Постанова від 17.02.2010 по справі 2а-12136/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

17 лютого 2010 року 14:50 № 2а-12136/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Мазур А.С. при секретарі Бистрик А.С., за участю:

представника позивача -Шумайко Н.В.;

представника відповідача -Несклади Л.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної територіально-галузевого об'єднання «Південно-Західна залізниця»

до Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 17 лютого 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено та підписано 23 лютого 2010 року.

ВСТАНОВИВ:

Державне територіально-галузеве об'єднання «Південно-Західна залізниця»звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації про зобов'язання присвоїти поштові адреси будівлям, які знаходяться на балансі Київської дистанції колії та видати розпорядження про присвоєння поштових адрес на наступні об'єкти нерухомого майна:

- побутовий корпус ст. Святошин, за технічним паспортом літ. «А», 1978 року забудови, загальною площею 548,7 кв.м.;

- дефектоскопія ст. Святошин, за технічним паспортом літ. «Б», 1981 року забудови, загальною площею 85,3 кв.м.;

- склад ПММ ст. Святошин, за технічним паспортом літ. «В», 1955 року забудови, загальною площею 132,7 кв.м.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачу було відмовлено у присвоєнні поштових адрес вищезазначеним об'єктам нерухомого майна, у зв'язку з чим останній не може отримати свідоцтва на право власності.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач проти адміністративного позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог повністю та зазначив, що номер будинку надається за рішенням виконкому районної ради після затвердження акта про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, посилаючись на рішення Виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 10 червня 1970 року № 999 «Про заходи по впорядкуванню єдиних вказівних знаків на будинках і спорудах у м. Києві».

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Як вбачається із матеріалів справи, Державне територіально-галузеве об'єднання «Південно-Західна залізниця»(далі -ДТГО «Південно-Західна залізниця») являється статутним територіально-галузевим об'єднанням, що створене згідно зі ст.ст. 1, 4 Закону України «Про залізничний транспорт», засноване на державній власності і належить до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України.

До складу ДТГО «Південно-Західна залізниця»входить відокремлений структурний підрозділ -Київська дистанція колії, яка діє на підставі Положення про відокремлений підрозділ Київської дистанції колії ДТГО «Південно-Західна залізниця», затвердженого наказом начальника ДТГО «Південно-Західна залізниця»від 11.09.2006 року № 467-Н.

У відповідності до технічних паспортів, виданих Київським міським бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна, та довідки Київської дистанції колії про балансову належність від 17.09.09 р. № 1654, на балансі Київської дистанції колії обліковуються об'єкти нерухомості, що знаходяться у повному господарському віданні ДТГО «Південно-Західна залізниця», а саме:

1. Побутовий корпус ст. Святошин, за технічним паспортом літ. «А», 1978 року забудови, загальною площею 548,7 кв.м.;

2. Дефектоскопія ст. Святошин, за технічним паспортом літ. «Б», 1981 року забудови, загальною площею 85,3 кв.м.;

3. Склад ПММ ст. Святошин, за технічним паспортом літ. «В», 1955 року забудови, загальною площею 132,7 кв.м.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (далі -Закон № 280/97-ВР) визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Відповідно до п.п. «б»п. 1 ст. 31 названого Закону до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад в галузі будівництва відносять:

1) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів у порядку, встановленому законодавством;

2) організація роботи, пов'язаної зі створенням і веденням містобудівного кадастру населених пунктів;

3) здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об'єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу;

4) здійснення контролю за забезпеченням надійності та безпечності будинків і споруд незалежно від форм власності в районах, що зазнають впливу небезпечних природних і техногенних явищ та процесів;

5) організація охорони, реставрації та використання пам'яток історії і культури, архітектури та містобудування, палацово-паркових, паркових і садибних комплексів, природних заповідників;

6) вирішення відповідно до законодавства спорів з питань містобудування.

Пункт 9 Положення про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 31 серпня 2001 р. № 1820 та зареєстрованого в Київському міському управлінні юстиції 31 серпня 2001 р. за № 62/364, (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачає, що у випадку наявності в поданих документах розбіжностей в частині поштової адреси, або у випадку оформлення права власності на новозбудований об'єкт, в свідоцтвах про право власності зазначається поштова адреса об'єкта, присвоєна відповідним розпорядженням районної у м. Києві державної адміністрації.

Виконавчий комітет Київської міської ради народних депутатів Рішенням від 10 червня 1970 року № 999 затвердив Правила виготовлення і розміщення вказівних знаків на будинках у м. Києві, відповідно до п. 24 яких номер будинку надається за рішенням виконкому райради після затвердження акта прийомки будинку в експлуатацію.

Судом встановлено, що Київська дистанція колії звернулася до Святошинської районної у міста Києві державної адміністрації з листом від 22.09.2008 р. № 2377, в якому просить призначити поштову адресу вищезазначеним службовим приміщенням, які знаходяться на її балансі та розташовані за адресою по вул. Святошинська, м. Київ.

У відповіді від 21.10.2008 р. № 7899/14-21/24 на вказаний лист відповідач зазначив, що для підготовки проекту розпорядження про присвоєння поштової адреса об'єктам необхідно надати акти введення в експлуатацію вказаних будівель, правоустановчі документи, технічні паспорти БТІ.

Спірні службові приміщення були збудовані у 1955 р., 1978 р., 1981 р., знаходяться на балансі Київської дистанції колії та експлуатуються на момент розгляду справи. Проте будь-яких документів, що свідчили б про прийняття зазначених об'єктів в експлуатацію, не виявлено, що підтверджується листом Державного архіву м. Києва від 27.06.2008 р. № 565.

Прийняття в експлуатацію об'єкта закінченого будівництвом є фактично підтвердженням державної приймальної комісії готовності його до експлуатації, відповідності об'єкта проектній документації, будівельним та технічним нормам, а також правилам техніки безпеки.

Чинне законодавство містить заборону щодо експлуатації та використання не прийнятих в експлуатацію об'єктів, яка зокрема передбачена у п. 19 Постанови Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. № 923 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. № 534), якою затверджено «Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів», та у п. 9.1.2. рішення Київської міської ради від 27 січня 2005 р. № 11/2587 «Про Правила забудови м. Києва».

При зверненні до Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації із заявою щодо присвоєння поштових адрес зазначеним службовим будівлям, позивач не надав жодних документів, підтверджуючих прийняття в експлуатацію даних об'єктів у встановленому чинним законодавством порядку, зокрема, акти про введення в експлуатацію вказаних об'єктів. На вимогу суду акти про введення в експлуатацію об'єктів чи будь-які інші документи, які б свідчили про прийняття спірних об'єктів в експлуатацію державними приймальними комісіями, позивачем суду також не надані.

Отже, під час судового розгляду даної справи позивачем для розгляду до суду не було надано достатніх доказів, які б свідчили про протиправну бездіяльність відповідача та порушення ним норм законодавства. Крім того, у судовому засіданні представником позивача підтверджено, що позивач не звертався у судові інстанції з позовом про визнання права власності на перелічені службові приміщення.

За таких обставин суд вважає, що Святошинська районна у місті Києві державна адміністрація не мала правових підстав для прийняття розпорядження про присвоєння поштових адрес вищезазначеним об'єктам, а тому жодних порушень вимог діючого законодавства України відповідачем допущено не було.

Згідно з частиною 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони зокрема: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини 1, 2 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд дійшов висновку, що відповідач по справі довів правомірність своїх дій, а отже виконав покладений на нього обов'язок.

Згідно із частиною 1 статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.С. Мазур