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами.
На підставі статті 321 Кодексу України про адміністративні правопорушення строк позбавлення спеціального права слід обчислювати з дня постановлення постанови.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 496 грн.20 коп.
Керуючись ст. 33, 40-1, 130, 221, 279, 280, 283, 284, 287, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір, суд -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.) та позбавити права керування транспортними засобами строком на 1/один/ рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 на користь державного бюджету України (Отримувач коштів ГУК Львiв/Шевченківський р-н/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA888999980313181206000013955, Код класифікації доходів бюджету 22030101 судовий збір у розмірі 496 грн. 20 коп.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня постановлення постанови.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимогст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя П. С. Невойт