Справа № 545/2820/22
Провадження № 2-а/545/94/22
25.07.2022 року суддя Полтавського районного суду Полтавської області Стрюк Л.І., розглянувши матеріали скарги засудженого ОСОБА_1 про скасування рішення та постанови про накладення дисциплінарно стягнення, -
До Полтавського районного суду Полтавської області звернувся зі скаргою засуджений ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови про накладення дисциплінарного стягнення.
Дослідивши матеріали скарги, вважаю, що вони подані із порушенням правил підсудності з таких підстав.
Як вбачається із матеріалів скарги, ОСОБА_1 просить скасувати рішення та постанову про накладення на нього дисциплінарного стягнення у виді суворої догани за порушення режиму відбування покарання .
Відповідно до ч. 7 ст. 135 КВК України, рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності особи, яка відбуває покарання, має бути детально вмотивоване та може бути оскаржене особою, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, або її представником до органу виконання покарань вищого рівня, прокурора чи суду.
Згідно з п. 13-1 ч. 2 ст. 537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати зокрема питання про оскарження інших рішень, дій чи бездіяльності адміністрації установи виконання покарань.
Відповідно до ч. 9 ст. 539 КПК України, розгляд справ щодо питань, визначених у пункті 13-1 частини першої статті 537 цього Кодексу, здійснюється в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Частиною 1 ст. 20 КАС України визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;уточнення списку виборців;оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Таким чином, аналіз змісту зазначених норм права свідчить, що скарга підсудна окружному адміністративному суду.
Статтею 29 КАС України не передбачено можливості передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого відповідно до предметної юрисдикції, тому суд відповідно до ст.7 КАС України застосовує до правовідносин аналогію закону - пункту 2 частини 1статті 29 КАС України, яким визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до частини 8 статті 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється на підставі відповідної ухвали.
Враховуючи викладене, приходжу до висновку про передачу адміністративної справи з Полтавського районного суду Полтавської області до Полтавського окружного адміністративного суду за підсудністю.
Керуючись ст.ст.20,29,243 КАС,
Передати за підсудністю адміністративну справу № 545/2820/22 за скаргою засудженого ОСОБА_1 про скасування рішення та постанови про накладення дисциплінарно стягнення до Полтавського окружного адміністративного суду (адреса: 36000, м. Полтава, вул. Пушкарівська, 9/26).
Спір про підсудність справи між судами не допускається.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Л. І. Стрюк