Справа № 703/1932/22
3/703/871/22
26 липня 2022 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Биченко І.Я., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП України в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючу,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.182 КУпАП,
19 липня 2022 року старшим дільничним офіцером поліції відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області Біленком В.В. складено протокол серії ВАБ №843978 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.182 КУпАП, відповідно до якого, ОСОБА_1 у ніч з 24 червня 2022 року на 25 червня 2022 року за місцем проживання: АДРЕСА_1 , голосно слухала музику з порушенням додержання тиші у населених пунктах і громадських місцях.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню до відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП України в Черкаській області для направлення її за підвідомчістю з наступних підстав.
Відповідно ч.1 ст.2 КУпАП, законодавство України про адміністративне правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України, а згідно ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог п.2 ч.1 ст.278 КУпАП, вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст.221 КУпАП, судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, частиною другою статті 182 КУпАП.
Згідно ст.218 КУпАП, виконавчі комітети (а в населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчі органи, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, частиною першою статті 182 КУпАП.
Враховуючи, що ст.221 КУпАП містить вичерпний перелік статей, за якими справи про адміністративні правопорушення підвідомчі місцевим судам, серед яких відсутні справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.182 КУпАП, а також те, що ОСОБА_1 не є особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, розгляд даної справи не належить до компетенції Смілянського міськрайонного суду Черкаської області, а вищевказаний протокол не може бути предметом судового розгляду.
Відповідно до змісту ст.257 КУпАП, місце розгляду справи про адміністративне правопорушення визначається особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, яка після його складання, направляє матеріали справи до органу, уповноваженого розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Аналогічні роз'яснення викладені в п.2 постанови Пленуму Верховного суду України №11 від 11 червня 2004 року «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 КУпАП».
При цьому, нормами чинного КУпАП не врегульоване питання щодо передачі справи про адміністративне правопорушення як з одного суду до іншого, так і з суду до іншого органу, якому підвідомча справа за підсудністю чи розгляду по суті, в зв'язку з чим вважаю, що в разі наявності підстав для передачі справи про адміністративне правопорушення з суду до іншого органу, який наділений повноваженнями здійснювати розгляд справи, така передача здійснюється органом, яким складено протокол про адміністративне правопорушення.
На підставі вищевикладеного, з метою дотримання вимог чинного КУпАП щодо підвідомчості, справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути до відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області, для подальшого її направлення за підвідомчістю, тобто до виконавчого комітету міської ради, що діє на території, на якій вчинено адміністративне правопорушення.
Керуючись ст.218, 221, 283-285 КУпАП,-
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.182 КУпАП, повернути до відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП України в Черкаській області як таку, що не підвідомча розгляду судом відповідно до ст.221 КУпАП, та для подальшого її направлення за підвідомчістю до відповідного виконавчого комітету міської ради.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.Я. Биченко