Ухвала від 21.07.2022 по справі 405/3548/22

Справа № 405/3548/22

провадження № 1-кс/405/1751/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.07.2022 м. Кропивницький

слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 та його захисника-адвоката ОСОБА_5 розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду у м. Кропивницькому клопотання слідчого відділу СУ ГУПН в Кіровоградській області ОСОБА_6 у кримінальному провадженні внесенному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.05.2022 року №42022121050000026, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 369-2 КК України про застосування запобіжного заходу - тримання під вартою підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українцю, громадянину України, уродженцю с. Бурти Кагарлицького району, Київської області, з вищою освітою, немаючому на утриманні малолітніх та неповнолітніх дітей, працюючому на посаді начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимому,

ВСТАНОВИВ:

слідчий відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_6 за погодженням з прокурором Кропивницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері ОСОБА_7 звернувся до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваному ОСОБА_4 строком на 60 (шістдесят) діб.

В обґрунтування клопотання слідчий вказав, що у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області знаходиться матеріали кримінального провадження відомості про яке, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42022121050000026 від 17.05.2022, за підозрою ОСОБА_4 .

Досудовим розслідуванням встановлено, що 25.09.2015 відповідно до наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 обласного військового комісаріату підполковника ОСОБА_4 призначено на посаду військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_4 .

13.12.2021 відповідно до наказу № НОМЕР_1 командувача військ оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_4 призначено на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 , та відповідно до усного розпорядження начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 на останнього покладено обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Так, службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 Кримінального кодексу є у тому числі особи, які постійно здійснюють функції представників влади, обіймають постійно в органах державної влади посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій.

Відповідно до п. 1 «Положення про територіальні центри ІНФОРМАЦІЯ_7 » затвердженого Постановою «Про затвердження Положення про територіальні центри ІНФОРМАЦІЯ_7 »

територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах. Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки). Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються, ліквідуються, реорганізовуються Міноборони.

Згідно п. 7 Положення про територіальні центри ІНФОРМАЦІЯ_7 » затвердженого Постановою «Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» з метою забезпечення виконання завдань та визначених функцій районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у їх складі утворюються структурні підрозділи (відділи, відділення, групи, служби), які провадять діяльність відповідно до положення про структурний підрозділ районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що затверджується керівником районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Згідно п. 8 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_7 » затвердженого Постановою «Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» Завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов'язків є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, у виконанні завдань з підготовки та ведення

При цьому відповідно до п. 12 «Положення про територіальні центри ІНФОРМАЦІЯ_7 » затвердженого Постановою «Про затвердження Положення про територіальні центри ІНФОРМАЦІЯ_7 » керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки має право:

вносити на розгляд місцевих держадміністрацій, органів місцевого самоврядування, інших державних органів питання (пропозиції), що належать до його компетенції, щодо організації підготовки і проведення приписки допризовників до призовних дільниць та призову громадян України на строкову військову службу, відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, вступу до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, підготовки і проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на збори, ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів і членів їх сімей, підготовки населення до військової служби та військово-патріотичного виховання; здійснювати відповідно до своїх повноважень контроль за виконанням підприємствами вимог законодавства з питань оборони, мобілізаційної підготовки та мобілізації, військового обов'язку та військової служби; брати участь у межах своїх повноважень у проведенні перевірки технічного стану транспортних засобів підприємств та їх придатності до передачі Збройним Силам та іншим військовим формуванням під час мобілізації та у воєнний час; розглядати справи про адміністративні правопорушення, визначені статтею 235 Кодексу України, і накладати адміністративні стягнення; видавати у межах своїх повноважень накази та розпорядження; здійснювати інші функції відповідно до законодавства.

Згідно 13 «Положення про ІНФОРМАЦІЯ_7 » затвердженого Постановою «Про затвердження Положення про територіальні центри ІНФОРМАЦІЯ_7 » керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов'язаний: забезпечувати виконання особовим складом територіального центру комплектування та соціальної підтримки поставлених перед ним завдань; організовувати: взаємодію територіального центру комплектування та соціальної підтримки з місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, іншими державними органами, а також органами військового управління та військовими частинами, які розміщені на території відповідальності територіального центру комплектування та соціальної підтримки; участь разом з органами управління у сфері освіти в повсякденному керівництві допризовною підготовкою; ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, обліку транспортних засобів, що підлягають передачі Збройним Силам та іншим військовим формуванням під час мобілізації та у воєнний час; проведення заходів з рекламно-агітаційної роботи, відбору, вивчення, оформлення документів кандидатів на військову службу за контрактом, службу у військовому резерві та вступу до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти; розроблення та уточнення плану проведення мобілізації людських і транспортних ресурсів на відповідній території, а також разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування розроблення та виконання плану заходів щодо утримання бази мобілізаційного розгортання в готовності до використання за призначенням; проведення перевірок готовності підприємств до оповіщення та забезпечення явки громадян, що підлягають призову на військову службу під час мобілізації та у воєнний час, на пункти збору або у військові частини, перевірок стану бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час і виконання військово-транспортного обов'язку; брати участь у роботі комісії з питань приписки (призовній комісії); брати участь відповідно до своїх повноважень у здійсненні на відповідній території заходів правового режиму воєнного стану; здійснювати контроль за веденням персонального військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, бронюванням військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час в місцевих держадміністраціях, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки); керувати роботою територіального центру комплектування та соціальної підтримки з організації забезпечення соціального і правового захисту осіб, звільнених з військової служби, і членів їх сімей, призначення зазначеним особам передбачених законодавством видів допомоги, надання компенсацій та інших виплат, а також з увічнення пам'яті загиблих (померлих) військовослужбовців Збройних Сил; організовувати охорону будівель і приміщень територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також здійснення в межах своїх повноважень заходів щодо протидії диверсіям та терористичним актам; здійснювати контроль за правомірністю видачі громадянам військово-облікових документів, посвідчень та інших документів.

Враховуючи, що на підполковника ОСОБА_4 покладено функції особи, яка постійно здійснює функції представника влади, обіймає постійно в органі державної влади посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій - керівник структурного підрозділу, а відповідно до п. 1 примітки до ст. 364, п. 2 примітки до ст. 368 КК України, ОСОБА_4 є службовою особою, яка за спеціальними повноваженнями здійснює функції представника влади, та займає відповідальне становище

Відповідно до ст. ст. 19, 68 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Однак, підполковник ОСОБА_4 , будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище - начальником 3 та ІНФОРМАЦІЯ_2 , шляхом зловживання своїми службовими повноваженнями, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, прохав та одержав неправомірну вигоду для себе за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, за нижче наведених обставин.

Так, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , 15 квітня вирішив стати на облік та мобілізуватись для проходження військової служби в ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ).

З даним питанням щодо призову на військову службу ОСОБА_8 звернувся до начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на що останній пояснив, що в разі мобілізації на військову службу ОСОБА_8 можуть відправити служити туди, де ведуться активні бойові дії. З приводу цього, ОСОБА_8 зауважив, що не хотів би потрапляти в зону бойових дій, в зв'язку з наявністю на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей. Начальник ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_4 з приводу цього повідомив, щоб ОСОБА_8 почав готувати документи, необхідні для мобілізації на військову службу, а пізніше обіцяв подумати на рахунок того, щоб останній залишився проходити військову службу в ІНФОРМАЦІЯ_9 , одночасно повідомивши ОСОБА_8 , що не може гарантувати останньому проходити військову службу в ІНФОРМАЦІЯ_9 , та запропонував ОСОБА_8 сприяти в отриманні висновку військово - лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_9 про непридатність до проходження військової служби за станом здоров'я та зняття його в подальшому з військового обліку.

В подальшому начальник ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_4 , надав ОСОБА_8 направлення на проходження лікарської комісії.

Пройшовши лікарську комісію в ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_8 прийшов з висновком про проходження лікарської комісії до начальника ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_4 , для отримання консультації щодо подальших дій з приводу того, щоб стати на облік військовозобов'язаних в ІНФОРМАЦІЯ_9 .

ОСОБА_4 з приводу цього озвучив багато інформації про жахи війни та про складність перебування військовослужбовців в зоні ведення активних бойових дій, при цьому постійно підкреслюючи, що є можливість проходити військову службу перебуваючи вдома в ІНФОРМАЦІЯ_9 .

На запитання про можливість проходження служби в ІНФОРМАЦІЯ_9 ., отримав відповідь від ОСОБА_4 що дане питання можна вирішити, та він постарається допомогти, при цьому одночасно наголошуючи про погану матеріальну забезпеченість ІНФОРМАЦІЯ_9 , а саме відсутності коліс на деяких транспортних засобах, паливних баків, та інших деталей, при цьому запитуючи в ОСОБА_9 чи він має можливість дістати що небудь із цього списку.

16.05.2022 ОСОБА_8 прийшов до ІНФОРМАЦІЯ_9 . та приніс висновок лікарської комісії та інші необхідні документи для того, щоб стати на військовий облік військовозобов'язаних, на що ОСОБА_4 повідомив останньому, що в разі взяття на військовий облік та подальшої мобілізації на військову службу є висока імовірність того, що ОСОБА_8 може бути в числі тих, хто може поїхати проходити військову службу в зону бойових дій, та після огляду всіх документів, направив ОСОБА_8 для отримання двох фотознімків, яких не вистачало в переліку документів.

Перебуваючи цього ж дня в ІНФОРМАЦІЯ_9 . до ОСОБА_8 підійшов військовослужбовець ІНФОРМАЦІЯ_9 . ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_11 та сказав, що йому відомо про його намагання стати на облік військовозобов'язаних та мобілізуватись для проходження військової служби до ІНФОРМАЦІЯ_9 ., на що ОСОБА_8 повідомив що це дійсно так, проте начальник ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_4 зазначив, що є висока імовірність проходження військової служби в зоні активних бойових дій, на що ОСОБА_10 повідомив, що не всіх відправляють в зону активних бойових дій та багато військовослужбовців проходять військову службу на території Кропивницького району та за місцем проживання, а також, що та всі ці питання вирішуються в процесі мобілізації на військову службу. Коли ОСОБА_8 запитав про можливість проходження служби в ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_10 повідомив, що зарплата буде хороша та з половини зарплати можна буде це питання вирішити. ОСОБА_8 дізнався від військовослужбовців, які проходять військову службу ІНФОРМАЦІЯ_9 , що зарплата становить близько (40) сорока тисяч гривень, отже за дану послугу доведеться віддати начальнику ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_4 або військовослужбовцю ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_10 близько 20 тисяч гривень.

В подальшому, а саме 15.07.2022, після того, як ОСОБА_8 пройшов лікарську комісію, прийшов та отримав висновок про проходження лікарської комісії начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 повідомив, що в нього не вийде допомогти ОСОБА_8 проходити військову службу в ІНФОРМАЦІЯ_2 , проте, для того, щоб його не відправили проходити військову службу в зону, де ведуться активні бойові дії, ОСОБА_4 , зможе допомогти ОСОБА_8 з отриманням довідки про непридатність до проходження військової служби, при цьому, ОСОБА_4 , діючи умисно, з метою особистого незаконного збагачення шляхом вимагання та одержання неправомірної вигоди для себе, висловив вимогу ОСОБА_8 надати ОСОБА_4 грошові кошти.

В подальшому, 15.07.2022 біля 10 год. 25 хв. ОСОБА_8 прибув до ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_2 , та в службовому кабінеті № 1 начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , в ході розмови з останнім надав йому, на його вимогу, грошові кошти в сумі 40 000 гривень, в свою чергу ОСОБА_4 діючи умисно, з метою особистого незаконного збагачення шляхом одержав неправомірної вигоди для себе в сумі 40 000 гривень, за вчинення дії з використанням службового становища, а саме надання ОСОБА_8 довідки про непридатність до військової служби, при цьому начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 повідомив ОСОБА_8 , що довідка буде готова 19 липня 2022 року, яку він зможе надати в своєму службовому кабінеті за адресою: АДРЕСА_2 , або в своєму будинку за адресою: АДРЕСА_1 , про точну дату, час та місце зустрічі ОСОБА_4 повідомить ОСОБА_8 згодом.

В подальшому 19 липня 2022 року, біля 12 год. 40 хв. начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , діючи умисно, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу на незаконне збагачення, перебуваючи в АДРЕСА_3 , передав громадянину ОСОБА_8 тимчасове посвідчення військовозобов'язаного з відміткою про надання відстрочки за станом здоров'я тривалістю на 6 місяців. Після чого слідчими слідчого управлінням ГУНП в Кіровоградській області на підставі ст. 208 КПК України ОСОБА_4 затримано за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

20.07.2022 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Прокурор у судовому засіданні долучив повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру, згідно якої ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 369-2 КК України та надаючи пояснення просив застосувати до підозрюваного інший запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою - домашній арешт у нічний час. Вказав на наявність ризиків передбачених п.п. 2, 3 ч.1 ст. 177 КПК України.

Захисник в судовому засіданні зазначила, що ризики прокурором недоведені, підозрюваний раніше не судимий, до кримінальної відповідальності не притягувався, має постійне місце проживання, місце роботи, місці соціальні зв'язки, просила врахувати стан здоров'я підозрюваного та потребу у лікуванні. Разом з тим, вважала, що підозра пред'явлена ОСОБА_4 обгрунтована, вину ОСОБА_4 визнав. Додала, що до підозрюваного слід застосувати обов'язок передбачений ч. 3 ст. 194 КПК України - за кожною вимогою прибувати до слідчого, прокурора.

Підозрюваний підтримав позицію захисника.

Дослідивши матеріали клопотання та надавши оцінку доказам, які містяться в матеріалах клопотання, заслухавши доводи прокурора, захисника, підозрюваного слідчий суддя дійшов наступних висновків.

Встановлено, що у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області знаходиться матеріали кримінального провадження відомості про яке, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42022121050000026 від 17.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.

20.07.2022 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч.3 ст.368 КК України.

21.07.2022 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлено прозміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч.2 ст.369-2КК України.

Підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад кримінального правопорушення, передбаченого цим Кодексом (ст. 2 КК України).

Відповідно до ст.12 КК України злочин, передбачений ч.2 ст.369-2 КК України у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 є нетяжким злочинами, за яке передбачено покарання штрафом від двох тисяч до п'яти тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Щодо обґрунтованості підозри:

Під час розгляду клопотання слідчий суддя приходить до висновку, що органом досудового розслідування ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч. 2 ст. 369-2КК України. Причетність ОСОБА_4 до оголошеної підозри підтверджується протоколом допиту свідка (а.к. 15-18), заявою (а.к. 19), протоколом допиту свідка (а.к. 20-22), протоколом обшуку (а.к. 33-41), протоколом обшуку (а.к. 45-54), протоколом обшуку (а.к. 57-67), повідомленням про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру, визнанням вини підозрюваним.

Слідчий суддя також зазначає, що оскільки чинне законодавство не розкриває поняття обґрунтованості підозри враховуючи ст. 8, 9 КПК України, слід керуватися позиціями Європейського суду з прав людини. З точки зору практики ЄСПЛ обґрунтованість підозри - це певний стандарт доказування, який означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі "Фокс, Кемпбелл і Гартлі протии Сполученого Королівства" від 30 серпня 1990 року, п. 32, SeriesA, N 182). При чому факти, які викликали підозру, необов'язково мають бути одного рівня з тими, які необхідні для того, що б не лише обґрунтувати засудження, а й пред'явити обвинувачення, що є наступною стадією в процесі розслідування кримінальної справи (рішення у справі «Murrаyv.United Kingdom», 14310/88, 28.10.1994, п. 55).

Необхідно зауважити, що на данному етапі провадження слідчий судя не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема оцінювати доказиз точки зору їх достатності та допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення. Слідчий суддя напідставі розумної оцінки сукупності отриманих відомостей повинен визначити лише чи є причетність особи до вчинення кримінального правопорушення вірогідною та достатньою для застосування щодо особи обмежувальних заходів. Відповіднодо ч. 4 ст. 193 КПК Україниза клопотанням сторін або за власною ініціативою слідчий суддямає право дослідити будь-які матеріали, що мають значення для вирішення питання про застосування запобіжного заходу. В світлі конкретних обставин данного клопотання досліджених матеріалів достатньо для того, щоб в рамках судового контролю, який здійснюється слідчим суддею при розгляді питання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, дійти висновку про наявність обґрунтованої підозри.

Враховуючи зазначені обставини слідчий суддя дійшов висновку, що наявні матеріали клопотання свідчать, про факти та інформацію, які можуть переконати об'єктивного спостерігача, що ОСОБА_4 міг вчинити кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.369-2 КК України.

У відповідності до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Щодо ризиків передбачених ч.1 ст. 177 КПК України:

метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується

Під час розгляду клопотання, слідчий суддя встановив наявність ризиків, саме:

-відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України - підозрюваний ОСОБА_11 може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

-відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України -підозрюваний ОСОБА_11 може з урахуванням тяжкості покарання та вагомості доказів обґрунтованості підозри, ОСОБА_11 може незаконно впливати на свідків, що вже допитані у проваджені і дають викривальні свідчення так і тих, що підлягають встановленню та допиту, з метою зміни та дачі показів останніми на його користь.

Відповідно до п.15, ч.1 ст. 7 КПК України змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ст. 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст. 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених КПК України.

Частиною 2 статті 181 КПК України передбачено, що домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Відповідно до ч.2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієїстатті.

Під час вирішення клопотання про застосування запобіжного заходу, слідчий суддя враховує, що ОСОБА_4 має постійне місце проживання, місце роботи, міцні соціальні зв'язки, позитивно характеризується, стан його здоров'я, а також позицію прокурора згідно якої відмовився від клопотання про застосування підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та вважав за доцільне застосувати до підозрюваного запобіжний захід - домашній арешт у нічний час.

Таким чином, враховуючи наявні ризики, передбаченні п.п. 2,3 ч.1 ст. 177 КПК України, а також те, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні не тяжкого кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає за необхідне, з урахуванням вимог ст. 181 КПК України, застосувати до ОСОБА_4 запобіжний захід домашній арешт в межах строку досудового розслідування, заборонивши останньому в певний період доби залишати житло та поклавши на нього обов'язки передбачені ч.5 ст. 194 КПК України

Керуючись ст.ст.176-197, 369-372 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого задовольнити частково.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на строк до 20.09.2022 року, який полягає у забороні останньому залишати будинок АДРЕСА_1 , у період часу з 22.00 до 06.00 год. щоденно.

Покласти на ОСОБА_4 строком до 20.09.2022 року наступні обов'язки:

1) прибувати до слідчого у кримінальному провадженні, прокурора у кримінальному провадженні та слідчого судді, суду за вимогою;

2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

4) утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні;

5) здати на зберігання до відповідного територіального органу Управління Державної міграційної служби у Кіровоградській області паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Роз'яснити ОСОБА_4 що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з'являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на неї зобов'язань.

Контроль за виконанням покладених на підозрюваного обов'язків покласти на СУ ГУНП в Кіровоградській області.

Строк дії ухвали, запобіжного заходу та покладених на нього обов'язків визначити до 20.09.2022 року.

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 звільнити з-під варти в залі суду негайно.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_12