Справа №745/238/22 Провадження №3/745/143/2022
22.07.2022 року суддя Сосницького районного суду Чернігівської області Даньков О.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого і проживаючого в АДРЕСА_1 , військовослужбовця в/ч НОМЕР_1, за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,
19.07.2022 року до Сосницького районного суду Чернігівської області надійшов адміністративний протокол серії ОС №19 від 09.06.2022 року, з якого вбачається, що 09.06.2022 року ОСОБА_1 на місці несення служби перебував у стані алкогольного сп'яніння, після проходження медичного освідчення було виявлено 2,8 проміле. Чим ОСОБА_1 вчинив правопорушення в особливий період, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи. Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків. Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій і є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, зокрема місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Відповідно до п. 3 Розділу ІІ Інстркції зі складання протоколів та оформлення матеріалів про військові адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства оборони України 23 жовтня 2021 року №329, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2021 року за №1622/37244, протокол заповнюється державною мовою друкованим способом або від руки розбірливим почерком. Помилкові та неправильні записи закреслюються однією лінією і засвідчуються підписами особи, щодо якої складається протокол, та уповноваженою посадовою особою, яка склала протокол. Не допускаються закреслення чи виправлення записів, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, щодо якої він складений.
Відповідно до п. 4 Розділу ІІ даної Інстркції у протоколі зазначаються: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення. Із протоколу про адміністративне правопорушення серії ОС №19 від 09.06.2022 року вбачається, що він не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та вимогам Інструкції, зокрема: наявні виправлення у графі (назва населеного пункту); не містить часу та місця вчинення адміністративного правопорушення. Ст. 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Відсутність у протоколі обов'язкових реквізитів, перелік, яких міститься у ст. 256 КУпАП, не тільки обмежує права особи, відносно якої складається протокол, регламентовані ст. 268 КУпАП, а й унеможливлює розгляд справи. Таким чином, адміністративний протокол не відповідає вище вказаним вимогам, а тому не може бути розглянутий судом і підлягає направленню на дооформлення для усунення вказаних недоліків. Керуючись ст.ст. 7, 256 КУпАП,
Адміністративний протокол серії ОС №19 від 09.06.2022 року, складений відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, повернути до військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України для належного оформлення.
Суддя О. М. Даньков