29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"26" липня 2022 р. Справа № 924/305/22
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Субботіної Л.О. за участю секретаря судового засідання Мізика М.А., розглянувши матеріали
за позовом першого заступника керівника Шепетівської окружної прокуратури м. Шепетівка Хмельницької області в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати функції у спірних правовідносинах:
1. Хмельницької обласної ради м. Хмельницький
2. Плужненської гімназії Хмельницької обласної ради с. Плужне Шепетівського району Хмельницької області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг" м. Дніпро
про визнання недійсними додаткових угод до договору №39 від 18.02.2021 та стягнення 45835,50 грн
До Господарського суду Хмельницької області 30.05.2022 надійшла позовна заява першого заступника керівника Шепетівської окружної прокуратури м. Шепетівка Хмельницької області в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати функції у спірних правовідносинах 1. Хмельницької обласної ради м. Хмельницький, 1. Плужненської гімназії Хмельницької обласної ради с. Плужне Шепетівського району Хмельницької області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг" м. Дніпро про визнання недійсними додаткових угод до договору №39 від 18.02.2021 та стягнення 45835,50 грн. Обґрунтовуючи позовні вимоги перший заступник керівника Шепетівської окружної прокуратури вказує, що оспорювані додаткові угоди суперечить вимогам ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі", оскільки уклавши вказані угоди, сторони підвищили ціну на товар за відсутності документально підтверджених підстав. При цьому звертає увагу, що ціни на пальне збільшувалися, але не на реальний відсоток коливання, а на вигідний для відповідача. Зазначає, що на підставі спірних додаткових угод замовник сплатив, а відповідач отримав кошти на загальну суму 45835,50 грн за товар, який не був поставлений. Оскільки позивачі не вживали дій, спрямованих на захист інтересів держави, то перший заступник керівника Шепетівської окружної прокуратури на підставі ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" звернувся до суду із даним позовом.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.05.2022, вказану позовну заяву передано для розгляду судді Субботіній Л.О.
Ухвалою суду від 13.06.2022 (після усунення недоліків позовної заяви) позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі №924/305/22 в порядку розгляду за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 11:00 год. 07 липня 2022 року.
В підготовчому засіданні 07.07.2022 суд поставив ухвали із занесенням до протоколу судового засідання про відмову прокурору в задоволенні усного клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Західного офісу Державної аудиторської служби м. Львів та відкладення підготовчого засідання на 15:30 год. 26 липня 2022 року, інформацію про що занесено до протоколу судового засідання.
Згідно з ухвалами, винесеними із занесенням до протоколу судового засідання від 26.07.2022, суд продовжив строк підготовчого провадження у справі №924/305/22 на тридцять днів, продовжив відповідачу строк для подання відзиву на позов та прийняв його до розгляду, продовжив позивачам та прокурору строк для подання відповіді на відзив до 15 серпня 2022 року включно, встановив відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив до 22 серпня 2022 року включно та відклав підготовче засідання у справі №924/305/22 на 12:30 год. 22 серпня 2022 року.
В силу ч. ч. 2, 3 ст. 120 ГПК України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов'язковою; повідомлення здійснюється шляхом вручення ухвали у порядку, передбаченому ГПК України, для вручення судових рішень.
Оскільки позивач - Плужненська гімназія Хмельницької обласної ради с. Плужне Шепетівського району Хмельницької області та відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг" м. Дніпро не приймали участі в підготовчому засіданні 26.07.2022, то суд вважає за необхідне повідомити їх про дату, час і місце проведення наступного підготовчого засідання.
Керуючись ст.ст. 120, 121, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Повідомити Плужненську гімназію Хмельницької обласної ради с. Плужне Шепетівського району Хмельницької області та Товариство з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг" м.Дніпро про відкладення підготовчого засідання у справі №924/305/22 на 12:30 год. 22 серпня 2022 року.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Хмельницької області за адресою: 29000, м.Хмельницький, майдан Незалежності, 1.
2. Повідомити Плужненську гімназію Хмельницької обласної ради про продовження встановленого судом строку для подання відповіді на відзив до 15 серпня 2022 року включно.
3. Повідомити Товариство з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг" про встановлення судом строку для подання заперечень на відповідь на відзив до 22 серпня 2022 року включно
4. Ухвалу направити позивачу 2 на електронну адресу: plshi@ukr.net та відповідачу на електронну адресу: Lvtorg2018@gmail.com.
Суддя Л.О. Субботіна
Виготовлено у 3 примірниках:
1 - до справи,
2 - позивачу 2 на електронну адресу: plshi@ukr.net,
3 - відповідачу на електронну адресу: Lvtorg2018@gmail.com.